Тема: Школа – дорога до знань.
Мета: пригадати що таке речення, вчитися встановлювати межі речень, вдосконалювати вміння будувати речення за схемами, сюжетними малюнками; розвивати усне мовлення, увагу, спостережливість пізнавальні інтереси; виховувати повагу до школи.
Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення.
Обладнання: зошит з розвитку мовлення С.Л. Клименчук, А.А. Чикваная.
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ.Актуалізація опорних знань
-
Робота з віршем Іванни Блажкевич «Перший дзвінок»
-
Прочитайте вірш.
-
З яким настроєм діти прийшли до школи?
-
У яких рядках вірша про це йдеться?
-
Скільки речень у вірші?
-
З чого вони складаються?
-
Робота в парах
-
Знайдіть і прочитайте речення у якому шість слів.
-
Знайдіть у вірші і запишіть речення що відповідає схемі.
І_____ ______ _______ _ ______.
-
Загадки
-
Прочитайте і відгадайте загадки.
-
Складіть речення зі словами відгадками
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
-
Ви вже здогадались, що сьогодні ми з вами будемо говорити про школу. На уроці ми пригадаємо що таке речення, з чого воно складається, будемо встановлювати межі речень,потренуємось будувати речення за малюнками та складати тексти.
ІV. Опрацювання нового матеріалу
-
Бесіда
-
Пригадайте, з чого складається наше мовлення?
-
Так, з речень. А що вони виражають?
-
Як записують слова у реченні?
-
Давайте з вами запишемо, з яким шкільним приладдям ви прийшли до школи. Продовжіть речення :
У моєму портфелі є книжки, …
-
Робота в парах
-
Побудуйте і запишіть прислів’я з «розсипаних» слів. Поясніть, як ви його розумієте?
-
Диференційоване завдання
-
Ознайомтеся з текстом. Чи помітили ви щось дивне?
-
Чого не вистачає у нашому тексті?
-
Давайте спробуємо встановите межі речень у нашому тексті і поставити відповідні знаки.
-
Робота з малюнками.
-
Розгляньте малюнки. Хто зображений на малюнках?
-
Доберіть слова, близькі за значенням. Запишіть їх.
V Узагальнення і систематизація знань
-
Подивіться ще раз на малюнки. Складіть речення за малюнками.
-
Молодці. А тепер спробуємо з цих речень побудувати розповідь і дібрати до тексту заголовок.
VІ. Підсумок уроку.
-
Молодці. Ви сьогодні добре попрацювали.
-
Що було цікавого на уроці?
-
Чи виникали у вас труднощі? З чим?
-
Який настрій залишився у вас після уроку?