Тема: Закріплення букви «це». Опрацювання казки «Родичі» та вірша В.Лучука «Уставати рано треба».
Мета: - закріпити знання учнів про букву «це» та її звукові значення;
Тема: Закріплення букви «це». Опрацювання казки «Родичі» та вірша В.Лучука «Уставати рано треба».
Мета: - закріпити знання учнів про букву «це» та її звукові значення;
Тип уроку: закріплення вивченого звука й букви.
Методи навчання:
- словесні: бесіда, пояснення, розповідь;
Інтерактивні методи: «Мозковий штурм», проблемний метод, Незакінчене речення.
Здоров’язберігаючі технології : фізкультхвилинка, гімнастика для очей.
Міжпредметна інтеграція: основи здоров’я, природознавство.
Обладнання: букви, Букварик, «Читайлики», надпис «АЛФАВІТІЯ», буква «ЦЕ»(2), алфавіт, фішки із звуковими позначками , слова ЦІНА, ЦУКЕРКА (роздруковані букви).
Хід уроку
І. Організація класу:
1.Привітання:
Ось дзвінок сигнал нам дав
Працювати час настав!
2.Привітання з гостями.
Любі друзі, у наш клас
Завітали люди щирі.
Привітаймо в добрий час
Гостей посмішкою й миром.(Добрий день)
3.Девіз уроку читання (хором):
Красиво читаємо,
Чітко відповідаємо
Мовлення своє розвиваємо!
ІІ. Оголошення теми і мети уроку:
ІІІ. Повторення і закріплення раніше вивченого:
Букви ми читаємо і пишемо
Звуки ми чуємо і вимовляємо!
2.Мотивація навчальної діяльності. Проблемний метод.
ІV. Вправи на розвиток читання і мовлення:
У крамниці продавець загубив свій олівець.
- Який останній звук у слові продаваЦЬ? А у слові олівеЦЬ?
- Що спільного в цих звуків?Що їх робить м’якими?
2.Читання складів «зірочка».
- Діти, буква це принесла нам із вами незвичайну зірочку, прочитаймо її.
- А хто швидше зможе?
3.Читання слів «веселі хмаринки».
4. Гра «Друкарі». Робота в парах.
- Тепер наше завдання надрукувати слова з хмаринок:
ЦУКЕРКА і ЦІНА. Хто швидше впорається утворює будиночок. (одна пара працює біля дошки)
-А зараз побудуйте звукову модель слова ЦІНА.(один біля дошки)
Фізкультхвилинка
V. Застосування набутих знань умінь і навичок.
1.Робота за Букварем (ст. 114-115)
1) Опрацювання казки «Родичі»
2)Творче завдання. Опрацювання вірша «Уставати рано треба»
- Деякі учні отримали цікаве завдання на урок – вивчити вірша. І зараз ми послухаємо хто і як впорався.
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
- В гості до якої букви ми ходили?
- Що цікавого робили на уроці?
- Чого навчилися?