Конспект уроку навчання грамоти 1 клас "Звуки [з], [з']."

Про матеріал

Конспект уроку:навчання грамоти

Тема: Звуки [з], [з']. Букви Зз. Читання тексту В. Каменчук «Зай­чикові вуха». Відповіді на запитання. Відгадування загадки

Мета: Закріплювати знання про звуки [з], [з'], відомості про літеру Зз; удосконалювати навички читання слів і текстів з вивченими буквами; збагачувати активний і пасивний словник учнів; розвивати усне мовлення, творче мислення, пам'ять, уяву, спостережливість; виховувати у дітей любов до природи.

Перегляд файлу

Конспект уроку:навчання грамоти

Тема: Звуки [з], [з']. Букви Зз. Читання тексту В. Каменчук «Зай­чикові вуха». Відповіді на запитання. Відгадування загадки

Мета: Закріплювати знання про звуки [з], [з'], відомості про літеру Зз; удосконалювати навички читання слів і текстів з вивченими буквами; збагачувати активний і пасивний словник учнів; розвивати усне мовлення, творче мислення, пам’ять, уяву, спостережливість; виховувати у дітей любов до природи.

Обладнання: лепбук, кольорові олівці.

Хід уроку

І Організаційний момент

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок

А тепер, сідайте, діти.

Домовляймось - не шуміти,

Руку гарно піднімати,

Чітко, в лад відповідати,

На уроці не дрімати,

Краще знання здобувати.

II Актуалізація опорних знань
     - Із якою буквою ми познайомилися на минулому уроці?(З)

  • Розкажіть, на що схожа друкована буква З?(на цифру 3, пів сніговика, два надкушених бублика, відкритий замок)

Промовляння чистомови

       За – за – за – в ліс пішла коза,

     зе – зе – зе – зебра віз везе,

     оз – оз – оз – їде паровоз,

C:\Users\adm\Desktop\лепбук\Новая папка\DSCN5197.JPG     уз – уз – уз – у болоті загруз.

Читання складів за складовою таблицею

ІІІ Повідомлення теми та завдань уроку

  • Сьогодні на уроці ми повторимо те, що вже дізналися про букву Зз та звуки, які вона позначає. Ми будемо вправлятися в читанні слів та речень із літерою Зз.

 (Демонстрація лепбука)

  • Що ви бачите? (Зимовий за´мок)
  • Що висить на вході? (Замо´к)
  • Що цікавого ми уже знаємо про за´мок і замо´к?
  • У цьому замку живе буква Зз, вона та королева і без неї нічого не відбувається.

ІV Закріплення знань і вмінь учнів

  • Королева замку приготувала для вас різні  завдання. І ось перше, вам потрібно прочитати склади навпаки. (Лепбук)

за

зо

зу

зи

зі

зе

У кожного з вас на парті є картинка, що на ній зображено? (Кожен називає, що бачить, допомагаю тим хто не зрозумів) Це не прості картинки, а відгадки до загадок, які заховалися під сніжинками. Я буду загадувати загадку, а чия картинка буде відгадкою, той вийде до чарівного замку та прикріпить її на сніжинку. Готові? Почали! Додаток 1(Лепбук)

  • Робота в групах

У кожній групі є картинки, назвіть по черзі, що на них зображено? А тепер поділіть картинки на дві групи: у першу слова які починаються на букву З, а у другу де літера З в середині слова. Додаток 2(Лепбук)

  • Робота з букварем (с 104)
  • Молодці, гарно справилися із завданням! Відкрийте букварики на с.104 утворіть та прочитайте за першими складами слова
  • Читання спільнокореневих слів.

Фізкультхвилинка для очей

Працювали ви, трудились,

Оченята вже втомились.

А щоб плідно працювати,

Треба їм відпочивати.

Погляд вмить направте вправо,

Вліво, вверх, униз і прямо.

Учні, дихайте довільно,

Відчувайте себе вільно.

Раз, два, три, чотири, п’ять.

Треба тричі повторять.

Молодці, чудово, браво!

Починаєм другу вправу.

Проведіть очима коло

Швидко, швидше і поволі.

Вправо, вліво повертіли,

Очі ваші щоб спочили.

Всі зробіть діагональ.

Зверху – вниз, а потім вдаль.

Двічі рухи поміняйте.

Вниз і вверх – відпочивайте!

