Тема уроку: Мої друзі.
Тип уроку: комбінований урок.
Мета уроку:
практична:
розвивальна:
виховна:
Обладнання уроку: Н.Чумак, Т.Кривошеєва Français підручник для 5 класу загальноосвітніх навчальних закладів.; таблиця з особовими займенниками; комп’ютер, диск з аудіо записами.
Хід уроку:
І. Початок уроку
1. Привітання .
(Відео міститься на диску)
Bonjour, bonjour
Comment ça va?
Bonjour, bonjour
Très bien, merci
Je suis content d’être ici
Avec tous mes petits amis
Bonjour, bonjour
Comment ça va?
Merci, merci
Merci d’être ici
Merci, merci
Ecoutez!
Aimez-vous cette chanson
J’espère que je suis dans le ton
Merci, merci
Merci d’être ici.
P: Merci! Asseyez-vous! Qui est de service aujour’hui ?(рапорт чергового учня)
E: C’est moi…. É 1est absent.
P : Сьогодні на уроці ми повторимо французький алфавіт, зробимо фонетичні вправи. Потім послухаємо вірш та повторимо його за вчителем. Навчимось підписувати робочий зошит.
2. Мовленнєва зарядка.
P: Послухай вчителя і повтори скоромовку.(Écoute le professeur et répète le virelangue)
Un ver vert va vers un verre vide. (Зелений черв’як повзе до порожньої склянки).
3. Перевірка домашнього завдання.
P: Розпочнемо наш урок з домашнього завдання та повторення алфавіту.
Відео пісня.
1 |
A |
l |
p |
h |
a |
b |
e |
t |
|||
2 |
B |
o |
n |
b |
o |
N |
|||||
3 |
C |
a |
h |
i |
e |
R |
|||||
4 |
D |
i |
n |
d |
E |
||||||
5 |
É |
l |
é |
p |
h |
a |
n |
t |
|||
6 |
F |
o |
u |
r |
m |
I |
|||||
7 |
G |
i |
r |
a |
f |
E |
|||||
8 |
H |
é |
r |
i |
s |
s |
o |
n |
|||
9 |
I |
l |
e |
||||||||
10 |
J |
o |
u |
r |
n |
a |
l |
||||
11 |
K |
a |
n |
g |
o |
u |
r |
o |
u |
||
12 |
L |
i |
o |
n |
|||||||
13 |
M |
a |
i |
s |
o |
N |
|||||
14 |
N |
o |
i |
x |
|||||||
15 |
O |
u |
r |
s |
|||||||
16 |
P |
a |
p |
i |
l |
l |
o |
n |
|||
17 |
Q |
u |
a |
t |
r |
E |
|||||
18 |
R |
e |
n |
a |
r |
D |
|||||
19 |
S |
o |
l |
e |
i |
L |
|||||
20 |
T |
i |
g |
r |
e |
||||||
21 |
U |
r |
n |
e |
|||||||
22 |
V |
é |
l |
o |
|||||||
23 |
W |
a |
g |
o |
n |
||||||
24 |
X |
y |
l |
o |
p |
h |
o |
n |
|||
25 |
Y |
a |
o |
u |
r |
T |
|||||
26 |
Z |
é |
b |
r |
a |
||||||
3. 4. 5.
9. 10. 11.
12. 13. 14.
15. 16. 17.
18. 19. 20.
21. 22. 23. 24. 25. 26.
зразком на сторінці 9.
3. Оголошення теми і мети уроку.
P: Зараз ми прослухаємо аудіозапис з вправи 5 сторінка 9 і здогадаємось, яка ж тема нашого уроку.
(Учні слухають запис)
P: Отже, тема нашого уроку «Мої друзі».
II. Основна частина.
P: Répétez après moi les phrases.
Запропонувати учням прочитати діалог в парі. (Вправа 8, сторінка 13)
Lisez le dialogue et le tradusez.
- Je vous presente mon copain (ami) Vova. Il est petit, génial, discipliné.
- Je vous presente ma copine Marine. Elle est petite, géniale, disciplinée.
2. Формування нових знань.
1) Граматика (Grammaire)
- Даний розряд займенників відносяться до граматичної категорії особи. У французькій мові виділяють 3 особи:
Les pronoms personnels (особові займенники)
|
роль у реченні |
Незалежний особовий додаток |
||
|
Підмет |
прямий додаток |
непрямий додаток
|
|
однина |
je (j’) я tu ти il він elle вона |
me (m’) мене te (t’) тебе le (l’) його la (l’) її |
me (m’) мені te (t’) тобі lui йому lui їй |
moi я toi ти lui він elle вона |
множина |
nous ми vous ви ils вони elle вони |
nous нас vous вас les їх les їх |
nous нам vous вам leur їм leur їм |
nous ми vous ви eux вони elles вони |
Приклади вживання:
Вправа 4, 5, с. 12
Прочитай слова.(Lis les mots)
P : Друзі, давайте подивимось на вправу 7, сторінка 13. Прослухайте вірш і повторіть його за мною. ( Écoutez la poésie et répétez –la après moi).
III. Заключний етап уроку.
P: Mes amis! Vous avez bien travaillé à la leçon et je suis contente. Vos notes:
P: Á la maison vous devez faire ex.8 á la p.13. Par groupe de trois choisissez les prénom et jouez la situation comme dans l’example. (Вдома ви повинні зробити вправу 8 на сторінці 13. У групі з трьох осіб виберіть імена та розіграйте ситуацію за зразком).
- Au revoir. Bonne journée!