Підготувала: Бурилкіна Л.В.
Навчання грамоти: навчання письма, 1 клас
За освітньою технологією «Росток»
Тема. Написання малих букв с, є.
Мета:
навчальна: ознайомити учнів із зображенням та назвами малих рукописних букв сьомої групи: с, є, е, х, ж; учити правильно писати малі літери с, є та поєднувати їх у буквосполучення; відрізняти друковані букви від рукописних; закріплювати вміння писати вивчені літери; удосконалювати правильну посадку під час письма, вміння правильно тримати ручку та розташовувати зошит на парті;
розвивальна: розвивати зв’язне мовлення, уяву, фантазію.
виховна: виховувати старанність.
Обладнання: підручник «Українська мова» Прописи. 1 клас.2 частина. /Кальчук М.І.,Чабайовська М.І.. – С.: ТОВ НВП «Росток А.В.Т.», 2018. –76 с.; малюнок Казкової галявини, казкової сторінки, тренажер для письма.
Хід уроку
І. Самовизначення до діяльності.
Організація уроку.
Встаньте, дітки, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться всі до мене,
Посміхніться і до себе.
Привітайтесь: Добрий день!
Хай гарно розпочнеться новий день!
ІІ. Актуалізація знань і фіксація утруднення в діяльності.
1.Казкова сторінка. Кольоропис.
Розгляньте уважно начерк букв с, є, е, х, ж на листочку чарівного дерева.
1.Запам’ятай зображення рукописних букв с, є, е, х, ж відрізняй їх від друкованих.
ІІІ. Виявлення причин утруднення і фіксація в діяльності.
Знайди між ними схожість та відмінність.
Знайди на чарівному дереві літер листок з вивченою групою букв і замалюй його.
ІV. Побудова проєкту виходу з утруднення.
Знайди і наведи на малюнку контури букв с, є, е, х, ж на предметах.
V.Первинне закріплення у зовнішньому мовленні.
Вправа «Перетворення». Робота в парі.
Пофантазуйте та перетворіть вивчені букви у малюнки предметів за власним задумом.
с є х е ж
Доповни малюнок.
Фізкультхвилинка. (Вправи для розвитку м'язів пальців рук.)
а) Гра "Пальчики борються ".
Оперти подушечки пальців лівої на пальці правої руки і по черзі натискати на них.
б) Гра "Качечки вітаються".
Скласти долоні у вигляді качиних голівок і по черзі опускати їх і піднімати.
в) Гра "Курочки клюють зерно ", Постукати пальцями по парті.
Запам’ятай правильне написання букв. Які звуки позначають ці літери?
с є
Розгляньте уважно схему (с. 53 - 54 – завдання від мудрої Сови) послідовність написання букв с, є.
- Сьогодні ми навчимося писати малі літери с, є.
Буква с
Графічний аналіз малої букви с.
Буква "с" — це лівий півовал. Починаємо писати нижче верхньої рядкової лінії, ведемо вгору, заокруглюючи ліворуч біля лінії, потім вниз, теж заокруглюючи. Біля нижньої рядкової заокруглюєм*» праворуч і ведемо вгору до середини рядка. Верхнє заокруглення треба писати вужче, ніж нижнє.
Буква є
Графічний аналіз малої букви є
Буква рядкова «є» складається з лівого півовала та невеличкої поперечної палички. Пишемо її як букву «ес», і посередині зліва направо робимо поперечну паличку.
* «Письмо в повітрі» під рахунок малої букви с
Пишемо на рахунок «і - раз-і».
* «Письмо в повітрі» під рахунок малої букви є
Пишемо під лічбу «і-раз-і, два»
*Письмо на дощечках.
А тепер спробуйте самостійно записати букви с, є на дощечках.
*Письмо на тренажерах для письма букви (6 р.)
Діти напишуть букви с, є на тренажерах.
VІ. Самостійна робота.
Написання літер с, є у «Прописах»:
Виконай письмове завдання. (с.54)
Повторення лічилки.
Зошит свій я відкриваю,
Навскоси я його кладу.
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь.
Буду я писати вправно,
До роботи я берусь.
Фізкультхвилинка
Руки в сторони та вгору —
На носочки піднялись.
Підніми голівку вгору —
Й на долоньки подивись.
Присідати ми почнемо,
Добре ноги розімнемо.
Раз — присіли, руки прямо.
Встали — знову все так само.
Повертаємося вправно,
Все виконуємо гарно.
Вліво-вправо повернулись
І сусіду усміхнулись.
VІІ. Включення в систему знань і повторення вивченого.
Продовження роботи в зошиті.
Знайди і закресли букви, які написані неправильно.
1. Вправа «Знайди помилку».
2.Назвати друковані букви і дописати рукописні. Спиши слово.
а ф с є синє
VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
Сьогодні я дізнався …
У мене вийшло …
Було складно …
Мене здивувало …
Було цікаво …
Тепер я вмію …