Конспект уроку містить цікаві та різноманітні завдання, які можуть бути використані при вивченні теми " Погода" у початкових класах.Ігрові завдання допоможуть зробити урок повчальним та цікавим.
План –конспект
Тема: Seasons and weather. What is the weather like today?
Мета: навчити вести діалог у мовленнєвій ситуації “Talking about the weather” ; формувати навички діалогічного мовлення на рівні мікродіалогу з опорою на зразок та наочність;поглиблювати знання учнів про культуру спілкування британців; розвивати інтонаційний слух та уяву; виховувати почуття ввічливості учнів.
Обладнання: демонстраційні картки, плакат “Яка сьогодні погода” ,маркер, Карта України, роздатковий матеріал
Хід уроку
І.Вступна частина
1.Привітання
T.-Good morning, pupils!
P.-Good morning, teacher!
T.-How are you today?
P.- We are fine today.
T- Take your seats, please.
2. Організація класу
T. You have to check what do you have on your desks:
A book
an exercise book;
a pencil-case with your pens and pencils and
the vocabulary
II.Основна частина
1.Пояснення нового матеріалу
T. :-З якого питання ми починаємо розмову про погоду ? Згадайте, будь ласка
- Правильно - з питання : Яка сьогодні погода?
What is the weather like today?
-Repeat all together, please.
І яка ж може бути погода за вікном?
- Відповіді учнів : сонячна, вітряна, сніжна ,грозова і.т.д
Отже, на питання “What is the weather like today?” ми повинні відповідати: ”The weather is:
A) Look and repeat after me: The weather is ….
B) Translate the words
C) Look at the blackboard match the weather words and the pictures
(з’єднати: слово-малюнок)
E) Spell the word Cloudy ,Windy ,Snowy
F) Match the transcription to the word:
SUNNY
WINDY
CLOUDY
FROSTY
HOT
RAINY
STORMY
SNOWY
2.Тренування у вживанні нових лексичних одиниць.
a) Chains of the words (Look and say)(вчитель наклеює на дошку картки, учні - називають слова по порядку і за вказівкою вчителя)
b) Find what word is missing (учні закривають очі, а вчитель прибирає одну чи декілька карток. Учні повинні назвати картку, якої не вистачає)
c) Where is its place?(вчитель міняє картки місцями – учні називають першопорядок)
d) The game “The pictogram”(один учень малює на дошці задане йому слово, решта-намагаються відгадати його)
3 Введення нових лексичних одиниць у діалоги
Game “The Merry-go-round” Група ділиться на дві частини-перша частина стає в коло, кожен з учнів тримає в руках малюнок з даної теми; друга частина утворює зовнішнє коло, стаючи обличчям в середину. За командою вчителя внутрішнє коло ставить питання “What is the weather like today?» a учні зовнішнього кола відповідають, дивлячись на малюнок. Після цього учні зовнішнього кола переміщаються за годинниковою стрілкою, учні внутрішнього кола лишаються стояти на місцях.
4.Читання
Read the texts. Match the weather in UK to the seasons :
- читання тексту( по частинах)
- переклад
- визначення пори року
- короткий переказ за зразком : ‘ In spring the weather in UK is rainy and wet”.
5 .Письмо
Let’s write these sentences into the exercise-books.
III.Кінцева частина
1.Summary: It’s sunny in…. Lviv, Odessa, Mykolaiv
It’s snowy in…Kyiv, Donetsk and Cherkasy.2
2.Homework
The lesson is over. See you next time