“Я дизайнер Книги Добра!”
Мета: виховувати у дітей найкращі людські якості: добре ,співчутливе ставлення до оточуючих, повагу до людей, справедливість; вчити дітей приносити радість своїм друзям; поповнювати словниковий запас новими словами; розвивати вміння розрізняти добре і погане
Обладнання: годівничка, паперові сердечка, різнокольорові паперові долоньки, ватман, комп’ютер
Хід заняття
І. Організація класу
“Ланцюжок”.
Вчитель. Діти, торкаємось один одного долонею і бажаємо гарного настрою. Створюємо ланцюжок.
Усміхнемось сонечку!
Здрастуй, дороге!
Усміхнемось квіточці!
Хай вона росте!
Усміхнемось дощику!
Лийся, мов з відра!
Друзям усміхнемося!
Зичим всім добра!
Емоційне налаштування
ІІ. Робота над темою заняття
Вчитель: Ми поговоримо про дуже важливу річ в житті людини - про добро, про те, чи модно бути добрим і що треба для цього робити. Ми з вами разом зробимо модний букет добра, ніжності, любові з сердечок та долоньок. А ще всі разом створимо класну Книгу Добра.
Учні.
Хто тобі допомагає,
Ну, а йдете ви кудись
“До побачення” бажати
Ось і перша сторінка нашої Книги Добра - “Ввічливим бути модно”
Вчитель: Доброта, дбайливість, чуйність потрібні не лише людині, а й тварині, пташині та рослині. Особливої уваги потребують наші менші друзі. Необхідно не лише милуватися ними, гратися, відпочивати з друзями нашими меншими, а й доглядати їх. Людина, яка дружить з природою, сама стає кращою.
(Презентація школярів годівнички, виготовленої з допомогою батьків)
Вчитель: Ми створили наступну сторінку нашої Книги Добра - “Друзі наші менші”
Вчитель: Птахи люблять модно веселитись і відпочивати. Ми про них попіклувались, вони теж хочуть, щоб і нам було радісно. Давайте потанцюємо разом з ними.
Пташина фізкультхвилинка (YouTube)
Вчитель: Натанцювались з птахами, а тепер поспілкуємося із звірятами
Перегляд відео казки “Добрий вчинок”(YouTube Сіра Т.А.)
Казка “Добрий вчинок”(про доброчинність або благодійність.)
Одного сонячного дня на лісовій галявині гралися ведмедик, зайчик, їжачок та білочка. До них підійшла лисичка з великим пакунком речей.
Друзі зібрали речі і віднесли малюкам. Усі почувалися щасливими., адже цей світ став трішечки кращим. Такий вчинок називають благодійністю або доброчинністю.
Поміркуйте, чи добре вчинили звірята (відповіді школярі)
Вчитель: Вірно, звірята вчинили добре. І ми маємо наступну сторінку - “Доброчинність - це супер модно!” А тепер подумайте, як часто ви робите правильні вчинки. Якщо ви погоджуєтесь з твердженням, що людина повинна робити те, що я називаю, то піднімаєте зелену цеглинку. Якщо не погоджуєтеся, то піднімаєте червону цеглинку.
Гра “Якщо ти добра людина, то повинен...” “Якщо ти добра людина, то повинен...”
Вчитель: Ми маємо, ще одну сторінку нашої Книги Добра - “Правильний вчинок - це добре” Давайте до нашої книги ми додамо ще одну сторінку: “Добрим бути супер модно!” (перегляд фотоколажу)
Підсумок.
Вчитель: У вас на партах є долоньки і сердечка. Давайте всі разом зробимо модний букет любові, добра та ніжності.(Створення аплікації)
Вчитель: Цей букет буде служити модною прикрасою в класі, а наша Книга Добра поповниться ще однією сторінкою:
” Любов і ніжність - це добро”
Бажаю вам завжди пам’ятати правила доброти, які ми теж запишемо до нашої книги:
Добро - це вічна дорога земна,
Добро - це літо, зима і весна.
Добро - це сонце, злива і сніг,
Добро - це пісню ділити на всіх.
Добро - це віра в щастя й любов,
Добро - це музика вільних дібров.
Добро - це друзі і рідний твій дім.
Добро - це світ подарований всім.
Хай вам щастить у намаганні робити добро!!!