Конспект уроку на тему " Додавання і віднімання частинами". 1 клас за підручником Н. Будної

Про матеріал

Конспект уроку на тему " Додавання і віднімання частинами". 1 клас за підручником Н. Будної

Перегляд файлу

ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕДЖ

МДУ

 

 

 

 

 

 

КОНСПЕКТ

пробного уроку

з математики

проведеного 1–А  класі

НВК ЗОШ . №11 м. Мукачева

студентки-практикантки

Йовдій Юліани Василівни

  

 

 

 

 

 

Мукачево 2021

 

Тему отримано від класовода: 10.02.2020

 

 

 

Консультацію отримано:

 Від класовода:   10.02.2021

 Від методиста:   11.02.2021

                                       13.02.2021

                                      

 

До уроку допущено:

Класовод  ____________

Методист ____________ Доктор К.О.

 

 

 

Аналіз заняття провели:

Класовод ____________

Методист ____________ Доктор К.О.

Студенти-практикантки ІІІ-Ж курсу

 

 

ОЦІНКА: ____

Тема. Додавання і віднімання чисел частинами

Мета уроку:продовжити роботу з формування обчислювальних навичок учнів, розкрити прийоми додавання і віднімання частинами; розвивати логічне мислення учнів шляхом розв’язання прикладів та задач; виховувати позитивне ставлення до предмета.
Тип уроку: комбінований

Обладнання: предметні картки,  підручник Н. Будна 1 клас

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

1.Привітання

 - Добрий день учні сьогоднішній урок математики проведу з вами я, а звати мене Юліана Василівна

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи швидше в клас!

Будемо уважні і старанні всі.

Сядемо рівненько на місця свої

 

      2. Перевірка готовності учнів до уроку

     - Але перед тим, як розпочати наш урок, перевірте будь ласка, чи все

необхідне для уроку математики, а саме: зошит з друкованою основою, ручка і лінійка, міститься на ваших партах.

  1. Актуалізація опорних знань.
  1. Постановка проблеми.
  •                 Чи готові ви до сьогоднішого уроку математики?

Щось відоме та нове

Зустрічає скрізь тебе.

Все уважно розглядай,

Точну відповідь шукай.

І про тебе, на кінець,

Люди скажуть: «Молодець»

  1. Усний рахунок.

- Діти, хто може мені порахувати від 1до 10?

- А від 10 до 1?

- Скільки десятків в числі 70? ( 7 дес.)

-  Порахуйте десятками від 30 до 80

- А тепер порахуйте десятками від 90 до 40.

     3. Гра «Заблукало число»

- Діти, на дошці числовий ланцюжок.

- Ваше завдання розташувати їх в порядку спадання, а також назвати число яке заблукало.

- Хто хоче підійти до дошки і виконати завдання?

- Отже, яке число заблукало?

- Молодці!

- А на які менші числа можна розкласти число 3?

( на 2 і 1; на 1 і 2; на 1; 1; 1)

- Якщо я до числа додаю 1, тоді яке число отримаю в результаті (наступне)

- А якщо, від числа відняти один, яке число отримаю? (попереднє)

- Молодці, я бачу якщо дуже багато знаєте.

  1. Повідомлення теми та завдань уроку.
  •                 А на сьогоднішньому уроці продовжимо вчитись  про прийом додавання і віднімання чисел, а саме навчимось додавати і віднімати частинами
  1. Пояснення нового матеріалу.

1. Підготовчі вправи

- В мене в руках бачите вираз.

7 - 1 -1 - 1

- Зачитає нам ось цей хлопчик

- Який результат цього виразу?

- А скільки всього одиниць відняли?

 

- Показую наступний вираз.

5 + 1 + 1 + 1 + 1

- Який результат отримали?

- А скільки всього одиниць додали?

 

2. Пояснення вчителя (за завданням 1 ст. 80 підручника)

- На дошці ви бачите розміщений фрагмент числового ряду. Як бачите від деяких чисел намальовані стрілочки.

