Тема: Закріплюючі вправи. Граматична основа речення. Речення за метою
висловлювання та емоційним забарвленням
Мета: забезпечити засвоєння учнями про граматичну основу та види речення за
метою висловлювання та інтонацією;
продовжити роботу над формуванням вмінь і навичок визначення граматичної
основи, видів речення за метою висловлювання та інтонацією;
розвивати вміння працювати в команді, самостійність;
виховувати любов до рідної мови
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ Мотивація навчальної діяльності: висловити побажання самому собі на цей урок
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку
ІV. Актуалізація опорних знань:
Руханка:
V. Застосування вмінь і навичок
1. Об’єднання учнів у групи:
- які сполучення слів не називають словосполученням?
визначити, чи є сполучення слів словосполученням. Учні , аналізуючи
отримане завдання, об’єднуються у групи.
Українська і англійська, звучить пісня, в поезії, читати поезію
Танцювати і співати, в Україні, народ говорить, любити мову
Співуча і милозвучна, про мову, діти вивчають, рідна мова
Українська мова, любити і шанувати, у школі, ми пишаємося
2. Робота в групах : визначити граматичні основи речень
- Рідна мова!
- Кожний може знати декілька мов.
- Та обов’язок громадянина – знати державну мову.
- Любіть, цінуйте рідну мову!
3. Кодований диктант:
Все, що живе на світі,
Уміє розмовляти.
Уміють говорити зайці і зайченята,
По-своєму говорять і риби серед моря,
І у садочку пташка, і у траві комашка...
Говорять навіть квіти з блискучими зірками...
— А як говорять діти?
— Так, як навчила мама!
— Прийми ж, матусю,
Слово подяки від дитини
За нашу рідну мову,
За мову України.
Л. Полтава
(розповідні речення –Р, питальні – П, спонукальні –С, окличні – О,
неокличні –Н)
4. Інтерактивні вправи ( за наявності Інтернет-мережі)
Коментоване читання: Визначити вид речення за наявністю головних членів.
Індивідуальна робота: Визначити вид речення за метою висловлювання
Або
4. Коментоване письмо: визначити ГО, встановити вид речення.
- У школі усі готуються до свята рідної мови.
- Не лінуйся рано встати та змолоду більше знати.
- Милуймося красою української мови.
- День рідної мови – свято для всіх.
VІ. Підсумок уроку
Рефлексія: визначити , чи здійснилися ваші побажання протягом уроку та обрати смайлик.
VІІ. Домашнє завдання :
Впр. 385 ( підручник Заболотного)Підготуватись до контрольної роботи