  • Розгляньте ілюстрацію.
  • Рубрика «Цікаво знати»

   У перекладі з грецької англійська назва білки «squirrel» означає «хвіст тіні». Всім відомо, що білки люблять запасати горіхи і жолуді на зиму. Природа цього явища пов`язана з тим, що білки не впадають у зимову сплячку, і їм необхідна їжа на всі холодні місяці. У білок по чотири пальці з гострими кігтями на передніх лапах – ними вони чіпляються за кору дерева. На задніх лапах розташовується по п`ять пальців. Білка може впасти з висоти в тридцять метрів і не отримати ніяких пошкоджень. Падаючи або стрибаючи, білки користуються хвостом як парашутом і контролюють ним баланс. Білячі очі розташовані так, що вона може бачити, що відбувається у неї за спиною.

  • Обговорення ілюстрації.
  • Читання тексту з малюнками – замінниками слів.
  • Бесіда за змістом
  • Про кого ми прочитали?
  • Якої пори відбувається дія в ньому?
  • Що робила білочка?
  •  Чим у цей час займалися білченята?
  •  Яка прикрість сталась із зайчиком?
  •  Розкажіть, як чуйна білочка вирішила допомогти зайчику.
  • Читання тексту учнями;
  • Пошепки
  • Вголос
  • Хвилика – цікавинка
  • Розшифруйте слова

АИЗМ (ЗИМА), РІЗКА (ЗІРКА), ВІЗАРЮХА (ЗАВІРЮХА), КАВИЧРУКА (РУКАВИЧКА)

  • Робота в групах
  • Молодці! Зараз ви станете будівельниками але працювати ви будете не з цеглою, а з словами. Побудуйте речення. Додаток 3(Лепбук)

Фізкультхвилинка

           Зайчик маленький сидить та вушками шарудить.

Ось так, ось так, ось так.(Показують вушка)

Зайцю холодно сидіти, треба лапки погріти.

Ось так, ось так, ось так.(Плескають у долоні)

Зимно зайчику стояти, треба трішки пострибати.

Щоб всі м’язи розім’яти.

Ось так, ось так, ось так.(Стрибають)

Скік-скік, скік-скік.(Сідають)

  • Робота з букварем (с 105)
  • Виявляється, у зайчика замерзли не тільки лапки. А що ще? Дізнатися про це допоможе нам цей віршик. (Читаю віршик)
  • Бесіда за змістом
  • Яка погода, яке явище природи змусили зайчика замерзнути?
  • Як спробував зайчику урятуватися від холоду? Чи вдалося йому це зробити?
  • Чому зайчик зажурився?
  • Яку пораду дали синички звірятку?
  • Розкажіть, які почуття викликав у вас зайчик?
  • Давайте допоможемо зайчику, домалюйте йому одяг, про який згадували у віршику, щоб він нагрівся. (Кожен учень отримує розмальовку зайчика)

Додаток 4(Лепбук)

  • Наш зайчик завітав до нас не з порожніми лапками, а з веселою загадкою. А загадка ця про те, що буває влітку – теплої пори, за якою зайчик дуже скучив.(Пояснюю дітям образний зміст загадки, допомагаю з відгадкою – це роса: вона випадає після вечірньої зорі і тримається до світанку, а коли сонце сходить, воно росу висушує)
  • Робота над скоромовкою  з опорними малюнками. Додаток 5(Лепбук)

V Підсумок уроку

Технологія «Незакінчене речення»

«Сьогодні на уроці ми повторювали...»

«На уроці я навчився (навчилася)...»

«Тепер я знаю що...»   

          «Мені сподобалось...»

 

 

C:\Users\adm\Desktop\лепбук\Новая папка\DSCN5193.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1


Взимку біленький, 
а влітку сіренький.
Нікого не ображає, 
а сам боїться 

У савані проживає,

 Чорно-білі смужки має.

 І весела, і пригожа,

 На конячку нашу схожа.

 

Нічне небо прикрашають,

 мерехтять вони, палають.

 Безліч складено казок

про красунь нічних — … !

Стоїть погрібець,

а в ньому два ряди овець.

То в клітинку, то в лінійку,
Написати тут зумій-но,
І намалювати дещо зможеш,
Називаюся я … 

Хто гнізда свого не має,

Яйця іншим підкладає,

 А у лісі в холодку

 Все кує, мудруля,

 Хто вона?

 

Біла, гарна, чарівна,

Мов Снігуронька вона.

Землю прикрашає,

Сріблом засипає

Все навколо – наче рай!

Нумо! хто це, відгадай!

 

Без рук, без ніг,

 а по землі повзе?

 Без рук, без ніг,

а хату стереже.

 Одне кинув –

жменю зібрав?

Хоча й не повар, всіх годує;

Птахів, людей, звірят частує.

І навіть має для джмеля

Смаколик матінка… 

 

І у місті, і у полі
нагулялася доволі.
Не давала снігу спати,
примусила танцювати.

 

Він могутній і з рогами,

У вовняний жилетці,

На спині величезний горб,

Їсть траву, а так же гілки!


http://st.gde-fon.com/wallpapers_original/wallpapers/536817_(www.Gde-Fon.com).jpghttps://bookvarik.com.ua/UserFiles/Image/img802_13217_big.jpghttp://dasha46.narod.ru/Encyclopedic_Knowledge/Biology/Animals/Birds/2/Kukushka1.jpghttps://ukranews.com/upload/news/2017/01/11/5875d72be1dfd-64-0a6f522cb35f73ebf5805cd3fb8082f0201521233047_1200.jpg?v=1http://lince.ru/inside/uploads/images/full/0fde15e6ad4849d8bba623b74da5c88abdf8ae22.pnghttp://laoblogger.com/images/anime-bunny-cartoon-clipart-5.jpghttp://detskiychas.ru/wp-content/uploads/2014/02/zubr.jpgC:\Users\adm\Desktop\image.jpg

 

http://pesokplus.ru/images/rastitelnyj_v_reutove.jpghttp://magazin-zamki.ru/wp-content/uploads/2014/03/%D0%97%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%BA-%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B9-80-%D0%BC%D0%BC.-%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%BE.jpghttps://www.agrobase.ru/uploads/publications/2017/05/15/z456.jpghttps://jmil.com.ua/articles/1999-4/images/lt_3_3.jpghttp://4.bp.blogspot.com/-X4Q3Y2lMoIw/UF2bioz9ehI/AAAAAAAAAow/_MWveg0h1Js/s320/%D0%B7%D0%B5%D0%B1%D1%80%D0%B0.png

 

Додаток 2

http://dasha46.narod.ru/Encyclopedic_Knowledge/Biology/Animals/Birds/2/Kukushka1.jpg

http://yak-prosto.com/images/1/a/yak-namalyuvati-gnizdo.jpg

https://img.panama.ua/products_pictures/k/kn/knizhka-na-jolochku-zvezdochka-ukr-ranok-20151116120623.jpg

http://pixelbrush.iph.su/uploads/posts/2014-03/1393940490_1-2.jpg

http://st.depositphotos.com/1008244/4717/v/450/depositphotos_47178071-stock-illustration-green-paint-splashing.jpg

http://navigatoruspeha.ru/wp-content/uploads/2015/12/solntse.jpeg

https://www.syl.ru/misc/i/ai/175888/673242.jpg

http://www.coollady.ru/pic/0003/019/01_1.jpg

http://imenno.ru/wp-content/uploads/2014/01/zubr.jpg

https://im0-tub-ua.yandex.net/i?id=f0aa6b17f7cca8b83a65b1e0d6987a29&n=13

https://im0-tub-ua.yandex.net/i?id=76a8d4b8c4e75d9f425eb03db53641f7&n=13

https://im0-tub-ua.yandex.net/i?id=19cacc79d823fccf03837748f2a802bb&n=13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

      За

вікном

зимова

казка.

Взимку

завіва

завірюха.

снігом

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 4

http://ped-kopilka.ru/images/photos/585ea8da1e46a1cbc3e3a73ad67c54b5.jpg

 

 

 

Додаток 5


http://www.iconsdownload.net/icons/256/13787-child-eating-food-with-a-spoon-icon.png
З’їла
 


http://365psd.com/images/premium/thumbs/622/cartoon-smiling-face-of-little-girl-128271.jpg
Зіна
 

 

 

http://img0.liveinternet.ru/images/attach/c/8/100/859/100859770_morog13.jpg

морозиво

 

 

 

http://365psd.com/images/premium/thumbs/622/cartoon-smiling-face-of-little-girl-128271.jpg

 

Зіна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://cdn.petpencils.co/2016/07/08/small_10-cartoon-mouths-free-cliparts-that-you-can-download-to-you-computer.jpegрот
 

http://www.faure.ca/%7Ephil/label_maker/images/snow.jpg заморозила

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Федець Олена Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Теліга Інна Олександрівна
    Вражає створений Вами дидактичний супровід уроку у формі лепбука. Досить цікаві завдання Ви пропонуєте для закріплення теми. Творчих Вам успіхів! Чекаємо нових ідей!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
11 січня 2018
Переглядів
2454
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку