Конспект комбінованого уроку «Різноманітність тварин. Дикі та свійські тварини», 1 клас, Урок № 56 (за підручником Т. Гільберг «Я досліджую світ») Презентація до уроку за посиланням: https://naurok.com.ua/prezentaciya-riznomanitnist-tvarin-diki-ta-sviyski-tvarini-1-klas-urok-56-za-pidruchnikom-t-gilberg-ya-doslidzhuyu-svit-207381.html
Мета:
- перевірити раніше засвоєні знання;
- продовжити знайомство школярів з навколишнім світом;
- розширити уявлення дітей про різноманітність тваринного світу,
середовище їхнього існування;
- ознайомити з істотними ознаками диких і свійських тварин;
- вдосконалювати навички звукового аналізу слів;
- Сприяти розвитку допитливості у школярів;
- виховувати дбайливе ставлення до тварин.
1 клас Урок № 56 (за підручником Т. Гільберг «Я досліджую світ»)
Тема: Різноманітність тварин. Дикі та свійські тварини.
Мета:
Обладнання: відеоматеріал, презентація, лего «6 цеглинок», підручник, ножиці, клей, картки із завданням.
знати назви свійських тварин, їх користь для людини.
Тип уроку: інтегрований урок
Хід уроку:
I. Організаційний момент. (слайд 2)
Учитель посміхається,
Урок наш починається.
Сіли, діти, всі рівненько,
Усміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли,
Працювати почали.
II. Мотивація навчальної діяльності .
Вправа «Синоптик». (слайд 3)
- Яка зараз пора року?
- Який місяць?
- Яке число?
- Яким було вранці небо, коли ми йшли до школи?
- Чи є сьогодні вітер?
- Який стан неба?
- Що стосовно опадів?
- Кому відома температура повітря?
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання. «Мозковий штурм» (слайд 4)
- Якою буває природа?
- Які ознаки мають живі організми?
- На які групи діляться тварини?
- Хто такі плазуни?
- Хто такі земноводні?
- Хто такі риби?
- Хто такі комахи ?
- Хто такі птахи ?
- Хто такі звірі ?
- Яку тему вивчали на минулому уроці?
ІV. Повідомлення теми уроку.
Із поданих складів утворіть слово та дізнайтеся тему уроку. (слайд 5)
Запишіть слово «Тварини» у зошит. Це й буде темою нашого уроку. Ви дізнаєтесь які є види тварин, їхні істотні ознаки.
V. Вивчення нового матеріалу.
Демонстрація навчальної презентації.
Тваринний світ дуже різноманітний. Розрізняють такі групи тварин: комахи, риби, птахи, звірі. Вони відрізняються між собою формою тіла, розміром, забарвленням, зовнішнім виглядом, способом життя.
4. Вправа «Мікрофон»:
- Які істотні ознаки звірів? (Тіло вкрите шерстю.)
- Які істотні ознаки птахів? (Тіло вкрите пір'ям.)
- Яка істотна ознака комах? (6 лапок.)
- Яка істотна ознака риб? (Тіло вкрите слизькою лускою) (слайд 9)
5. Яких тварин на фото ви впізнали? До яких груп вони належать? (слайд 10)
6. Робота з картками. З’єднай зображення тварини з відповідною групою. (слайд 11)
7. Пташина фізкультхвилинка — https://www.youtube.com/watch?v=sh4EKVAMm-I (слайд 12)
8. Як ви гадаєте, чому одні тварини мешкають у лісі, у воді, в землі, а інші - біля людей?
Тварини живуть там, де можуть знайти їжу. (слайд 13)
9. Діти, відкрийте підручник на с. 74. Роздивіться зображення тварин.
- Як називають тварин, які живуть у лісі? (дикі)
- Як називають тварин, які живуть поруч із людиною? (свійські)
10. Давайте порівняємо чим відрізняються дикі тварини від свійських.(слайд 14)
Свійські:
- людина годує тварин, піклується про них, лікує, якщо захворіли;
- людина розводить їх для своєї користі;
- вони живуть біля будинку людини в сараях або в будинку;
- людина охороняє тварин від ворогів;
- людина допомагає піклуватися про потомство;
- залежать від людини.
Дикі:
11. До свійських тварин належать не лише звірі. Давайте відгадаймо загадки та дізнаймося хто іще. (слайд 15)
1.Ходить птаха по подвір’ю:
Гребінець, борідка, пір’я.
А як сяде у гніздечко –
Нам знесе вона яєчко.(курка)
2. Лапки – весла у воді,
дзьоб в роботі в день й в ночі.
Дикою вона літає, свійська ж жиру набирає.
Вона криклива та не співачка,
здогадались хто це ?...(качка )
3.Хто сердитий у нас зранку
На подвір’ї біля ґанку?
– Ой булди, булди, булдик, –
З півнем свариться…(індик).
4.На ставочку я зустріла
дивну птаху сіро-білу.
Шию птаха вигинала, І шипіла, і кусала.
— Лізь у воду, боягузка,-
Прошипить до мене … (гуска)
Як ми назвемо одним словом відгадки?(птахи)
12. Розгляньте малюнки. Розкажіть, що людина отримує від свійських тварин. (слайд 16)
13. Запишіть у зошит «Домашні тварини». Усно зробіть звуко-буквений аналіз поданих слів.
VІ. Закріплення вивченого.
VІ. Підсумок уроку.
Тваринний світ дуже різноманітний. До нього належать комахи, риби, птахи, звірі. Розрізняють диких і свійських тварин.
- Що нового дізналися?
- Складіть розповідь про те, як потрібно піклуватися про свійських тварин, щоб їм було добре? (вчасно давати їсти, пити , вигулювати їх, гратися з ними, не ображати…)(слайд 19)
- Давайте оцінимо свій настрій на уроці за допомогою вправи «Емоційна ромашка». Дайте відповіді цеглинками LEGO. (слайд 20)
Дякую вам, мої маленькі помічники, за урок! (слайд 21)