Математика
3 клас
Тема: Розв’язування задач на зведення до одиниці. Вправи на засвоєння таблиці множення числа 8
Мета: Закріплювати знання табличних випадків множення числа 8. Вдосконалювати навички усного рахунку та вміння учнів розв’язувати задачі на зведення до одиниці. Розвивати вміння розв’язувати рівняння. Розвивати логічне мислення. Виховувати інтерес до навчання, старанність та наполегливість.
Обладнання: Мультимедійний супровід, картки, підручник «Математика 3 клас» М. В. Богдановича, паперові стрічки- «зарубки», математичний куб
Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу.
Хід уроку
І. Організація класу до роботи
Слайд 1. Тема уроку
Стали, діти, всі рівненько,
Усміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Слайд 2. Фото Робінзона Крузо
Слайд 3. Відео шторму в океані
Загинула вся команда, потонули майже всі його речі, а йому вдалось врятуватися. Він опинився на безлюдному острові. Кожного дня він чекав порятунку, і в надії, що хтось його все-таки знайде, він інколи писав листи, клав їх до порожньої пляшки і кидав у воду. Один з таких листів потрапив і в наш клас.
Слайд 4. Лист Робінзона Крузо
Дорогі друзі!
Я провів на безлюдному острові довгих 28 років, 2 місяці і 19 днів перш ніж мене знайшли і врятували. Але перед поверненням додому я на острові заховав справжній скарб. Це ті цінності, що допомагали мені щоденно виживати.
Цей скарб я заповідаю вам! Знайдете ж його якщо виконаєте правильно всі завдання цього уроку.
Бажаю успіхів!
Робінзон Крузо
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Слайд 5. Безлюдний острів
На слайді зображення острова в океані.
Слайд 6. Каліграфічна хвилинка
а) Каліграфічна хвилинка
На слайді фото природа тропічних джунглів і запис завдання.
32 64 8 16 40 24 56 48 72
Слайд 7. Перевірка завдання
Один учень читає правильний запис для перевірки.
множення числа 8.
Слайд 8. Усний рахунок.
б) Усний рахунок
63 : 9 = 48 : 6 = 80 : 10 =
40 : 5 = 56 : 7 = 14 : 2 =
64 : 8 = 16 : 2 = 28 : 4 =
8 * 6 = 48 63 * 7 = 70
8 * 6 = 14 63 * 7 = 9
Слайд 9. Математичний куб
Слайд 10. Робота за підручником
в) Робота за підручником
- Відкрийте підручник і знайдіть завдання за номером 345 і виконайте його самостійно. Зверніть увагу на позначку біля завдання.
- (Ця позначка означає, що ми будемо розв’язувати кругові приклади. Тобто результат попереднього виразу буде першим даним для наступного)
(Вчитель перевіряє результати виконання завдання і опитує, чи замкнувся круг, що свідчить про правильність виконаних дій)
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
Слайд 11. Повідомлення теми і мети уроку
V. Розвиток математичних знань
Слайд 12. Математичний диктант
1. Математичний диктант
- Наступне завдання – математичний диктант. Запишіть тільки відповіді.
● множники 8 і 5, знайдіть добуток;
● ділене 42, дільник 6, знайти частку;
● знайти добуток чисел 8 і 3;
● знайти частку чисел 21 і 7;
● у скільки разів число 4 менше від 16;
● у скільки разів 48 більше від 6.
- Перевірте результати диктанту з екрану.
Слайд 13. Робота над задачею
- Джунглі ще не відступають, нас чекає нове завдання. Знайдіть у підручнику задачу 342. Прочитайте її самостійно.
2. Робота над задачею № 342
Читання задачі вчителем вголос.
Аналіз задачі.
Слайд 14. Аналіз задачі
- Що означає число 6? (Кількість порцій омлету, які зготували з 12 яєць)
- Що означає число 18? (Кількість яєць з яких треба зготувати омлет)
- Що нам треба знайти? (Треба знайти кількість порцій омлету, які зготують з 18 яєць) Чи можемо одразу дати відповідь на питання? (Ні).
- Чому? (Нам не вистачає даних).
- Що для цього потрібно знайти? (Потрібно знайти кількість яєць, що використовують для приготування однієї порції омлету.)
Запис розв'язування задачі зі скороченою умовою.
6 порцій – 12 яєць
? порцій – 18 яєць
1) 12:6=2(яєць) – використали на приготування 1 порції.
2) 18: 2=9(п.)
Відповідь: з 18 яєць можна приготувати 9 порцій омлету.
- Наші пошуки трошки вже стомили. Зробимо невеличку зупинку-відпочинок.
Слайд 15. Фізкультхвилинка
3. Фізкультхвилинка.
VI. Закріплення вивченого
Слайд 16. Робота над задачами за варіантами
- Можемо тепер продовжувати наші пошуки. Щоб вони були більш успішними давайте розділимось на дві групи. Перша група розв’яже задачу 343, а друга 344, а потім пояснимо їх розв’язання і порівняємо ці задачі.
1. Самостійна робота над задачею № 343 (І варіант) і № 344 (ІІ варіант).
Слайд 17. Перевірка задач
2. Перевірка виконання задач з поясненням.
3. Порівняння задач.
- Діти, як можна назвати ці задачі
- (Ці задачі називають оберненими).
Слайд 18. Математичний куб.
Слайд 19. Розв’язування рівнянь
4. Розв'язування рівнянь № 346
Робота на дошці. Коментоване розв’язання.
VІІ. Підсумок уроку
Слайд 20. Скриня.
На слайді фото скрині для скарбів, але зачиненої.
- Ми завдання виконали правильно, бо скриню зі скарбом вже знайшли. Але вона зачинена. Мабуть потрібно виконати ще якесь.
Слайд 21. Бліц-турнір
1. Бліц турнір
- Дуже швидко дайте відповіді на питання:
● скільки ніжок у 8 павуків?
● скільки ніжок у 8 мух?
● скільки лап у 8 собак?
Слайд 22. Математичний куб.
Слайд 23. Відкрита скриня.
На фото відчинена скриня зі скарбом і повільно з'являється слово знання.
(Діти називають кілька прислів’їв.)
Слайд 24. Підсумок уроку
VІІІ. Оцінювання
Оголошення оцінок.
Слайд 25. Домашнє завдання
ІХ. Домашнє завдання
- Запишіть у щоденники домашнє завдання.
С. 54, завдання № 348 і №349.
Картки для самостійної роботи окремих учнів
Картка 1
2·4:8= 40:5+12=
2·3·9= 30:6+42=
За 2 дні пошили 18 шапок. За скільки днів пошиють 36 шапок?
Картка 2
8·(36-30)= 2·4+3·5=
8·2+54= 56:7:4·5=
За 4 дні теля з'їдає 16кг овочів. За скільки днів теля з'їсть 36кг овочів?
Картка 3
42:(3·8:4)= 3·4+5·4+7·4=
5·(58-54)= 48:6-12:6-4:2=
За 5 днів у їдальні витрачають 25кг картоплі. За скільки днів витратять 45кг картоплі?
1