- Ваше завдання скласти вираз за малюнком

 

- За малюнком від 4 іде стрілочка до 3. «3» яке число відносно 4 попереднє, чи наступне?

- Як з 4 отримати попереднє число? ( 4-1)

- Далі стрілочка від 3 до 2. «2» яке число відносно «3»?  попереднє чи наступне?

- Як з 3 отримати попереднє число? (3 -1)

- Отже, який вираз можемо записати за цим ланцюжком, що з 4 отримали? ( 4-1-1=2)

- За малюнком (зверху) від 4 йде стрілочка до якого числа? Який вираз можна записати? ( 4-2=2)

- Отже, 4-2=2 можна ще двічі відняти по 1.

 

- Тепер, зверніть увагу на 2 частину числового ряду. Давайте складемо за ним вираз.

- За малюнком іде стрілочка від 6 до 7. «6» яке число відносно «7» ? Наступне чи попереднє?

- Правильно наступне, молодці!

- Яке з 6 отримаємо наступне число? (6+1)

-  Далі бачимо стрілочку від 7 до 8. «7» яке число відносно «8»?

(правильно наступне)

- Яке з 7 отримаємо наступне число? (7+1=8)

- Наступна стрілочка від 8 до 9.  8+1=9

- Отже, який вираз можемо записати за цим ланцюжком?

6+1+1+1

- А ще який вираз можемо записати?

- Правильно, 6+3.

 

Пояснення вчителя за завданням 2 ст. 80

- На дошці у вас розміщений малюнок? Що це? (Правильно, цукерки)

- Скільки їх? (9)

- Скількох видів цукерок ви бачите на дошці?

- Який приклад на додавання ви можете скласти з цих цукерок?

3+6=9

- А як ще до 3 можете додати 6? Підказка у вас на малюнку вже є

(до 3+4+2=9)

- А який приклад на віднімання ми можемо скласти? 9-6=3

- А яким ще способом ми можемо від 9 відняти 6? (від  9-4-2=3)

- Числа можна віднімати і додавати , не тільки одиницями, а і частинами.

 

3. Первинне закріплення, завдання 1 робочого зошита

- Діточки, відкриваєте ваші зошити з друкованою основою на сторінці 27, і дивимося на 1 завдання. В цьому завданні ви бачите числовий рядок.

- Так, як і в нашому попередньому завданні від кожного числа ідуть стрілочки.

- Наше завдання скласти вираз, і  записати числа замість крапочок.

- Від 9 потрібно відняти 2 і отримаємо 7, а потім віднімаємо ще 1, і отримаємо 6. Отже, замість першої крапочки яку цифру записуємо?(1)

А який результат отримаємо? (6)

- Після =, там де у вас друга крапочка записуємо 6.

 

- Від 2 іде стрілочка до 5, до 2 скільки потрбно додати щоб отримати 5? (3)

- Замість першої крапочки записуємо цифру 3.

- Потім від 5 іде стрілочка до 7, до 5 скільки потрібно додати щоб отримати 7? (2)

- Замість другої стрілочки запишіть цифру 2.

-Отже, скільки буде 2+3+2=(7). Після знаку = записуєте 7

 

- Від 9 іде стрілочка вліво, до 6. Скільки буде 9-6, правильно 3. Замість першої крапочки записуємо 3.

- Від 6 намальована стрілочка до 4. Скільки буде 6-4? (2). Замість другої крапочки пишете 2.

- Отже, скільки буде 9-3-2? Хто може мені сказати?

- Записуємо, 4 у крапочці після дорівнює.

 

- Подивіться на останій вираз. Від якого числа іде стрілочка? (від 6). Замість першої крапочки записуємо число 6.

- Від 6 до якого числа? До 3. Скільки буде 6-3? (3). У другу крапочку пишете число 3..

Від 3 до якого числа іде стрілочка? До 2. Скільки буде 3-2? (1).

-Отже, у нас вийшов такий вираз : 6-3-1, скільки це буде?(2). Замість останьої крапочки, після = записуємо результат, тобто 2.

 

- А зараз проведемо фізкультхвилинку, щоб трішки відпочити.

 Щось втомились ми сидіти,

 Треба трохи відпочити:

 Руки вгору, руки вниз,

 На сусіда подивись.

 Руки вгору, руки в боки,

 І зроби чотири скоки.

 Ось так, ось так, ось так!

 Плесніть у долоньки раз.

 За роботу! Все гаразд.

 

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Розв'язування задач

  • Так як у нас урок математики то не обійдемось і без розв’язання задачі.
  • Перша наша задача про рибалок. Хто такі рибалки, хто знає?
  • Чим вони займаються?
  • Правильно дітки, ловлять риб.

Троє рибалок мали 7 рибин. Кожен із них спіймав ще по одній рибині. Скільки всього рибин стало у рибалок ?

  •                 Про кого йде мова в задачі?
  •                 Про рибалок.
  •                 Скільки вони мали рибин? (7)
  •                 Скільки вони ще спіймали риб? ( по одній)
  •                 Якщо кожен із них спіймав по 1 рибині, скільки рибин стало у рибалок?
  •                 У них стало більше чи менше риб?
  •                 А який вираз можемо скласти?

          7 +1 +1 +1 =10 (р)

Відповідь: всього 10 рибин

- Молодці!

- А тепер знову повертаємося до наших робочих зошитів.

- Розглядаємо завдання 2. Як бачите у нас знову задача.

- Що розміщено у першому квадратику? (квітка)

- Скільки таких квіточок? (8)

Отже, було 8 квіточок. Їх подарували 3 дітям.

- Скільки квіточок у цих дітей? (по одній)

- Що питається в задачі, правильно, скільки залишилося квіточок.

- Дивимося на 1 вираз. Зачитає нам ось ця дівчинка. (8-3). На що нам показує число 8? ( на кількість квіточок) А число 3? ( скільки квіток подарували)

- А результат буде відповідю до нашої задачі? (так)

Отже від 8-3=5. А якщо я від 8 відніму квітку що я подарувала першій дитині, потім відніму квітку що подарувала 2 дитині, і віднімаю квітку що подарували 3 дитині. Це виходить, 8-1-1-1=5.

- Як бачите, ми знову отримали 5. І доходимо до висновку, що від 8 можемо відняти 3, а також можемо відняти по 1 раз. Результат у нас виходить одинаків.

 

 А зараз, розв'яжемо 3 завдання із зошита

- Яку геометричну фігуру ви бачите? ( ламану)

- Із скількох частин складається ламана? (з 3)

- Як можемо знайти довжину ламаної? ( потрібно знайти довжину кожної частинки, і результати додати)

- Візьміть будь ласка лінійку, і виміряйте довжину першого відрізка. Яка його довжина?

- Замість першої крапочки записали число

- Тепер виміряйте 2 частинку. Замість 2 крапочки записали число.

- І виміряли 3 частинку. Замість 3 крапочки записали число.

-Додайте ці 3 значення.

-Скільки у вас вийшло?

- Це записуємо замість останьої крапочки, після дорівнює

 

 

 

- Для того щоб виконати наступне завдання, давайте повторимо.

- Одна сотня це скільки десятків? (10)

- А одна сотня це скільки одиниць? (100)

- Що бачите на малюнку?

- Хто знає, із скількох копійок складається 1 гривня? (правильно, 100).

- Скільки копійок по 10 маємо? (7)

- А скільки це разом? (70 к.)

-  І скільки копійок ми маємо ще додати щоб вийшло 100, тобто 1 гривня? (правильно, 30)

 

 

  1. Підсумок уроку.
  •                 Наш урок підходить до кінця .
  •                 Скажіть, що нового ви сьогодні дізналися на уроці?
  •                 Яким способом ми вчилися додавати і віднімати числа сьогодні на уроці?
  •                 Які завдання були для вас найцікавішими?
  •                 Дякую! 

 Ось і пролунав дзвінок — закінчився наш урок.

За роботу — по заслузі! Щиро дякую вам, друзі!

  •                 Допобачення.
docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
23 березня 2021
Переглядів
923
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку