Конспект інтегрованого уроку в 2 класі на тему "Поетичні картини природи про пори року. Зима"

Про матеріал

Запропоновано розробку інтегрованого уроку з позакласного читання та образотворчого мистецтва. Протягом уроку діти не тільки змогли продемонструвати свої читацькі навички, але й випала нагода втілити свої творчі фантазії

Перегляд файлу

Інтегрований урок у 2 – А класі Дубенського НВК «ЗНЗ – ДНЗ»

Вчитель: Онєгіна Мирослава Марянівна

 

Тема. Поетичні картини природи про пори року. Зима. Т. Масенко «Грудень», Н.Забіла «Січень», «Лютий». Відтворення глибини простору за допомогою кольору. Деталізація попереднього плану методом загородження.

Мета. Розширити уявлення учнів про красу природи у різні пори року; створити умови для удосконалення навичок виразного читання поетичних творів. Вчити передавати глибину простору за допомогою теплих і холодних кольорів, деталізувати предмети переднього плану теплими і яскравими кольорами.

Створити умови для розвитку комунікативних здібностей, розширити читацькі інтереси, сприяти розвитку уяви та фантазії.

Прищеплювати почуття любові до природи, емоційну чутливість до навколишнього світу.

Обладнання:  мультимедійна презентація «Пори року», зразки дитячих робіт із зимовим пейзажем, посібник «Позакласне читання» 2 клас, фотовиставка «Дубенська весна», «Стрітення», П.І.Чайковський «Ялиновий ліс взимку».

Тип уроку. Інтегрований урок (позакласне читання, образотворче мистецтво)

Хід уроку

І. Організаційна частина

1. Привітання

Станьте, діти, поверніться,

Гостям нашим посміхніться.

Хоч надворі ще зима,

Але смутку в нас нема.

Дружно будемо читати,

Дуже гарно малювати.

Спілкуватись, розмовляти,

Нові знання здобувати.

ІІ. Створення емоційного настрою

Звучить музика П.І.Чайковського «Ялиновий ліс взимку».

День за днем, за тижнем тижні –

Непомітно лине час.

Різні зміни дивовижні

відбуваються круг нас.

От зима, весна та літо,

Осінь, потім знов зима…

Сивий час летить над світом,

І кінця йому нема.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1. Інтерактивна гра «Знайди та склади слово»

Ось цей сивий час змін розбурхав склади. Складіть їх у слова.

               сінь          о          зи        лі        вес        то         ма           на

У яку групу можна обєднати ці слова? ( Пори року)

2. Вступне слово вчителя. Демонстрація пір року

Прекрасна наша земля кожної пори року. Навесні вона прокидається від зимової сплячки і на повні груди вдихає тепле повітря.

 Улітку земля вкривається густим суничним килимом, купається в пахощах духмяних трав і квітів, переливається дзвінкоголосим пташиним щебетом, умивається срібною росою.

Восени в садах, лісах гуляють золоті падолисти, у повітрі літає срібне павутиння, останні сонячні дні оповиті мрійним смутком, прощальним курликанням журавлів, що відлітають у вирій.

Узимку все довкола вкрите білим снігом, неначе лебединим пухом. Дрібний іній обсипає дерева коштовними діамантами, що блищать, мерехтять, переливаються у морозному повітрі.

Ми з вами ніби заглянули в чарівне вікно, де побачили красу всіх чотирьох пір року відразу. А яка зараз пора року?

За якими ознаками ви зрозуміли, що це зима?

Назвіть зимові місяці.

3. Перевірка домашнього завдання. Конкурс «Знавці природи»

Завдання, яке ви готували вдома ми перевіримо за допомогою конкурсу «Знавці природи»

Молодці! Ви знаєте багато загадок про зиму і зуміли їх розгадати.

IV. Повідомлення теми та мети уроку

Чи можете ви сказати, якою буде тема нашого уроку?

V. Мотивація навчальної діяльності

1. Виставка книг

На виставці є книги. Про що вони? Доведіть свою думку.

Так, про природу взимку.

VІ. Робота з книгою

1. Опрацювання вірша Т.Масенка «Грудень»

Послухайте, як говорить про перший місяць зими, грудень, поет Терень Масенко. Відкриваємо посібник «Позакласне читання» на с.56.

1.1 Читання вчителем

Прослухайте вірш і уявіть картину природи.

1.2 Перевірка розуміння прочитаного

Що робить грудень?

1.3 Мовчазне читання

Прочитайте вірш мовчки і позначте олівцем незрозумілі вам слова.

1.4. Словникова робота

Як ви розумієте значення цих слів?

Обнова – нова, щойно придбана або подарована річ.

Діброва – листяний ліс на родючих ґрунтах, у якому переважає дуб.

Дзенька – видавати короткі дзвінкі звуки при ударах.

З далини –  простір, що видніється вдалині.

1.5 Вибіркове читання

Знайдіть у тексті і прочитайте

  • Яку обнову подарував річкам грудень?
  • Чим розквітли вишні?
  • У що одягнені дубки?
  • Звідки налітає мороз?

►► Зимова фізкультхвилинка

2. Опрацювання вірша Н.Забіли «Січень»

2.1 Самостійне читання

Який другий місяць зими?

Прочитайте самостійно вірш уже відомої вам поетеси Наталі Забіли і подумайте, який настрій передано у ньому?

Який настрій передано на початку вірша?

— Чи змінився він під кінець вірша?

2.2 Словникова робота

Попрацюємо зі словами. Зєднайте слово з його значенням.

                  кучугури                                         віють сильні хуртовини

                  ведуть між себе січу                      вогні із зірок

                  хуртовини в степах

                  вогники зірчасті                             купи снігу

2.3 Читання з підбором настрою

  Прочитайте ті куплети, в яких передано тривожний настрій. ( Перші три)

Які куплети ви прочитали б з піднесеним настроєм? (Четвертий)

А останній прочитайте з радісним настроєм.

3. Опрацювання вірша Н.Забіли « Лютий»

Наталя Забіла написала ще один чудовий вірш «Лютий»

3.1 Читання вірша ученицею

Прослухайте вірш та скажіть: чому цей місяць лютує?

3.2 Словникова робота

Повторіть слова, правильно їх наголошуючи: крадькома, гульк, до строку.

Замініть їх близькими за значенням

3.3 Самостійне читання

Прочитайте вірш самостійно і підготуйтеся до виразного читання, дібравши відповідну інтонацію.

3.4 Інтерактивна гра «Диктор»

Уявіть, що ви диктори на телебаченні. Прочитайте вірш для глядачів.

►► Офтальмологічна фізкультхвилинка

Слідкуйте за рухами звіряток лише очима.

VII. Відтворення глибини простору засобами образотворчого мистецтва

Ми прочитали три вірші, що спільного у них? (Вони про зимові місяці)

Діти, а про що вам говорить дати 15 лютого?

Поясніть значення слова «Стрітення»?

Якими кольорами передають зиму?

Як вони називаються в образотворчому мистецтві? (холодними кольорами)

А якщо б вам довелося малювати весну, які кольори ви підберете?

А це які кольори? (теплі)

1. Робота за картиною

Сьогодні ви ще дізнаєтеся, як за допомогою кольору можна не лише зображати різні предмети, але й передавати їхні співвідношення у просторі.

На картині В.Бебис «Весна» бачимо, що предмети на передньому плані промальовані чітко теплішими та яскравішими кольорами. Віддалені предмети менші, зображені холоднішими. Оскільки між цими предметами є повітря, воно змінює чіткість, яскравість та колірність сприйняття.

2. Малювання композиції «Весна прийшла»

Перед вами лежать аркуші із зимовим пейзажем. Пропоную вам побути в ролі чарівника і, використовуючи кольорові олівці, перетворити зимову галявину на весняну. Які перетворення, на вашу думку, будуть відбуватися?

Які кольори будете використовувати?

2.1 Порядок виконання роботи

Допоможе вам виконати завдання в правильній послідовності інструктивна картка.

(Мультимедійна презентація)

  • Промалюйте предмети заднього плану (вони мають бути зображені вище лінії горизонту, менші, намальовані холодними кольорами).
  • Промалюйте предмети переднього плану ( вони більші, зображені ближче та нижче лінії горизонту, яскравіші та загороджують предмети дальнього плану).
  • Закінчіть композицію.

Можливо, у роботі вам допоможе виставка.

Презентація «Дубенська рання весна сонячна та різнобарвна»

2.2 Самостійна робота учнів

2.3 Виставка дитячих робіт

VIIІ. Підсумок. Домашнє завдання

— Сьогодні ви побували в ролі читців – декламаторів та художників чарівників. Чи сподобались вам ці завдання?

Який настій супроводжував протягом уроку?

А до наступного позакласного читання ви підготуєте вірші Тараса Шевченка

І група : за темою «Краса природи»

ІІ група: вірші про русалок.

 

 

 

 

 

1

 

doc
Додано
18 лютого 2018
Переглядів
1701
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку