Конспект музичного заняття з дітьми групи абілітації (віком до 4 років, що мають затримку мовленнєвого розвитку)
Тема: На гостини до бабусі
Мета: - формувати вокальні навички: дихання, звукоутворення, артикуляцію та дикцію на матеріалах розспівок та пісень.
- розвивати гнучкість і рухливість артикуляційного апарату;
- знати назви пісень, розуміти їх зміст, запам’ятовувати слова, чисто інтонувати;
- продовжувати вчити грати на ложках ритмічно, узгоджувати свою гру з музичним супроводом,
- запам’ятовувати рухи, та вміло їх виконувати, поєднувати рухи зі співом;
- вміти розрізняти динамічні відтінки (тихо, голосно);
- вміти передавати настрій твору;
Матеріали: фортепіано, ложки, гра «Склади квітку», ілюстрації.
Хід заняття:
Музичний керівник :
(Звучить вступ розспівки на матеріалі примовки з рухами)
«Тапці, ручки, тапці, підемо до бабці».
( Спочатку приспівка-примовка виконується пошепки, потім все голосніше)
Тапці (показ руками на ноги),
ручки (хлопок),
тапці (знову показ руками на ноги).
Підемо до бабці (руки в боки, ритмічне притупування).
Дасть нам бабця калачі,
Ще й на тісто замішки (ритмічне плескання в долоні).
Музичний керівник:
Розспівка – привітання
Добрий день, добрий день!
Ми тебе вітаємо!(діти гойдають ручкою – вітаються) – повторюємо 2 рази .
Музичний керівник:
(Діти під керуванням педагога роблять дихальну вправу. Музичний супровід постійно допомагає уявити дітям всі зображувальні рухи).
(виконую пісню – діти слухають)
Пісня-потішка «Калачі»
Я печу, печу, печу,
Діткам всім по калачу.
Маком я потрушу –
В піч гарячу посаджу!
Випікайтесь калачі
У натопленій печі -
Будемо всіх маляток
Калачами частувати!
(Потім пропоную проспівати, що запам’ятали разом - діти підспівують та виконують рухи згідно змісту потішки).
Музичний керівник:
А ще бабуся хоче зварити для малят кашку, допоможемо їй?(Діти відповідають)
Розспівка «Варимо кашу»
Ту-ру-ру , ту-ру-ру,
Варим кашу круту,
Наливаєм молочка,
Нагодуємо козачка .
(розспівка на трьох звуках.)
Музичний керівник:
Вправа на дихання з різким і швидким видихом.
Музичний керівник:
А знаєте, щоб закипіла скоріше наша каша, давайте заспіваємо!
Поспівка-примовка: «Кипи, кипи, кашко»
Кипи , кипи, кашко,
Поки прийде Івашко!
( низхідний рух мелодії на трьох звуках з постійним прискоренням темпу і імітацією помішування ложками).
Музичний керівник:
(Діти роблять глибокі вдих і видих 2-3 рази, вдаючи, що нюхають кашу.)
Ну що ж, пригостимо нашою смачною кашкою бабуню і поласуємо самі!
Музично- ритмічна гра «Їли, їли кашку»
Їли, їли, їли, їли, їли, їли кашку,
Їли, їли, їли, їли кашку з молочком.
(Ще раз співаємо і простукаємо ритмічний малюнок ложками) разом зі співом».
Музичний керівник:
Танок-гра з підспівуванням «Ложечки»
Музичний керівник:
Давайте навчимо бабусю танцювати!
Танок з підспівуванням « Гопачок»
Чок, чок, чок та чок -
Ми танцюєм гопачок! (2р.)
Приспів:
Барабанчики заграли -
Нас маляток звеселяли! (2 р.)
Ми візьмемо руки в боки
І почнемо наші скоки (2 р.)
Приспів:
Наші рученьки танцюють –
Музику веселу чують! (2 р.)
Музичний керівник:
Музична гра «Склади квітку»
(Наприкінці заняття діти прощаються з керівником, співають «До- побачення», - спів з рухами рук, що збігаються з низхідним рухом мелодії.)
1