Казки й оповідання оригамі. Казка Колосок

Про матеріал
За основу створення конспекту заняття взята казка "Двоє мишенят". Розробка персонажів до казки авторські. Матеріал використовувти можуть як в позашкіллі так і в школі та дошкільних закладах освіти.
Перегляд файлу

Управління освіти виконавчого комітету

Полтавської міської ради

Полтавський міський центр позашкільної освіти

Полтавської міської ради Полтавської області

 

 

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА ЗАНЯТТЯ

«Казки й оповідання оригамі.

Казка Колосок»

 

Методичні рекомендації для керівників гуртків

загальноосвітніх та позашкільних закладів

Автор :

Солодовник А.В. , керівник гуртка

Полтавського міського центру позашкільної освіти Полтавської міської ради Полтавської області

 

ПОЛТАВА -2020


ПЛАН-КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

Дата  _________

Рівень, рік навчання Початковий рівень, перший рік навчання до теми «Казки й оповідання», навчальної програми з паперопластики. Рекомендовано МОН України лист №1/11-17865 від 11.11.2014р. Навчальні програми з позашкільної освіти науково-технічного напряму / за ред. Биковського Т.В., Шкури Г. А. – К.: УДЦПО, 2014. – Вип. 1. – 263 с.

Тема: Казка «Колосок» (інтерпретація на народну казку «Півник і двоє мишенят»)

Цілі. Заняття спрямоване на:

- формування навичок поєднувати казку з умінням демонструвати її за допомогою аркушу паперу;

- розвиток у вихованців логічно мислити, стимулювати творчу думку, розуміння про добрі та важливі справи;

- виховувати естетичний смак, повагу до праці інших, інтерес до взаємодопомоги.

Завдання заняття допомогти вихованцям читати, користуватися самостійно інструкційними картками; через казку розкрити поняття «добрі справи», «справедливість», «взаємодопомога».

Методи словесні, наочні, практичні.

Очікуваний результат освоєння навиків читати та працювати з інструкційними картками; закріплення знань базових форм; засвоєння уроку про взаємодопомогу.

Тип заняття: формування практичних умінь, навичок.

Форма заняття фронтальне.

Обладнання: зображення речей з казок для гри «Казка по малюнку» (речі), кольоровий папір, сценарій казки, інструкційні карти.

 

 

Хід заняття

І. Вступна частина

1. Емоційне налаштування колективу:

Сонечко встало,

Іде новий день.

Усім присутнім «Добрий день!»

ІІ. Актуалізація опорних знань

Діти, а чи полюбляєте ви казки? А які казки ви знаєте? Я їх теж люблю, адже саме казка веде нас в світ чарівних пригод та неймовірних історій.

Дидактична гра «Казка по малюнку»

1. Рушник та мило – «Мойдодир»

2. Червоний капелюх – «Червона шапочка»

3. Яйце – «Курочка ряба»

4. Шкарлупа горіха – «Дюймовочка»

5. Термометр та вітаміни – «Лікар Айболіт»

Сьогодні ми з вами поринемо у світ повчальної казки «Колосок». Кожен із вас зможе зробити героїв даної казки.

А хто є її головними героями – ви дізнаєтеся, відгадавши загадки.

Хоч годинника не має                                                        

вранці він нас піднімає                                                                    

Кожен прокидається –                                                               

З сонечком вітається. ( Півень)                                             

У норі хатинку має                     

Хліб, сирочок полюбляє.

По підлозі тишком – нишком

Бігає сіренька …( Мишка)

Фізкультхвилинка

Вушка прислухайтесь,

Очки – придивіться,

Носики – глибше дихай,

Ротик – посміхнися.

Спинки розправляйтесь,

Ручки піднімайтесь,

Нумо до роботи

Дружно всі беремось!

 ІІІ. Основна частина

Перед роботою правила повторимо (Додаток А).

Жили собі двоє мишенят — Круть та Верть і півник Голосисте Горлечко. Мишенята було тільки й знають, що танцюють та співають.

   За схемою додаток Б скласти 2 мишеняти. Для цього нам потрібен квадрат 15*15 см. та 7*7 см.

А півник удосвіта встане, всіх піснею збудить та й до роботи береться.

   За схемою додаток В скласти півника. Нам потрібен квадрат 20*20 см. прямокутник червоного кольору для гребінця 2*1,5 см.

 Ото якось підмітав півник у дворі та й знайшов пшеничний колосок.

  За схемою додаток Г складаємо колосок. Для його виготовлення потрібно 9 квадратів 4*4 см.

— Круть, Верть, — став гукати півник, — а гляньте-но, що я знайшов!

Поприбігали мишенята та й кажуть:

— Коли б це його обмолотити...

— А хто молотитиме? — питається півник.

— Не я! — одказує одне мишеня

— Не я! — каже й друге мишеня.

— Я обмолочу, — каже до них півник. І взявся до роботи.

А мишенята й далі граються.

От вже й обмолотив півник колосок та й знов гукає:

— Гей, Круть, гей, Верть, а йдіть гляньте, скільки зерна я намолотив!

Поприбігали мишенята.

— Треба, — кажуть, — зерно до млина однести та борошна намолоти.

— А хто понесе? — питає півник.

— Не я! — гукає Круть.

— Не я! — гукає Верть.

— Ну, то я однесу, — каже півник. Узяв на плечі мішок та й пішов.

А мишенята собі одно скачуть — у довгої лози граються. Прийшов півник додому, знов кличе мишенят:

— Гей, Круть, гей, Верть! Я борошно приніс. Поприбігали мишенята, пораділи:

— Ой півничку! Вже тепер тісто треба замісити та пиріжечків спекти.

— Хто ж міситиме? — питає півник. А мишенята й знов своє:

— Не я! — пищить Круть.

— Не я! — пищить Верть. Подумав, подумав півник та й каже:

— Доведеться мені, мабуть.

От замісив півник тісто, приніс дрова та й розпалив у печі. А як у печі нагоріло, посадив пиріжки.

Мишенята й собі діло мають: пісень співають, танцюють.

Аж ось і спеклися пиріжки, повиймав їх півник, виклав на столі.

А мишенята вже й тут. І гукати їх не треба.

— Ох, і голодний я! — каже Круть

— А я який голодний! — каже Верть. Та й посідали до столу.

А півник і каже:

— Стривайте-но, стривайте! Ви мені перше скажіть, хто знайшов колосок.

— Ти, — кажуть мишенята.

— А хто його обмолотив?

— Ти, — вже тихіше відказують Круть із Вертем.

— А тісто хто місив? Піч витопив? Пиріжків напік?

— Ти, — вже й зовсім нищечком кажуть мишенята

— А що ж ви робили?

Що мали казати мишенята? Нічого. Стали вони тут вилазити з-за столу, а півник їх і не тримає. Хто ж отаких лінюхів пиріжками пригощатиме?

ІІІ. Підсумкова частина

Рефлексія заняття

       Хто з героїв сподобався? Чому ?

       Як ви вважаєте, чи правильно вчинив півник щодо мишенят?

       А як би вчинили ви на місці півника?

       Чи завжди ви допомагаєте дорослим, коли вони просять?

       Скажіть, що вам найбільше сподобалось робити на занятті?

Молодці! Запам’ятайте!

Казка брехня, та в ній натяк, добрим молодцям урок.

До побачення!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК Б

Інструкційна картка «Миша»

 

 

 

ДОДАТОК В

Інструкційна карта «Півник»

 

 

 

 

 

ДОДАТОК Г

Схема колоска

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Допіра Олена Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Богданова Лидия
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додав(-ла)
Солодовник Аня
Додано
7 грудня 2020
Переглядів
807
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку