Конспект уроку з математики 6 клас
Тема: Додавання чисел з різними знаками:
Мета:
- вдосконалити навички додавання чисел з різними знаками та додавання двох від’ємних чисел; навчити використовувати теоретичний матеріал при розв’язуванні практичних завдань, встановлюючи асоціативні зв’язки; закріпити вміння бачити додатні і від’ємні числа у реальному житті;
- розвивати математичну компетентність, підприємницьку компетентність; навички формувати висловлювання, використовуючи математичну термінологію; вміння застосовувати отримані знання у будь-яких життєвих ситуаціях; навички співпраці та культуру командної роботи;
- виховувати любов до точних наук, повагу до однокласників, відповідальність за роботу у команді.
Обладнання: конспект уроку, відеоролик «Історія виникнення додатних і від’ємних чисел» (https://youtu.be/qPBdi8gaBGo?si=OVIpbazh7D0V8IJl), роздатковий матеріал.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
- Яку лінію називають прямою?
- Що таке координатна пряма?
- Які числа називають додатними?
- Які числа називають від’ємними?
- Які числа називають додатними?
- Сформулюйте правило додавання двох від’ємних чисел?
- Сформулюйте правило додавання двох чисел з різними знаками?
- Які числа називаються протилежними?
- Чому дорівнює сума протилежних чисел?
- Які числа відносимо до множини цілих чисел?
- Які числа відносимо до множини раціональних чисел?
- Що таке модуль числа?
2. Виконання інтерактивної вправи «Додатні і від’ємні числа» - https://learningapps.org/view1905543
3. Демонстрація відеоролика «Історія виникнення додатних і від’ємних чисел» (https://youtu.be/qPBdi8gaBGo?si=OVIpbazh7D0V8IJl).
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
- На сьогоднішньому уроці ми з вами працюватимемо на закріплення тем «Додавання від’ємних чисел» та «Додавання чисел з різними знаками» та вироблення практичних навичок. Протягом уроку ви зможете проявити себе у групі, розуміючи, що ваш внесок є надважливим для успіху всієї команди. Також зможете попрацювати парами та індивідуально.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1) Робота парами.
За даними таблиці знайди суму:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2) Робота групами.
Постав замість зірочки знак (>, <, =), щоб утворилася правильна нерівність або рівність:
3) Творче завдання (індивідуально).
Склади числовий вираз та обчисли його значення:
4) Роботу парами. Творче завдання.
Склади задачу, яка передбачає додавання чисел з різними знаками, використовуючи реальну ситуацію з життя.
VI. Підсумок уроку.
- На сьогоднішньому уроці мені сподобалось….
- В мене добре виходить….
- Труднощі виникали при….
- Додаткового вивчення потребує….
VII. Домашнє завдання.
- Виконати інтерактивну вправу: