Інтерактивний майстер-клас з приготування корисних смаколиків

Про матеріал
Інтерактивний майстер-клас з приготування корисних смаколиків для вихованців гуртків ЗПО.
Перегляд файлу

План-конспект інтерактивного майстер-класу

з приготування корисних солодощів

 

C:\Users\User\Desktop\МАЙСТЕР-КЛАС\Beige Colorful Minimalist Mind Map Brainstorm.png

 

Мета: Пізнати традиції приготування солодощів, познайомитися з традиційними солодощами та їх складовими. Навчитися готувати цукерки.

Завдання:

Навчальні:  навчитися готувати корисні солодощі.

Розвивальна:  розвивати інтерес до творчого підходу виготовлення цукерків.

Виховні: пізнати культуру приготування солодощів, познайомитися з традиційними солодощами.

Обладнання:       інгредієнти (горіхи, сухофрукти, мед, кокосова стружка, какао), ніж, ложка, миска, качалка та кухонна дощечка.

Роздатковий матеріал: картки, задачі.

Хід майстер-класу

І. Вступна частина

Привітання:

Добрий день шановні учасники майстер-класу!

Вступне слово:

Життя без солодкого втрачає задоволення. Так, багато солодощів — це суцільні калорії. Як же бути? Обирати «правильні солодощі», які корисні, та дотримуватися певних порад. Перша половина дня — час фізичних і розумових навантажень — це найкращий час для гурманів-ласунів. Купуючи ласощі в магазині, звертайте увагу не тільки на термін придатності, але й на склад продукту. Краще навчитися готувати солодощі власноруч, використовуючи лише натуральні компоненти.

Мотивація навчальної діяльності.

Які цукерки є найсмачнішими, є досить суб'єктивним питанням і залежить від особистих смакових уподобань кожного споживача. Сучасний ринок пропонує різноманітні види ласощів, представляючи великий вибір смаків, начинок і стилів. Деякі розкішні марки можуть бути вище за ціною, але вони також можуть пропонувати неперевершений смаковий досвід, який вартий інвестицій.

Якщо ви любите готувати, якщо ви просто не можете жити без солодкого, якщо процес приготування їжі для вас – велике задоволення, тоді ви прийшли за адресою!

ІІ. Основна частина

Зміст майстер-класу:

Маємо 5 етапів нашого заняття. На 1, 2, 3 етапі отримуємо інгредієнти для приготування солодощів, потім готуємо і презентуємо.

Працюємо в командах. 2 команди – червоні та сині. Поділяємося методом жеребкування. Знайомитесь. У кожній команді обираєте капітана.

Ролі між членами команди потрібно розподілити швидко: спікер, доповідач, секундант, секретар.

Спікер - ознайомлює членів із завданням, встановлює порядок виконання, пропонує членам групи почергово висловлювати свої думки, заохочує групу до роботи, підбиває підсумки роботи групи.

Секретар - коротко записує результати роботи, має право браги участь у підбитті підсумків роботи групи або допомагати доповідачеві.

Секундант - стежить за часом та заохочує групу до роботи.

Доповідач - чітко висловлює думку групи, доповідає про результати роботи групи.

Правила роботи в команді

Уважно слухай товариша.

Не критикуй! Не принижуй!

Пам'ятай про взаємоповагу.

Маєш право промовчати.

Дотримуйся визначеного часу.

 

1 етап

Почнемо з невеличкої теоретичної розминки.

Запитання

Десерт – це вінець кожної трапези, це заключний акорд кожного застілля, особлива страва святкового столу. Десерт – це маленьке свято. Слово «десерт» виникло від древньофранцузського - «desservir», що означає це слово («прибирати зі столу»).

Саме там, де мистецтво гастрономії ціниться високо, натхнення кухаря прирівнюється до святого безумства поета, з’явилося поняття «висока кухня». Це була вишукана кухня королів. Кому ми зобов’язані традиціям давати стравам імена їх творців (французам).

Напій з какао-бобів зберіг своє стародавнє ім’я – ксоколать – «гірка рідина», а наукова назва означає «страва Богів». В давнину використовували у медичних цілях, як засіб від меланхолії. (Шоколад)

Тільки прагненням до дива можна пояснити появу цих солодощів біля 4 тис. років в спекотній Месопотамії, де заможні вельможі мали «льодяні домівки», а в V віці до н.е. в Афінах продавали кульки снігу з медом і ягодами. В Персії з’явився прототип морозива – страва з замороженої рожевої води, шафрану і фруктів. (морозиво)

Східні солодощі – в стародавні часи, коли цукор був рідкісним, прирівнювалися до золота. Своєю солодкістю страви зобов’язані меду та соку солодких фруктів. Цукати, прянощі та карамель – це візитна картка східних десертів. Рахат-лукум (в перекладі з тюркського – легкі шматочки) робили з фруктів, рожевої води, меду, товченого мигдалю і крохмалю. Його історія налічує кілька тисячоліть. Яка країна походження рахат-лукуму? (Туреччина)

В українській кухні традиційними десертами є мед, горіхи, яблука, солодкі млинці (наприклад, з сиром) та випічка.

Що українці перше використовували для солодкості? (мед)

Ось і маємо перший інгредієнт для наших солодощів.

У кожної команди на столі є рецепт, впишіть туди перший інгредієнт.

 

2 етап

Наступний конкурс – «Що це?». На своїх робочих поверхнях ви бачите картки. На них знаходиться завдання. За описом необхідно відгадати продукт. На виконання дається 5 хвилини. Готові? Починаємо!

По закінченню часу капітани команд зачитують назви інгредієнтів (родзинки, горіх волоський, насіння соняшника, мигдаль, арахіс, льон, курага). Вгаданий інгредієнт записують до рецептури.

 

3 етап

Розв’яжи задачу – за це отримаєш обов’язковий інгредієнт, якщо ні – необхідно виконати покарання.

 

4 етап

Ваше завдання – приготувати цукерки з однакового набору продуктів: горіхи, мед, сухофрукти. Можна використовувати не всі інгредієнти. Запитайте в команди чи всі складові вони споживають, чи нема алергії на дані складові. Продумайте в команді разом, які це будуть форми та як її прикрасити та представити. Не забувайте, що все повинно бути охайно. Капітан має розподілити обов’язки між усіма учасниками.

На виконання цього завдання – 20 хвилин! Час пішов. 

 

Демонстрація та коментування майстром своїх прийомів.

 

Приготування начинки.

У великій мисці змішайте всі інгредієнти. Розтопіть мед і додайте його до отриманої суміші. Добре перемішайте до однорідності.

Візьміть невелику кількість суміші та сформуйте з неї батончики або кульки, залежно від того, яку форму ви хочете надати цукеркам.

Викладіть сформовані цукерки на деко, вистелене пергаментним папером, і поставте їх у морозильну камеру на декілька хвилин, щоб вони затверділи.

 

Приготування паніровки.

Горіхи підсушити та подрібнити. Перемішати до однорідної консистенції. Можна використовувати какао, кокосову стружку тощо.

Дістаньте затверділі цукерки з морозильної камери. За допомогою виделки або зубочистки занурюйте кожну цукерку в панірування, повністю покриваючи її. 

Викладіть цукерки на деко застелене пергаментом та поставте в холодильник на 10 хвилин.

 

Діалог з майстром, виконання завдань відповідно до теми.

ІІІ. Завершальна частина.

Завершальне слово майстра.

Презентація виконаних робіт

Обмін думками

Сьогоднішній майстер-клас навчив мене…

Найцікавішим завданням було…

Труднощі, які виникли…

Аналіз, підбивання підсумків

 


Додатки

Картки-завдання

  1. Однорічна рослина, яка відноситься до сімейства бобових. Плоди роздуті, овальної форми, які містять 2-4 горішка. Він містить багато жирів, білків, вуглеводів, вітамінів, макроелементів, мікроелементів, незамінні амінокислоти, омега-3, омега-6 жирні кислоти.

Батьківщина - Південна Америка.

Є відмінним продуктом, який можна додавати у страви, вживати самостійно, а так само готувати з нього різні продукти!

Регулярне споживання цього горіха сприяє тому, що в організмі знижується рівень поганого холестерину.

Продукт рекомендують при стресах, нервових розладах, втоми, безсоння.

Регулярне вживання земляного горіха (в помірних кількостях) сприяє поліпшенню травлення, підвищують обмін речовин, регулюють цукор в крові.

 

 

  1. Цей продукт досить корисний для людського організму завдяки своєму природному складу. У ньому містяться: кальцій; залізо; магній; фосфор; калій; вітаміни групи В, вітамін Е.

У цілісному вигляді твердий, можуть виникати складнощі з розжовуванням. Тому часто після термообробки і очищення від шкірки, його ріжуть на тонкі пластинки, які потім підсушують.

Сьогодні можна зустріти десертні вироби та кулінарні шедеври, прикрашені акуратними горіховими пелюстками. Таким чином, виходить не просто корисне блюдо, а ще й красиве.

Позитивно впливає на серцево-судинну систему людини.

За рахунок вмісту в ньому рослинних антиоксидантів, нормалізується сон, усувається безсоння і навіть пропадає сезонна депресія.

 

  1. Одна з дуже цінних і корисних харчових добавок. Не має запаху, а їх колір може змінюватися від світло-жовтого до темно - коричневого.

Даний продукт вважається дієтичним і є джерелом дуже важливих для людського організму кислот.

Можна застосовувати цілими або ж дрібно подрібненими.

Допомагає  зменшити цукор в крові.

Вживають при схудненні, вони поліпшують травлення, прискорюють обмінні процеси.

Зменшує запальні процеси в людському організмі.

За рахунок вмісту в насінні селену, вони не дають розвиватися пухлин, покращують роботу мозку і зір.

Даний продукт позбавляє наш організм від накопичених важких металів.

Не рекомендують вживати більше 1 ст. ложки в день.

 

 

  1. Це сухофрукт, одержаний шляхом висушування плодів абрикоса. Для приготування даного сухофрукта беруть стиглі, соковиті абрикоси без кісточок.

Має яскраво-оранжевий колір, має солодкий смак з невеликою кислинкою і приємний аромат.

В ньому містяться білки, вуглеводи, харчові волокна, зола, вітаміни, мікроелементи і макроелементи.

Сухофрукт дуже рекомендується "сердечникам".

 

 

  1. Батьківщиною вважається Америка. Історично квіти використовувались в якості ліків, фарбників, продуктів харчування і для виготовлення олії.

Висаджують у регіонах, де займаються бджолярством та виготовленням меду.

Вважається символом штату Канзас в США і національною квіткою України.

Насіння багате на різні вітаміни і поживні елементи, тому за харчовою цінністю здатні замінити м'ясо, рибу, яйця та овочі, вітамін D міститься у великій кількості.

 

  1. Використовується для приготування багатьох страв, в тому числі, куті. Також можна вживати в їжу як самостійний продукт.

Джерело калію, міді, марганцю, бору, вітаміну C.

Регулярне вживання сушеного винограду активізує вироблення гемоглобіну, нормалізує процес кровотворення і зміцнює судини, знижує тривожність та налагоджує сон.

Користь сухофрукту для жінок: очищує шкіру, стимулює зростання волосяних фолікулів, захищає від УФ-ушкоджень; запобігає появі лупи та випадання волосся.

Перед вживанням слід ретельно промити, щоб уникнути харчових отруєнь і потрапляння в організм токсинів, оскільки при промисловому сушінні обробляється діоксидом сірки.

Не можна вживати сухофрукт людям з цукровим діабетом.

 

 

  1. Через цілющі властивості в Стародавній Греції їх називали "жолудями богів". Їх вживали для поліпшення пам'яті і зміцнення мозку. А вавилонські жерці навіть заборонили додавати плоди в їжу простим людям, коли помітили що вони схожі на людський мозок. У Китаї їх вживали для довголіття. 

Корисний та поживний, а ще добре росте в наших краях, тому українці нерідко висаджують його у своєму саду. 

Споживання його збільшить поступання в організм калію, магнію, клітковини та фолієвої кислоти, які сприяють оптимальній роботі серцево-судинної системи.

 

 

 


Рецептура

Інгредієнти

C:\Users\User\Desktop\МАЙСТЕР-КЛАС\134114.jpg1._________________________

2._________________________

3._________________________

4._________________________

5._________________________

6._________________________

7._________________________

8._________________________

9._________________________

Приготування начинки.

У великій мисці змішайте всі інгредієнти. Розтопіть мед і додайте його до отриманої суміші. Добре перемішайте до однорідності.

Візьміть невелику кількість суміші та сформуйте з неї батончики або кульки, залежно від того, яку форму ви хочете надати цукеркам.

Викладіть сформовані цукерки на деко, вистелене пергаментним папером, і поставте їх у морозильну камеру на декілька хвилин, щоб вони затверділи.

Приготування паніровки.

Горіхи підсушити та подрібнити. Перемішати до однорідної консистенції. Можна використовувати какао, кокосову стружку тощо.

Дістаньте затверділі цукерки з морозильної камери. За допомогою виделки або зубочистки занурюйте кожну цукерку в панірування, повністю покриваючи її. 

Викладіть цукерки на деко застелене пергаментом та поставте в холодильник на 10 хвилин.

Смачного!

 


Задача

 

Розрахуйте калорійність шоколадки, якщо харчова цінність на 100 грам становить:

білків – 9 г,

жирів – 40 г,

вуглеводів – 23 г.

________________________________________________________________________

________________________________________________________________________


________________________________________________________________________

 


 

Правила роботи в команді

 

Уважно слухай товариша.

Не критикуй! Не принижуй!

Пам'ятай про взаємоповагу.

Маєш право промовчати.

Дотримуйся визначеного часу.

 

 

 

 

 

docx
Додано
18 грудня
Переглядів
20
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку