Інтерактивне заняття "Обережно, електрика!"

Про матеріал

Виховне заняття з використанням інтерактивних форм роботи, яке несе певне інформаційне та корекційно-розвиткове навантаження. Сприяє розвитку уваги, логічного мислення, вміння зробити самостійні висновки, допомагає зорієнтуватись, прийняти правильне рішення в певних ситуаціях. Активні форми роботи зацікавлюють дітей, сприяють кращому результату.

Перегляд файлу

ІНТЕРАКТИВНЕ ЗАНЯТТЯ ОБЕРЕЖНО, ЕЛЕКТРИКА.”

 

Мета: формувати у дітей нові поняття та знання, сприяти поповненню словникового запасу учнів, розвивати мову, мислення, увагу, вміння аналізувати ситуацію, орієнтуватися в просторі, виховувати обережність, обачність, повагу до інших, співпереживання за своїх співмешканців.

 

Обладнання: картинки, картки з завданнями, відеозапис

 

Хід заняття:

Актуалізація опорних знань

Акровірш

Сонечко лягає спати,

Вечір ходить коло хати,

І стає всім трохи лячно,

Тягнемось у дім завбачно.

Лиш торкнутись кнопки раз -

Ось і день прийшов до нас.

 

Вправа “Мозковий штурм.”

- Що приносить в наш дім світло?

- Що ще приносить електрика?

- Електрика це добре чи погано?

 

Розповідь вчителя

Отже, електрика — це електричний струм , що рухається по проводах. Електрика дуже необхідна людині, але вона і надзвичайно небезпечна. Спочатку ми визначимо чим вона корисна, потім поговоримо про небезпеку.

Прилади, що працюють за допомогою електрики називаються електроприладами.

 

Конкурс “Відгадай.”

Вітя вірш прочитав,

Я з Сергійком заспівав.

Слово в слово, тон у тон

Повторив... (магнітофон).

 

Є мене вірний друг, має він чудовий слух.

І говорить голосами моїх друзів, тата й мами.

Як же звати мого друга?

Всім відомо, це — папуга.

Помиляєшся, Іван,

Зветься друг мій... (телефон).

У кімнаті, у куточку, біля ліжка, на стіні

Сіра скринька на шнурочку все розказує мені.  (Радіо).

Я завжди на мотузку, на столі чи у кутку,

До розетки я припнусь,

Мовби човен рушу в путь,

Згладжу хвилі всі, будь ласка,

А звусь...

 (електропраска)

 

 

  Нам показує вікно

Спорт, новини і кіно...

(Телевізор)

 

 

 

 

 

 

Є у нас в квартирі робот,

Має він великий хобот.

 Любить робот чистоту І гуде, як лайнер «Ту-у-у»

  (Пилосос)

 

 

Робота в групах

А тепер ми перевіримо чи знаєте ви електроприлади (роздаю картки з завданнями)

Картка 1

Нагріває воду, автоматично вимикається.

 

Картка 2

Має голубий екран, який дозволяє бачити багато цікавого, говорить, співає, показує.

 

Картка 3

У ньому зберігаються продукти при низькій температурі.

 

Картка 4

Прибирає, всмоктує пил і сміття.

 

Картка 5

Швидко перемішує продукти.

 

Картка 6

Сушить волосся, дихає гарячим.

 

Картка 7

Робить рівним одяг.

 

 

Вправа “Асоціативний дощ”.

Про що ви згадуєте, думаєте, що уявляєте, коли чуєте “обережно, електрика”?

(небезпека, страшно, опіки, пожежа, розетка, коротке замикання).

Учні вивішують картки зі словами на дошку.

Отже, давайте разом складемо правила поводження з електрикою:

- не сунь в розетку сторонні предмети;

- якщо шнур пошкоджений, не використовуй його;

- не використовуй пошкоджені електроприлади;

- не залишай увімкненими електроприлади;

- не гаси водою електрозагоряння;

- коли загорівся шнур, обмотай руку сухою ганчіркою або одягни суху гумову рукавицю і витягни вилку з розетки.

 

Підсумок заняття

А зараз для закріплення побаченого та почутого подивимось мульткадри про небезпеку електрики (перегляд матеріалу).

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Galkina Polina
    Дуже гарна робота
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Пов’язані теми
Позашкільна освіта, Виховна робота
Інкл
Додано
24 березня 2018
Переглядів
1488
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку