Конспект уроку в 1 класі з предмету"Дизайн і технології"на тему"Робота з папером.Аплікація"Кучерявий баранець"

Про матеріал
Урок побудований так,що діти в невимушеній формі працюватимуть над створенням аплікації.Відгадуючи загадки,повторять правила поводження з інструментами,які будуть використовувати під час роботи.А сама робота супроводжується переглядом мультиплікаційного фільму, де головний герой є героєм уроку.
Перегляд файлу

.Дизайн і технології

Тема. Аплікація з паперу.Рвання і скручування паперу.Створення аплікації “Кучерявий баранець»
Мета: вчити дітей виготовляти предметні аплікації, ознайомлювати з естетикою й культурою аплікаційних робіт; розвивати образне мислення; виховувати точність та акуратність у ході виконання аплікації.
Обладнання: cерветки, прості олівці, ножиці, клей, пензлики, картон, зразки виробів.

Хід уроку
I. Підготовка робочих місць (перед початком уроку).
II. Організаційний момент.
Діти! У нас сьогодні ніби свято,
Гостей зібралося багато.
Ану ж на них ви подивіться
І веселенько усміхніться.
А тепер тихенько поверніться,
Один-одному всміхніться,
На урок старання не забудьте взяти,
Сядьте всі рівненько, будем починати.
Із майстром Папірчиком  будемо працювати,
Над серветками будемо чарувати.
 

III. Повідомлення теми і мети уроку. Нас чекає урок у майстерні Папірчика . З Папірчиком ми будемо виготовляти аплікацію.

Сьогодні  ми пригадаємо, що аплікація - це вид художньої діяльності, коли зі шматочків шкіри, тканини або паперу вирізують фігурки, а потім наклеюють на основу (дерево, щільний папір, картон) і створимо власну аплікацію.

                      Відгадайте, хто буде героєм сьогоднішнього уроку?
(Загадка про вівцю.)

  1. А ви бачили вівцю? Як вона виглядає? (Пухнаста, м’яка, кучерява).
  2. Яка користь від овець?

Отже, сьогодні ми будемо виготовляти :

Веселу чарівну
Пухнасту і м’яку вівцю.

IV. Розгляд зразка  виробу.

 

IV. Опрацювання нового матеріалу.
 

V. Планування наступних трудових дій.

Відбір матеріалів та інструментів.

. Відгадайте, які інструменти й матеріали будуть необхідні для роботи.
Дерев'яний та довгенький,
Маю носик я гостренький.
На білому слід лишаю
І всіх діток потішаю. (Олівець)

Чисте поле, мудрий на нім оре. (Папір, письмо)

На праці я не нудьгувала,
Я квіточки вирізала,
Різнокольорові сніжинки,
Пташок, зірочки, картинки.
Я - майже художниця.
Допомогли мені... (Ножиці.)

Хоч він рук своїх не має
І лещат не має теж,
Та коли він щось з’єднає,
То нічим не відірвеш. (Клей.)

Покочуся на поміст,
Залишився довгий хвіст.
Хто за хвіст хапоне –
Той покотить ще мене. (Клубок.)

VI. Технологія виготовлення виробу.
1. .Відривати довгі смужки паперу
2. Поскручувати їх у клубочки.

3. Намастити основу клеєм.

4. Розкласти скручені клубочки по клейові основі і притиснути злегка

 

VII. Повторення правил техніки безпеки. Нагадування  правила користування ножицями,

 як працювати з клеєм.
 

VIII. Самостійна робота.
Фізкультхвилинка.
Ми з вами гарно потрудились
І, мабуть, трохи притомились
Тепер настав час відпочинку
Ми почнемо фізкультхвилинку.
Станьмо, дітки рівненько (з-за парти)
Отак! Отак!
Вклоніться низенько (нахил тулуба вперед)
Отак! Отак!
Далі руки отак в боки
Веселенько підем в скоки (стрибки)
Отак усі стриб! Стриб!
А ніжками диб! Диб!
Станьмо знов гарнесенько
І сідаємо за парти тихесенько.

IX. Продовження самостійної роботи. Вчитель повинен нагадати учням, що в кожного з них повинна вийти свій  баранець, не схожий один на одного.

(Під час самостійної роботи діти переглядають мультфільм «Баранчик Шон»)

-Готового баранця можна укріпити.Для цього використаємо картон,і пригадаємо правила користування ножицями.
-Ну ось, наші  баранці готові.
X. Аналіз дитячих виробів. Оформлення виставки робіт.
XI. Підсумок уроку.

- Який настрій був у вас під час роботи? Чому?

-Позначте свій успіх вашої роботи у куточку «Мій успіх»
XII. Прибирання робочих місць.

 

docx
Додано
24 березня 2019
Переглядів
8097
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку