Конспект бінарного заняття "Пори року" для дітей дошкільного віку

Про матеріал
- У конспекті бінарного заняття «ПОРИ РОКУ. SEASONS OF THE YEAR» представлена методика проведення заняття з узагальнення знань з теми «Пори року» з хореографії та англійської мови, розширення уявлення про навколишній світ, розвиток уваги, почуття ритму та музикальність, мовленєвих здібностей.
Перегляд файлу

Кудлай Я.А.,

керівник гуртка «Англійська мова»,

Левенець В.І.,

керівник гуртка «Хореографія»

ТЕМА: ПОРИ РОКУ. SEASONS OF THE YEAR.

Мета:

  •                   закріпити знання дітей про пори року, повторити та узагальнити вивчений матеріал по темі;
  •                   розширити уявлення про навколишній світ, розвивати увагу, почуття ритму та музикальність, мовну здогадку; сприяти формуванню фантазії, творчої уяви, вмінню передавати характер персонажів в музичній грі та пластиці рухів;
  •                   розвивати естетичне сприйняття світу; виховувати творчу особистість.

Тип заняття: бінарне.

Обладнання: презентація PowerPoint, паперові осінні листочки, наголовники з зображенням квітів, обручі для кожної дитини, музичний супровід.

ПЛАН ЗАНЯТТЯ

І. Вступна частина. Організаційній момент.

1. Привітання.

2. Повідомлення теми заняття.

3. Розминка.

ІІ. Основна частина заняття.

1. Загадка про осінь.

2. «Танок з парасольками».

3. Пісня «Rain Rain Go Away».

4. Рухлива гра «Осіннє листя».

5. Загадка про зиму.

6. Гра «Зимові пригоди».

7. Вірш «The Snowman».

8. Загадка про весну.

9. Етюд «Пробудження».

10. Вірш «A hen has a chicken».

11. Загадка про літо.

12. Гра «Віночок».

13. Гра «Літні розваги».

14. Пісня «I love summertime”.

ІІІ. Заключна частина заняття.

1. Рефлексія.

Слайд12. Прощання.

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Вступна частина. Організаційній момент.

Лунає марш. Діти танцювальним кроком входять до залу. Починається розминка по колу: ходьба на півпальцях, на п’ятках, з високим підніманням коліна вперед, крок із захльостом назад, крок з напівприсіданням. Шикування дітей біля станка

1. Привітання.

Педагог хореографії: Добрий день, діти.

Діти виконують уклін

Педагог англійської мови: Good afternoon!

2. Повідомлення теми заняття.

Педагог англійської мови: It’s warm and sunny today. Children, what season is it now?

Очікувана відповідь дітей: summer

Педагог англійської мови: Are you sure? Ви впевнені?

Чи знаєте ви казку «Дванадцять місяців»? Герої цієї казки за декілька хвилин побачили всі чотири пори року. Уявіть, що ми теж опинилися з вами у казці і зараз зустрінемося з усіма порами року. Ми будемо спілкуватися сьогодні двома мовами: мовою слів і мовою рухів. Але спочатку треба гарно підготуватися до зустрічі.

3. Розминка.

Педагог хореографії: Отже, щоб ваші руки, ноги гарно працювали, зробимо з вам вправи на середині залу.

Діти шикуються на середині залу на своїх місцях і виконують вправи

Вправи на середині залу:

  •                  зміна позицій ніг (І, II, III);
  •                 демі пліє (за І, ІІ, III);
  •                 батман тандю;
  •                 релеве (за І, VI поз.);
  •                 стрибки соте;
  •                 вправа для рук.

Після танцювальної розминки діти залишаються на своїх місцях

Педагог англійської мови: Приготували свої язики і повторюємо за мною звуки:

[e] – схожий на український звук е;

[æ] – широко відкриваємо рот, язик біля нижніх зубів;

[i] – розтягуємо губи у посмішці;

[i:] – довгий звук;

[θ] – витягуємо язик між зубами і говоримо, як змія;

[ð] – залишаємо язик у тому ж положенні;

[w] – говоримо, як рибка, губами;

[r] – ричимо, як собачка, кінчик язика піднімаємо вгору.

Слайд2ІІ. Основна частина заняття.

1. Загадка про осінь.

Педагог англійської мови: Послухайте загадку і вгадайте, яка пора року завітає до нас першою.

Down, down!

Yellow and brown

The leaves are falling

Over the town.

Очікувана відповідь дітей: аutumn

Педагог англійської мови: What’s the weather in autumn? Яка переважно погода восени?

Очікувана відповідь дітей: rainy

Педагог англійської мови: А коли йде дощ, ми відкриваємо an umbrella.

2. «Танок з парасольками».

Педагог хореографії: А зараз ми пригадаємо наш танцювальний етюд «Танок з парасольками».

Музичний супровід 2/4. Вихідне положення: діти стоять у першій позиції, руки перед грудьми, немов тримають парасольку

1-4-й такти. На «раз-і» - Відвести праву руку убік з відкритою долонею, немов ловлять краплинку. На «два-і» - повернутися у вихідне положення. На наступні такти повторити теж саме, то правою, то лівою рукою.

5-й такт. На «раз-і» - носком правої ноги торкнутися підлоги попереду себе, немов намочили ногу у калюжі. На «два-і» - повернутися стрибком у вихідне положення.

6-й такт. Виконати рух 5-го такту лівою ногою.

7-8-й такти. Повторити рухи 5-6-го тактів.

9-й такт. На «раз-і» -випад убік праворуч, подивитись догори. На «два-і» повернутися у вихідне положення.

10-й такт. Виконати рух 9-го такту.

11-12-й такти. Повторити рухи 9-10-го тактів.

13-14-й такти. Виконати перехресний крок з виносом ноги на каблук, починаючи рух праворуч.

15-16-й такти. Виконати попередній рух у ліву сторону. Наприкінці 16-го такту зупинитися у позі – права нога з виносом на каблук, корпус злегка нахилити убік відкритої ноги, руки немов тримають парасольку.

3. Пісня «Rain Rain Go Away».

Педагог англійської мови: Do you like rainy weather? А вам подобається дощова погода?

Відповіді дітей

Педагог англійської мови: Правильно, діти не можуть гратися на вулиці, коли йде дощ. Let’s sing a song “Rain, rain, go away!”

Rain Rain Go Away (Play With It) Lyrics and Actions

Педагог хореографії показує рухи на програші.

Слайд3На вступ діти хитають головою праворуч-ліворуч

Rain, rain,

[Move your fingers down like falling rain.]

go away.

[Push your hands out, as if you were pushing the rain away.]

Come again another day.

[Make a "come here" motion with your hands.]

DADDY wants to play.

[Hold up your hand showing all five fingers and point to your thumb.]

Rain, rain, go away.

[Move your fingers down and then push away the rain.]

Діти виконують «пружинку»

Rain, rain,

go away.

Come again another day.

MOMMY wants to play.

[Hold up your hand showing all five fingers and point to your index finger.]

Rain, rain, go away.

Діти відкривають по черзі праву і ліву руку

Rain, rain,

go away.

Come again another day.

BROTHER wants to play.

[Hold up your hand showing all five fingers and point to your middle finger.]

Rain, rain, go away.

Діти виконують пружинку з відведенням рук уперед-униз

Rain, rain,

go away.

Come again another day.

SISTER wants to play.

[Hold up your hand showing all five fingers and point to your ring finger.]

Rain, rain, go away.

Діти виносять ногу на п’ятку вбік

Rain, rain,

go away.

Come again another day.

BABY wants to play.

[Hold up your hand showing all five fingers and point to your pinky finger.]

Rain, rain, go away.

Діти виконують приставний крок праворуч, ліворуч

Rain, rain,

go away.

Come again another day.

ALL THE FAMILY wants to play.

[Hold up your hand and wiggle all five fingers.]

Rain, rain, go away.

4. Рухлива гра «Осіннє листя».

Педагог хореографії: Тепер можемо пограти і зібрати чудовий гербарій.

Правила гри такі: коли грає музика, уявіть, що на вулиці “Sunny weather” – сонячна погода, ви гуляєте по лісу і збираєте листочки, а як тільки музика припиняється, починається «Rain!» - дощ, мерщій біжіть до своїх будиночків. Виграє той, хто не тільки швидко сховається від дощу, але й збере найбільше листочків та назве їх колір англійською мовою.

5. Загадка про зиму.

Слайд4Педагог англійської мови: Autumn has gone. Осінь залишила нас.

Послухайте загадку і скажіть, яку пору року ми будемо зустрічати зараз.

This is the season when mornings are dark

And birds do not sing in the forests and parks.

This is the season when children ski

And Father Frost brings the New Year Tree.

Очікувана відповідь дітей: winter

6. Гра «Зимові пригоди».

Ситуативна міні-гра «Зимові пригоди»

Дорога біла стелеться,

І краю їй нема.

Сніжок мете. Метелиця.

Прийшла до нас зима.

Діти кружляють по всьому залу, тримаючи руки у другій та третій позиції. Похитуються із сторони в сторону, кружляють на місці, на кінець музики присідають на коліна (немов сніг укрив землю)

Чистою білою скатертиною вкрилася земля й спочиває. Важкі білі шапки надів ліс і притих. На скатертині снігів видно гарні мережки звіриних і пташиних слідів:

hares (діти скачуть підскоками),

foxes (ходьба на високих півпальцях з високим підніманням коліна),

squirrels (стрибки на двох ногах),

birds (стрибки то на одній нозі, то на другій).

Багато великих і малих звірів, птахів, живе й харчується в укритому снігом зимовому лісі. По стовбурах дерев постукує мороз, падає сріблястий іній. Але стукіт відчувається все голосніше, що це може бути?

Діти прислуховуються, виконують випад на одну ногу то праворуч, то ліворуч, руки прикладають до вуха

Нумо, всі на лижі! Швидко до лісу!

Діти виконують ковзаючі рухи ногами, імітуючи ходу на лижах

Серед білого снігу особливо гарно виглядають ялинки-красуні, немов у шубках. Та, нажаль, цю красу браконьєри намагаються зрубати.

Діти, проженемо цих ворогів природи! Нумо, діти, в сніжки грати. Будьмо влучно поціляти. Сніг, сніг – стільки втіх. Помічник для нас усіх

Діти імітують гру в сніжки, проганяють браконьєрів

Любі малята, завдяки вам ми зберегли цю чудову лісову красуню, тому запрошуємо всіх до святкового хороводу.

Діти стають у коло і рухаються танцювальним кроком за годинниковою стрілкою, потім у протилежному напрямку, кружляють на місці, завершують хоровод оплесками

7. Вірш «The Snowman».

Педагог англійської мови: А чи любите ви ліпити сніговика взимку? Давайте спробуємо зробити це разом.

THE SNOWMAN

Roll a snowball large,

(Make circle using arms.)

Then one of middle size.

(Make circle using both hands.)

Roll a snowball small,

(Make a circle using one pointer finger and a thumb.)

Use lumps of coal for eyes.

(Make two fists, then raise them to your eyes.)

Place a carrot for a nose,

(Make one hand a carrot and raise to nose.)

An old hat on his head.

(Place pretend hat on his head.)

And for his necktie,

Tie a ribbon red.

(Tie a pretend ribbon around your neck)

A pipe goes in his mouth.

(Stick thumb in mouth)

Now buttons on his vest,

(Make fists go down chest.)

And there he stands so round and fat.

(Stand up proud, stick out chest, hands on hips.)

Слайд5Of snowmen, he’s the best.

8. Загадка про весну.

Педагог англійської мови: Winter left us. Зима залишила нас. Слухаємо наступну загадку.

This is the season when snowdrops bloom,

When nobody likes staying in the room.

This is the season when birds make their nests.

This is the season we all like best.

Очікувана відповідь дітей: spring

9. Етюд «Пробудження».

Педагог хореографії: А зараз , діти, запрошую вас у коло. Давайте пригадаємо з вами, які найперші квіти з’являються весною.

Відповіді дітей

Слайд6Педагог англійської мови: Давайте пригадаємо весняні квіти англійською мовою.

Відповіді дітей

Педагог хореографії: Отже, наше коло – це лісова галявина, а ви – найперші весняні квіти – проліски.

Музичний розмір 3/4. Вихідне положення: діти сидять по колу на правому коліні. Руки схрещені на лівому коліні, голови тримають прямо.

1-й такт. Танцюючи, повільно нахилити голову до правого плеча.

2-й такт. Повернути голову у вихідне положення.

3-й такт. Танцюючи, повільно нахилити голову до лівого плеча.

4-й такт. Повернути голову у вихідне положення.

5-й такт. Танцюючи, повільно нахилити голову до правого плеча.

6-й такт. Повернути голову у вихідне положення.

7-й такт. Танцюючи, повільно нахилити голову до лівого плеча.

8-й такт. Повернути голову у вихідне положення.

9-й такт. Підняти праву руку, голова стежить за рукою.

10-й такт. Опустити руку у вихідне положення.

11-й такт. Підняти ліву руку, голова стежить за рукою.

12-й такт. Опустити руку у вихідне положення.

12-й такт. Підняти обидві руки, голову тримати прямо.

13-й такт. Опустити руки у вихідне положення.

14-15-й такти. Танцюючи, повільно підняти обидві руки і встати з колін у третю позицію.

16-19-й такти. Танцюючи, виконати дрібні кроки напівпальцях, повертаючись навколо себе праворуч, руки залишаються у третій позиції.

20-й такт. Повільно опустити руки з третьої позиції у першу.

21-й такт. Танцюючи, з першої позиції розкрити руки в другу позицію.

22-й такт. Танцюючи, опустити голову, руки перевести в підготовче положення.

23-й такт. Виставити праву ногу на носок та перевести на нього вагу корпусу. Ліва нога залишається на носку позаду. Руки тримаються вільно.

24-й такт. Перевести вагу корпусу назад на ліву ногу. Права нога залишається на носку попереду. Руки тримаються вільно.

25-26-й такти. Танцюючи, повторити рухи 23-24-го тактів.

27-29-й такти. Танцюючи, виконати дрібні кроки напівпальцях, повертаючись навколо себе праворуч, руки залишаються у третій позиції.

30-й такт. Танцюючи, опуститися у третю позицію, руки переходять у підготовче положення.

31-й такт. Танцюючи, піднятися напівпальці, зробити помах руками.

Слайд732-й такт. Танцюючи, опуститися на праве коліно, руки схрещені на лівому коліні, голова опущена.

10. Вірш «A hen has a chicken».

Педагог англійської мови: Давайте згадаємо, що саме навесні у тварин народжуються немовлята.

Пригадуємо вірш.

A hen has a chicken.
What does it say?
«Cheep, cheep, cheep»
All through the day.

A cow has a calf.
What does it say?
«Moo, moo, moo»
All through the day

 

A pig has a piglet.
What does it say?
«Squeal, squeal, squeal»
All through the day.

 

A horse has a foal.
What does it say?
«Neigh, neigh, neigh»
All through the day.

 

A cat has a kitten.
What does it say?
«Mew, mew, mew»
All through the day.

A duck has a duckling.
What does it say?
«Quack, quack, quack»
All through the day.

 

A fish has a baby.
What does it say?
It says nothing
All through the day.

 

Слайд811. Загадка про літо.

Педагог англійської мови: Слухаємо останню загадку.

This is the season when nights are short,

When children are full of fun and sport.

Playing, swimming all the day,

With a happy song on a sunny day.

Очікувана відповідь дітей: summer

12. Гра «Віночок».

Педагог хореографії: А з чим перш за все ви повязуєте літо?

Відповіді дітей

Так, звичайно, це сонце, річка, походи до лісу, веселі розваги на природі. А ще я знаю, що дівчатка люблять плести віночки. Зараз я пропоную вам гру-хоровод «Віночок».

Діти обєнуються у дві підгрупи. Одна підгрупа «плете віночок», вони утворюють коло. Інша підгрупа – «квіти» (волошки, кашки, троянди), сидить поза колом навпочіпки.

Діти йдуть по колу праворуч, тримаючись за руки, промовляють слова:

«Ми плетем, ми плетем,

ми плетем віночок.

Лютик жовтенький,

Іди до нас у таночок»

Наприкінці пісні зупиняються, підіймають руки роблять «ворота». Дівчинка-Лютик стає у коло.

Продовжують рухатися по колу і промовляти слова:

«Ми плетем, ми плетем,

ми плетем віночок.

Кашка біленька,

Іди до нас у таночок».

Наприкінці пісні зупиняються, підіймають руки роблять «ворота». Дівчинка-Кашка стає у коло.

Гра продовжується. Діти йдуть по колу з словами:

«Ми плетем, ми плетем,

ми плетем віночок.

Мак червоний,

Іди до нас, до нас у таночок».

Наприкінці пісні зупиняються, підіймають руки роблять «ворота». Дівчинка-Мак стає у коло. Гра продовжується

«Ми плетем, ми плетем,

ми плетем віночок.

І, ромашка жовтоока,

Йди до нас в таночок».

Наприкінці пісні зупиняються, підіймають руки — роблять «ворота». Дівчинка-Ромашка стає у коло. Гра продовжується.

Діти йдуть по колу і промовляють слова:

«Ми плетем, ми плетем,

ми плетем віночок.

І, волошка польова,

Іди у наш таночок».

Наприкінці пісні зупиняються, підіймають руки — роблять «ворота». Дівчинка-Волошка стає у коло

«Ми плели, ми плели,

ми плели, віночок.

І сплели з веселих квітів он який таночок!»

Усі діти піднімають руки догори і обертаються навколо себе на місці

13. Гра «Літні розваги».

Слайд9Педагог англійської мови: Давайте пригадаємо англійською мовою, що ми любимо робити влітку:

to swim – плавати;

to ride a bike – кататися на велосипеді;

to play games – грати в ігри;

to sunbathe – засмагати;

to fly a kite – запускати повітряного змія;

to eat ice-cream – їсти морозиво;

to gather berries – збирати ягоди.

А тепер пограємо в гру. Доки буде грати музика, ви танцюєте, а як тільки вона стихла, ви завмираєте, показуючи, що ви любите робити влітку. Я буду підходити з мікрофоном і запитувати, що вам подобається робити. Тільки тоді можна рухатись і говорити. Хто буде рухатись раніше – вибуває з гри.

14. Пісня «I love summertime”.

Діти виконують рухи за педагогом хореографії.

Вихідне положення: ноги в VI поз., руки вздовж корпусу. На вступ діти плескають у долоні, ноги злегка

«пружинять» у колінах

Приспів.

На 1-шу «вісімку» – рух руками перед собою, начебто малюєте серце.

На 2-гу «вісімку» — руки підняті вгору, переводяться вправо-вліво, вправо-вліво.

На 3-тю «вісімку» — рух руками «моторчики» вправо-вліво, вправо-вліво; коліна «пружинять».

На 4-ту «вісімку» — обходите навколо себе, руки у вільному положенні.

На 5-8 «вісімки» — повторюєте рухи 1-4 «вісімки».

I куплет.

На 1-шу та 2-гу «вісімку» – приставний крок, два кроки праворуч, два кроки ліворуч, руками виконуєте рухи плавця.

На 3-4 «вісімку» — стоїте на місці, ноги злегка «пружинять» у колінах, руки виконують рух «хвилі», по черзі правою та лівою рукою.

На 5-8 «вісімки» — по черзі виконуєте кік правою ногою, кік лівою ногою.

Приспів.

Рухи приспіву

II куплет.

На 1-шу «вісімку» – маленькі кроки праворуч; коли крок на праву ногу, підняти ліву руку зігнуту в лікті, на ліву ногу – праву руку.

На 2-гу «вісімку» – маленькі кроки ліворуч; коли крок на праву ногу, підняти ліву руку зігнуту у лікті, на ліву ногу – праву руку.

На 3-4 «вісімку» – приставний крок праворуч, рух правою рукою попереду, начебто малюєте маленьке коло; приставний крок ліворуч, лівою рукою «малюєте» маленьке коло.

На 5-8 «вісімки» – по черзі виконуєте кік правою ногою, кік лівою ногою.

Приспів.

Рухи приспіву

III куплет.

На 1-4 «вісімку» – крок-пружинка, вправо-вліво, руками виконуєте рухи «гра на маракасах».

На 5-8 «вісімки» – по черзі виконуєте кік правою ногою, кік лівою ногою.

Приспів.

Рухи приспіву

ІІІ. Заключна частина заняття.

1. Рефлексія.

Педагог англійської мови: Наша зустріч підійшла до кінця.

Яка пора року вам сподобалась найбільше?

Чому?

Яке завдання було найцікавішим?

2. Прощання.

Педагог хореографії: До побачення!

Педагог англійської мови: Good bye!

Діти виконують уклін і танцювальним  кроком під музику виходять із зали

 

 

docx
Додано
13 березня 2019
Переглядів
1825
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку