Конспект уроку української мови у 2 класі
Тема: Узагальнення знань та вмінь учнів з теми «Іменник»
Мета: узагальнити знання учнів з теми «Іменник», вміння правильно застосовувати велику букву в іменах людей, кличках тварин, географічних назвах; розвивати увагу, мислення, пам’ять, уяву; збагачувати активний словник учнів багатозначними словами; виховувати вміння відчувати красу рідного слова.
Обладнання: Квітка-семицвітка, предметні малюнки, маленькі квіточки, прямокутники-еталони.
Тип уроку: урок-гра.
Хід уроку
І. Організація класу.
Пролунав дзвінок,
Починаємо урок.
Працюватимо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім 2 класі
Діти просто молодці!
Щоб урок пройшов немарно,
Треба сісти рівно, гарно,
І виконувати все,
Про що мова зараз йде!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
- Діти, сьогодні я дорогою до школи отримала листа, адресованого учням 2 класу нашої школи (відкриваю конверт і зачитую листа).
- Доброго ранку, любі діти!
Я – Квітка-семицвітка.
Запрошую вас зі мною навчатися і грати. Для цього ви повинні відривати по одній пелюстці і виконувати завдання. А хором промовляти такі слова:
«Щоб знання закріпляти,
Треба пелюстку відірвати!»
За гарну, старанну роботу на уроці я подарую вам свої маленькі квіточки.
Квітка-семицвітка.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Діти, сьогодні нам на уроці української мови потрібно повторити все, що ми вивчили про іменник. Давайте погодимося на привітне запрошення Квітки-семицвітки і виконаємо всі її завдання. Згодні? Отож, до роботи!
IV. Узагальнення і систематизація вивченого.
1-а пелюстка(червона)
«Пелюстку першу відірвемо
І писати гарно почнемо!»
Зошит свій я розгортаю,
Навскоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь.
Буду я писати гарно,
До роботи я берусь.
ля ок че вер уб
Вівторок, середа, неділя, субота, четвер, понеділок, п’ятниця.
- Що об’єднує ці слова?
- На яке ще питання відповідають слова-назви предметів?
- До яких саме слів-назв предметів ставимо питання хто?
- То які слова ми відносимо до іменників?
Гра «Мовчанка»(із сигнальними картками – червоні(для назв істот) та жовті(для назв неістот)).
Учитель демонструє предметні малюнки, а учні піднімають відповідну картку.
2-а пелюстка(жовта)
«Якщо другу пелюстку відірвати,
Треба швидко іменники шукати!»
Робота в парі. Виконання завдань вправи 1 с.80
Гра «Мікрофон»
Зачитати підкреслені іменники.
3-я пелюстка (оранжева)
«Ось і третю пелюстку час відірвати
Та увагу в кожного учня розвивати!»
Робота в групах.
Виконання завдань вправи 3 с.81, записати за зразком.
Гра «Назви одним словом»(за предметними малюнками: назви предметів одягу, взуття, посуду, рослин, тварин).
4-а пелюстка (синя)
«Хто ж там, хто вже так стомився
І наліво похилився?»
Фізкультхвилинка.
5-а пелюстка (зелена)
«Все вивчене пригадай,
Про правопис слів з великої букви не забувай!»
А)Вибірковий диктант
(Хлопчики з зачитаних слів записують імена хлопчиків, а дівчатка – імена дівчаток).
Б) Самостійна робота (виконання вправи 2)
- Які ще слова ми пишемо з великої літери?
Гра «Утвори словосполучення»
Місто, село, Садове, Миколаїв, Снігурівка, Баратівка, Київ, Горохівка.
6-а пелюстка (фіолетова)
«Ви уважно помудруйте
Й самостійно попрацюйте!»
Виконання завдань вправи 3 с.85
Написання листа-відповіді. Зачитування листів.
7-а пелюстка (коричнева)
«Зі мною ви пограйте
І загадки мої відгадайте!»
Розгляд малюнків.
Носить півник-співунець
На голівці гребінець.
Гребінцем тим, знає кожен,
Причесатися не можна.
А у мене, а у мене
Гребінець новий, зелений!
V. підсумок уроку.
Урок підходить до кінця, пелюсток вже нема1
Квітко-семицвітко, прощавай, лети!
З радістю ми гралися, щиро, від душі!
Пелюстки чарівні ти подарувала
Грою зацікавила, знань всім додала.
Скажемо всі разом: дякуєм тобі!
А вона нам?
2-й клас, ви – просто молодці!
Збіг урок наш, як коротка мить,
Ще попереду у нас багато кроків:
І цікавих, і важких уроків.
Працюйте завжди залюбки,
Діліться радощами з другом,
Ходіть до школи залюбки,
І хай вам вона вам домом буде!
На цьому наш урок завершуємо.
Всім дякую за співпрацю!