Урок 66
Тема. Розв’язування задач
(за темою «Рівноприскорений прямолінійний рух»)
Мета уроку:
Очікувані результати: учні повинні вміти розв’язувати задачі різних типів за темою «Рівноприскорений прямолінійний рух»
Тип уроку: урок застосування знань, умінь, навичок.
Наочність і обладнання: навчальна презентація, комп’ютер, підручник, картки завдань, фізичні прилади.
«Розум полягає не лише у знанні, а й у вмінні застосовувати ці знання»
Арістотель
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП (2 хв)
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ (10 хв)
3. Перевірити виконання вправи № 29 (1, 2)
Бесіда за питаннями
Як називається такий рух? (Рівносповільнений; демонстрація гелікоптера)
IІІ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ (20 хв)
Пригадаємо алгоритм розв’язування задач:
Задача №1. На рисунку виберіть графік проекції прискорення, що описує рівноприскорений прямолінійний рух
а
б
в
Задача №2. Швидкість руху тіла описується за законом . Всі величини в рівнянні вказані в системі СІ. Визначте початкову швидкість руху тіла.
Руханка (3 хв)
Задача №3. Рівняння руху тіла має вигляд: Всі величини в рівнянні вказані в системі СІ. Яка початкова швидкість руху тіла? Куди напрямлене прискорення? Який його модуль?
Задача №4. Рівняння руху тіла має вигляд: Всі величини в рівнянні вказані в системі СІ. Визначте переміщення тіла через 5 с від початку руху? Як рухається тіло?
В який момент часу воно зупиниться?
Задача №5 (вправа 29 (№3), ст.198)
Гальмо легкового автомобіля є справним, якщо за швидкості 8 м/с гальмівний шлях автомобіля дорівнює 7,2 м. Визначити час гальмування та прискорення руху автомобіля.
Дано
|
; ;
;
|
|
Відповідь: ; |
ІV. РЕФЛЕКСІЯ (5 хв)
(Робота в парах)
Картка №1
1. Про яку швидкість йдеться, якщо кажуть, що молоток вдарився об цвях зі швидкістю 8 м/с? (а) миттєву,б) середню)
2. Про яку швидкість ідеться, коли кажуть, що поїзд проїхав дистанцію між містами зі швидкістю 50 км/год? (а) середню,б) миттєву)
3. Який вид руху здійснює автомобіль, що під’їжджає до світлофора, у якого горить червоний сигнал; (а) сповільнений; б) рівномірний.)
4. Який з графіків залежності швидкості від часу відповідає рухові тіла з прискоренням = 0 ?
Картка №2
1. Швидкість руху сокири в момент удару об поліно дорівнює 10 м/с. Про яку швидкість йдеться у цьому випадку? (а) миттєву,б) середню)
2. Який рух здійснює: а) кінчик олівця, яким пишуть? (а) криволінійний; б) прямолінійний)
3. Який вид руху здійснює: а) людина, яка стоїть на ескалаторі метро?
(а) рівномірний; б) сповільнений)
4. Який із графіків (див. рисунки) може описувати прямолінійний рівноприскорений рух?
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ І ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ (3 хв)
|
|
|
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (2 хв)
Повторити § 29, вправа № 29 (4), підготувати повідомлення про рівноприскорений і рівносповільнений рух в побуті, природі
Додаток 1.
При підготовці уроку використані джерела: