Конспект інтегрованого СТЕМ-уроку з предметів математики та ЯДС на тему: "Вимірювання. Для чого ми проводимо вимірювання. Обчислення в межах 10. Задачі."
Перегляд файлу
Тема:Вимірювання.Для чого ми проводимо вимірювання. Обчислення в межах 10. Задачі.
Мета:
формування предметних компетентностей:
закріпити знання таблиць додавання та віднімання в межах 10; вправляти у розв’язуванні задач вивчених видів; порівнювати вираз та число;
формувати вміння вимірювати та креслити відрізки; учити розрізняти прилади вимірювання; вчити проводити вимірювання;
виховувати старанність, активність, бажання допомагати іншим.
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлюватися; сприймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, самоорганізовуватися до навчальної діяльності, співпрацювати в парі та у групі, виконувати розумові операції й практичні дії;
загальнокультурної: розвивати культуру міжособистих відносин, толерантну поведінку;
соціальної: оволодіння навичками стосунків; розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, в групі;виховувати зосередженість та уважність;
інформаційної: вчити орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією; розвивати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника та медіа; вдосконалювати уміння аргументувати й відстоювати свою думку;
здоров’язберігаючої: формувати навички дбайливого ставлення до здоров’я; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, навички співпраці в колективі.
Обладнання та наочність: підручники, зошити, мультимедійна презентація, LEGO.
Клас:1.
Тип уроку: інтегрований СТЕМ-урок з використанням інтерактивних технологій.
Обладнання:презентація у програмі Power Point, предметні та сюжетні малюнки, олівці, запис музичного супроводу для руханки.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Діти,сьогодні у нас особливий урок – до нас завітала в гості директор школи Світлана Валеріївна. А гостям завжди ми раді.
Оголошення теми уроку:
На уроці ми будемо з вами додавати і віднімати в межах 10, розв’язувати задачі.Вчитися вимірювати
Девізуроку:
Наш девіз - усе узнати,
Вміти добре рахувати.
Сил, натхнення на весь день!
А ще - праці і старання!
Тож вперед, всі до навчання!
То ждавайте розпочнемоурок і я бажаю вамуспіхів
Діти, яка зараз пора року? (зима)
А які ознаки зими? (сніг, холод) – 3’С
Який сьогодні деньтижня? (середа)
Я йшла в школу, мені на рукавичну впала ось такасніжинка. Я уважно роздивиласьі побачила на ній цифру 7.
Що б це означало? (сьогодні 7 число, 3-й день тижня, середа,місяць грудень- перший місяць зими і останній місяць року)
Скажіть, а яке число було попереднє (6)
А буде наступне (8)
А скільки днів у тижні? (7)
Каліграфічна хвилинка
Давайте напишемо красиво каліграфічно цифру 7 у зошиті.
Подивіться на екран. Які математичні дії треба виконати?
(знайти суму і різницю чисел)
Яке найбільше число? (10)
Яке найменше число?(1)
Запишіть числа у порядку спадання (від найбільшого до найменшого)
Прочитайте, щови записали.
Перевірте себе
- як називаються числа при додаванні?
-Який результат діі додавання?
-Як знайти невідомий доданок?
- як називаються діі при відніманні? Який результат діі віднімання?
-Прочитайте задачу і скажіть, якого типу ця задача?
Робота над задачею
Що нам треба взнати? ( Скільки Оленка і Іванко вирізали сніжинок?)
Записали задачу у зошит
Робота з кубиками ЛЕГО
Робота в парах.
Розв’яжіть прикладиі складіть кольорову вежу за шифром (діти розв’язують приклади і складають вежу з кубиків, приходять до висновку, що якщо повторюються кольори, то треба працювати разом, щоб вистачило кубиків)
(попередити учнів, щоб не розбирали кубики, бо будемо виконувати з ними ще завдання)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Що ж, мабуть, прийшла пора всім нам відпочити.
Хочу всіх вас на рухливумузично-ритмічну гру Вас запросити.
Актуалізація опорних знань:
Діти, ви створили вежу. Візьміть ось цей прилад (лінійка)і виміряйте її.
Яка її довжина?
А вяких мірах ви її вимірювали? (см)
Як називається цейприлад? (лінійка)
Лінійка — найпростіший прилад для вимірювання довжини предметів.
Лінійки зазвичай виготовляють з пластику або дерева, рідше з металів. Найчастіше лінійку використовують на математиці та у житті.
Відкрийте друкований зошит на ст________(запропонувати свою жовту лінійку довжиною 1м)
І виміряйте довжину відрізків, зробіть відповідні записи
згадати мультфільм, як вимірювали довжину удава
У яких мірах його вимірювали? (папугах, мавпочках, слоненятах)
Щоб було зручно вимірювати і виміри були у всіх однакові домовилися користуватися спеціальними приладами
Робота над новим матеріалом
сьогодні ми поговоримо про вимірювання і прилади, якими нам необхідно користуватися під час вимірювання.
Ми можемо вимірювати довжину, час, масу, температуру. Коли вимірюєш, завжди відповідаєш на запитання «скільки?».
Для вимірювання потрібна мірка. Зручно користуватися спеціальними приладами для вимірювання.
Також вимірювати можна і за допомогою «своїх» мірок. Наприклад, у давнину для вимірювання використовували руки і ноги.
-То ж для чого ми проводимо вимірювання?
Назвіть прилади, якими користуються, коли щось вимірюють:
Тонометр
ростометр
ваги(терези)..
Отже:
Хвилинка – цікавинка
Чи знаєте ви …
У побуті люди щодня використовують вимірювальні прилади: газові лічильники, електролічильники, лічильники для вимірювання води та інші.
Ці прилади спонукають людей заощаджувати природні багатства та гроші.
Проведи дослідження. Зараз ми будемо працювати у групах
Але перш ніж розпочати роботу, давайте пригадаємо
правила роботи в групі.
Працюють всі.
Один говорить - усі слухають.
Висловлювати свої думки необхідно коротко і чітко.
Цінний час.
Не бійся помилитися: не помиляється той, хто не працює.
Не смійся з неправильної думки.
Кожен пропонує варіант відповіді по черзі.
Поважаємо один одного
- Дізнайтеся, який у вас розмір взуття.
1 група
- Для цього вам знадобляться: аркуш паперу, олівець, лінійка.
1. Ногу поставте на папір так, щоб вона повністю стояла на підлозі. Обведіть її.
2. Виміряйте лінійкою довжину відбитка на малюнку. Результат запишіть у зошит.
- Це й буде розмір вашого взуття в сантиметрах.
- Для чого нам це потрібно? (коли в магазині купуєш взуття – не переміряш все впідряд, а береш відповідно свій розмір.
2 група – вчиться зважувати на терезах
Зваж ці два предмети, результат запиши у зошит і порівняй
7 гр > 9 гр
3 групаРулеткою вимірює довжину і ширину класної кімнати
Робота в зошитах.
Розгляньте малюнки.
Як називається ця група приладів?
Що ними можна вимірювати?
Познач ті, які є в тебе вдома.
. Вправа 2.
Розгляньте малюнки.
Обериприладвимірювання.
Поєднай лініями прилад з об’єктом дослідження.
Молодці, ви гарно попрацювали і настав час відпочити.
Усвідомлення набутих знань
Зробимо висновок.
Що таке вимірювання?
Як їх правильно проводити?
Чому важливо дотримуватись правил при проведенні вимірювання?
. Висновок
Вимірювання — це метод дослідження, який допомагає людині пізнавати навколишній світ.
Слайд Пофантазуй.
За зразком або за власним задумом створи кумедну істоту з відбитка своєї стопи.
Покажи однокласникам результат своєї роботи.
Слайд Інтерактивна вправа.
З'єднай відповідно назву дослідження та прилад.
Збери пазли.
Рефлексія
Вправа «Пальчики»
- Уявіть собі, що ваш кулачок – це пелюстки квіточки, яка буде розкриватися з кожним твердженням, на яке ви погоджуєтесь:
У мене зараз гарний і піднесений настрій.
Сьогодні більше дізнався про різніметоди дослідження
Мені сподобалося працювати в групах разом зі своїми однокласниками.
Вдома я поділюся враженнями з батьками.
Разом з друзями я створив нову гру, мені було цікаво
У кого розкрилась долонька-квіточка, прошепотіть їй ласкаве і тепле слово та одним подихом подаруйте її своєму товаришеві. (діти один з одним обмінюються рукопотисканням, або плескають об долоньки)