Конспект уроку з інтегрованого курсу" Я досліджую світ" на тему : "Територія. Моя країна Україна"

Про матеріал
Мета уроку : об’єднати споріднені блоки знань із різних предметів навколо однієї теми з метою інформаційного, пізнавального,емоційно-чуттєвого, комунікативного збагачення учнів, розвитку пошуково-дослідницьких умінь й навичок учнів, критичного мислення, формувати вміння працювати в команді, прищеплювати бажання удосконалювати свій внутрішній світ.
Перегляд файлу

Відділ  освіти  Бердянської  міської  ради Запорізької  області

 

 

Методичний кабінет

 

 

 

 

 

 

 

Конспект інтегрованого уроку з теми

« Територія. Моя країна – Україна»

 

 

 

 

 

Підготувала учитель

                                вищої кваліфікаційної категорії ,

педагогічне  звання «учитель - методист»,

Бердянської  гімназії №3 «Сузір’я»

                                                                      Бердянської міської ради Запорізької області

Акуленко Алла Миколаївна

                                                                     

                                                                         

                                                                                         

                                                                                                                                                          

 

 

                                       

 

 

 

 

 

Бердянськ

2018

 

 

 

 

 

Тема уроку : « Територія. Моя  країна – Україна»

Мета уроку : об’єднати споріднені блоки знань із різних предметів навколо однієї теми з метою інформаційного, пізнавального,емоційно-чуттєвого, комунікативного  збагачення  учнів, розвитку пошуково-дослідницьких  умінь й навичок учнів,  критичного мислення,

 формувати вміння працювати в команді, прищеплювати бажання удосконалювати свій внутрішній світ.

формувати компетентності учнів:

соціальну – вчити учнів співпрацювати, взаємодіяти під час пошукової роботи;
громадянську  – відчувати  себе  повноцінним  громадянином  України  та  боротися  за щастя Вітчизни;

предметну  – орієнтуватись  в  інформаційному  потоці;  розвивати  вміння  уявляти, фантазувати та робити відповідні висновки; виховувати повагу до своєї Батьківщини.;

математичну- нумерація чисел, порівняння ;робота з діаграмами.

 

Очікувані результати:

Знаннєва лінія

  • Учні поглиблять знання про державні символи України, вчитимуться відповідати на запитання повними реченнями , демонструвати вміння виразного читання, робити математичні обчислювання,

розповідати, чим відома наша країна;наше місто.

 

Діяльнісна лінія

  • Учні оберуть  найбільш цікавий  для себе вид дослідницької роботи на уроці, шляхом досліджень, власних спостережень, практичного застосування навичок читання, інсценування, конструювання   зможуть  презентувати результати індивідуальної й групової діяльності:

 показати на карті України річки, моря, гори;

 

Ціннісна лінія

  •  Учні розширять своє уявлення про свою рідну країну – Україну,

зрозуміють  , що тільки  шляхом  поєднання  різних галузей   знань можна навчитися розуміти красу, своєрідність навколишнього світу й  прийдуть до висновку, що Україна – це рідна земля, яку треба любити, оберігати, захищати прославляти

 

Обладнання:   ІКТ, презентація, картки – символи України; карта України; Lego,  конверти для груп з завданнями,  листи для леп буку, квіти.

Тип уроку: комбінований.

Вид уроку:  Інтеграція: мовно - літературна освітня галузь, математична освітня галузь, природнича освітня галузь, технологічна освітня галузь, мистецька освітня галузь, соціальна і здоров’язбережувальна освітня галузь.

За формою проведення  – інтегрований урок-дослідження.

 Форми організації:індивідуальні, парні, групові.

Хід уроку.

 

 

 

І. Етап організаційний    «Дружнє коло»                                                                                                           

1)Діти стоять у колі.

 Зараз  у нас інтегрований урок,

Сьогодні ми зробимо ще один крок.

В країну  географії та математики, в країну природи,

В країну чудової української мови.

Учитель: До нас  завітало багато гостей, привітайте їх, будь ласка.

  • Добрий день!

2)  У нас багато роботи,

щоб все встигнути

пригадаємо

девіз нашої спільноти:

У нас не має «Ти».

У нас не має «Я».

У нас є тільки «Ми».

І ми одна сім’я.   

3)На уроці  будемо працювати в групах, тому, повторимо «Правила роботи в групах».

Вправа.  «Продовжіть речення.»

Працювати з гарним  …настроєм.

Бути… активним.

Слухати… інших.

Говорити …по черзі.

Не гаяти …час.

Кожна група працюватиме у одному з центрів

Центр Географічний

            Дослідницький

            Краєзнавчий

          Єкологічний ( Діти сідають на  свої місця)

ІІ. Етап мотивації .

Хмара слів 

 Запропонувати учням розглянути хмару слів:

  • 8.7.pngЩо спільного між усіма цими словами та сполученнями слів (Усі ці слова та сполучення слів про територію, яку  можна назвати своєю, рідною).

 

 

 

 

 

Мовний експеримент: Як ви думаєте, чи можна пояснити значення кожного з цих слів або сполучень слів  за допомогою  слова територія? (Так/ні)  Спробуйте перевірити свої припущення.

ІІІ Етап повідомлення теми уроку.

-Подумайте, яка тема уроку

Тема  нашого уроку зашифрована в ребусі та анаграмі.

ребуси 

 

ребуси

 

ЯМО – АРКАЇН УРАЇНКА (Моя країна – Україна)
ІV. Робота над темою уроку. Створення лепбуку.

Учитель: Щоб дослідити цю тему ми відправляємося в інтелектуально-пригодницьку  подорож по нашій країні – Україні.

А разом з нами будуть подорожувати герої книжки, яку ми зараз читаємо.

Яку ми книжку  зараз читаємо і хто її герої?( Книга Наталії Чуб «Цікаві правила дорожнього руху», герої - прибульці з іншої планети Фліп, Тікі і Блум.)

А як ви думаєте, на чому ми будемо пересуватися?

Так,пересуватися ми будемо на літаючій тарілці, яка може і  літати , і їздити по дорогах, як автомобіль. ( на дошці зявляються прибульці і літаюча тарілка)

1.Створення колажу «Символи України». (Укладання словника для прибульців.)

Учитель: Спочатку розкажемо прибульцям як упізнати територію своєї країни.

Як упізнати територію країни?

На які дві групи діляться всі символи країни?

На які три групи можна поділити народні символи?

 

Завдання для груп. Серед різномаїття ілюстрацій вибрати відповідні.

Першій групі вибрати державні символи України.

Другій групі – рослини –народні символи.

Третій групі – тварини- народні символи.

Четвертій групі – предмети - народні символи.

Підсумок. Назвіть, які ви символи вибрали. А тепер укладемо словник для прибульців.

(Діти вибирають відповідні ілюстрації і кріплять їх на фліпчарті)

Учитель:Наші гості дякують вам за змістовну розповідь про символи України і за першу сторінку  нашого ЛЕПБУКУ. .(На екрані з’являється смайлик)

 

 

 

 

2. Хвилинка відпочинку Сплетемо віночок

Розкладіть цеглинки Lego. Подумайте, з яким кольором асоціюються рослини – символи України.

 Калина – червоний

Верба-  зелений

Соняшник – жовтий

Барвінок – голубий

Волошки – синій

Чорнобривці – оранжевий

Називається квітка – діти показують відповідну цеглинку і складають у башточку.

Перевірка.  Порівняти із зразком. Чи у всіх вийшло як на зразку?

Молодці. Поаплодуйте собі.

 

2.ГРУПОВА РОБОТА

Учитель:Під час подорожі у Фліпа, Блума і Тікі виникло багато питань.

Чим особлива територія нашої країни – України.?

Чим особлива територія нашого міста?

Що на  території нашого міста  доступне для всіх?

Як ми дбаємо про природу нашого краю?

Наша задача дослідити всі ці питання і дати вичерпані відповіді на них.

  • Завдання для першої команди «Географів»                                                             Учитель:Фліп облетів територію України і зробив кілька фото. А Блум позначив ці місця на карті. Розкажіть інопланетянам про  ці об’єкти.

(На карті позначені міста Київ, Запоріжжя, моря Азовське і Чорне, найбільші ріки Дніпро і Дністер, гори Карпати і Кримські.)                                                               ( Діти в команді готують повідомлення. Вибирають спікера, який на карті показує об’єкти і розповідає про них)

Прибульці дякують вам. Вони задоволені вашою розповіддю. .(На екрані зявляється смайлик)

 

  •  Завдання для другої команди.

 1.Гра  «Впізнай обєкти свого міста.» Чим особлива територія нашого міста?

Учитель:.Блуму,Тікі  і Фліпу цікаво дізнатися , як називається місто у якому вони приземлилися.

             2.Чому місто отримало таку назву.

                   3.Складіть невеличку розповідь про  наше місто.

https://ua.igotoworld.com/frontend/webcontent/websites/1/images/63154_800x600_berdyansk-naberezhna.jpg                   4. Зробіть фотоколаж для лепбуку.

https://ua.igotoworld.com/frontend/webcontent/websites/1/images/63156_800x600_news0871.jpghttps://bmr.gov.ua/fileadmin/documentation/Viddil_KULTURI/2017/foto/zoopark.jpg

 

Картинки по запросу музеї бердянськаBerdyans'k_K.Marksa_29Похожее изображениеhttps://ua.igotoworld.com/frontend/webcontent/websites/1/images/63155_800x600_1674480_3.jpg

 

 

 

Діти виконують завдання і презентують свою роботу біля дошки.

Дуже цікава розповідь. Тікі,  Блум та Фліп дякують вам. .(На екрані з’являється смайлик)

4. Математичне завдання.( робота у зошиті) Дослідіть , скільки років нашому місту. Відомо,що кількість років виражена тризначним числом, у якому  число сотень і одиниць -найменше натуральне число, а десятків – найбільше однозначне число.

Фізкультхвилинка

Завдання для третьої  команди

1. Дослідіть, що на території нашого міста доступне для всіх.?

  • Роздивіться ілюстрації. Що спільного між всіма зображеними об’єктами?
  • Яким словосполученням можна замінити вислів «Місця доступні для всіх».(Громадські  місця)
  • В громадських місцях можна побачити знаки. Що вони означають?

2.В громадських місцях можна побачити заборонні або вказівні знаки.

Виберіть заборонні  і вказівні знаки і оформіть сторінку для лепбуку.

Заборонні знаки:

  • Входити з морозивом заборонено.
  • Входити з тваринами заборонено.
  • Кататися на роликах заборонено.
  • Палити заборонено.
  • Гасіння водою заборонено.
  • Вода не придатна для пиття.
  • Торкатися заборонено.

Інформативно – вказівні знаки

  • Тут працює WiFi
  • Напрямок руху при евакуації.
  • Ведеться відео спостереження.

Ваша розповідь сподобалась нашим гостям.(На екрані зявляється смайлик)

3.Тест. Виберіть правильну відповідь.( завдання виконується у зошиті)

Фліп зауважив, що не всі люди в громадських місцях  виконують правила.

  • Чи знаєте ви правила поводження в громадських місцях  ?

2. Тестова перевірка.

 Виберіть правильну відповідь

1.Вихована дитина в громадському транспорті:

а)дотримується правил для пасажирів;

б)їсть морозиво чи тістечка;

в)голосно розмовляє;

г)відкриває вікна без згоди пасажирів та водія;

ґ)розмовляє з водієм.

 

2.Щоб висловити захоплення від вистави в театрі, потрібно :

а)голосно і довго аплодувати;

б)свистіти і кричати;

в)подарувати акторам квіти.

 

3. Якщо не встиг прочитати книгу з бібліотеки до зазначеного терміну,ти:

а) повернеш книгу, коли прочитаєш;

б)повернеш книгу не дочитаною;

в)підеш в бібліотеку і продовжиш термін повернення.

 Завдання для четвертої команди                                                                      Учитель:Кожен гарний господар дбає про чистоту своєї домівки, але часто

люди засмічують територію громадських місць.

Дуже соромно, але в нашому місті Фліп, Блум, Тікі побачили ось такі засмічені  місця.

1.Розгляньте діаграму і розкажіть, скільки років необхідно природі, щоб переробити непотріб , залишений людиною.

2.Розкажіть, що ви можете зробити для природи вже сьогодні з використанням графічного організатора «Коло вибору» на тему                         « Пять кроків на шляху позбавлення від сміття»

Виберіть п’ять кроків.

                 

  • Підтримувати чистоту! Відноситись дбайливо до рідного будинку, села, міста, краю.
  • Не  спалювати сміття.
  • Спалювати сміття.
  • Сортувати сміття .
  •  Здавати в пункти прийому  макулатуру, скло, пластик, метал, текстиль.
  • Менше використовувати  одноразові упаковки і посуду.
  • Більше користуватися одноразовим посудом.

 

Група біля дошки презентує свою роботу. .

Учитель: Це ще одна сторінка ЛЕПБУКУ. Чи сподобалась прибульцям ваша робота? .(На екрані зявляється смайлик)

 

3. Математичне завдання.(завдання для всього класу)  Побудуйте діаграми за допомогою цеглинок Lego і розв’яжіть екологічні задачі.

2.Екологічні задачі(самостійна робота)

  1.  Які речі розкладаються найдовше?
  2. Які речі розкладаються  найшвидше?
  3.  Що швидше розкладається поліетилен чи пластик, і на скільки швидше?
  4. На скільки швидше місяців розкладається папір, ніж тканина?
  5. З якого матеріалу краще робити упаковку?

ІV.Підсумок уроку. Рефлексія.

.1. -Чи всі завдання ми виконали під час подорожі.?

   -Чи досягли своєї мети?

   -Давайте роздивимося сторінки лепбуку.   Що можуть розказати  Фліп, Тікі і Блум своїм друзям про нашу країну Україну, показуючи цей лепбук?

Ще  на сторінці на залишимо QR код , за яким прибульці можуть послухати пісню про Україну.

 

http://qrcoder.ru/code/?http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D076EyPEVWuU&4&0

    2. Практична робота «Скажи своє слово про Україну».

Учитель: Наші гості вже зібралися в дорогу на свою планету.   Давайте   скажемо  на прощання для них своє слово про  нашу рідну Батьківщину – Україну.

У  вас  на  партах  лежать  квіти- символи України. .  (Діти чіпляють на карту квіти ,проговорюючи слова з написом: МОЯ КРАЇНА  - сильна, вірна,єдина, квітуча, братерська, сонячна, мирна,    промениста,  сердечна,  співоча,   славна,  нездоланна, витривала, героїчна, невмируща,   козацька,  вишнева,  привітна, гостинна, родюча, пшенична, милосердна, згуртована).

Учитель

Любіть свою землю –

Гори, полонини,

Бережіть наше щастя

В ім’я України.

Країна спріває,бо в неї є ми,

Хай спів цей лунає

По нашій землі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лунає пісня «Україна – це ти» (Тіни Кароль)

Учитель. Щастя, любові, добробуту всім нам!

І миру на нашій землі!

 

 

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Неверова Валентина
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додав(-ла)
Акуленко Алла
Додано
19 січня 2020
Переглядів
5712
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку