Тема. Читайте правильно — чітко вимовляйте звуки. Г. Малик «Казка про те, чому папуга не навчився розмовляти»
Мета: вдосконалювати навички правильного виразного читання; розвивати мовлення, вміння працювати над текстом; виховувати найкращі риси особистості.
Хід уроку
2) Читання карток – блискавок
2. Читання казки С. Козлова «Звуки і голоси»
Тема. Читайте правильно — чітко вимовляйте звуки. Г. Малик «Казка про те, чому папуга не навчився розмовляти»
Мета: вдосконалювати навички правильного виразного читання; розвивати мовлення, вміння працювати над текстом; виховувати найкращі риси особистості.
Хід уроку
II. Актуалізація опорних знань
1. Мовленнєва розминка
- Як пирхає кіт?
2) Читання карток – блискавок
2. Читання казки С. Козлова «Звуки і голоси»
3. Гра «Відгадай назви тварин»
Пагупа —
Гебемоти —
Чепераха —
Тирг —
Робота в групах
— Придумайте свої назви тварин за поданим зразком.
III. Робота за «Читанкою» (с. 6–8)
Опрацювання казки Г. Малик «Казка про те, чому папуга не навчився розмовляти»
1) Читання першої частини казки вчителем.
— Автор у словах переставив букви місцями. Здогадайтеся, про кого розповідається в казці?
2) Аудіювання.
Тестування
3) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне дочитування казки учнями.
— Чому в папуги не виходило розмовляти?
— Назвіть головних героїв казки.
— Утворіть правильні слова й прочитайте казку.
Фізкультхвилинка
4) Читання учнями тексту «ланцюжком».
— Пригадайте, до кого першого, другого, третього прилетів папуга вчитися говорити.
— Чи правильно це показано на малюнку?
5) Вибіркове читання.
— Чиї слова вивчив папуга? Прочитайте їх. Який звук найчастіше в них повторюється?
6) Робота в групах.
— Уявіть, що ви навчаєте папугу розмовляти. Як ви будете це робити?
7) Робота в парах.
— Відшукайте в заголовку запитання. Дайте на нього відповідь.
— Яка головна думка оповідання. (Треба вчити рідну мову.)
IV. Підсумок уроку
— Що нового дізналися на уроці?
— Що найбільше сподобалося? здивувало?