Конспект уроку з літературного читання А. Бондарчук "Забіяка"

Про матеріал
навчати учнів виразно читати текст, інтонувати речення, аналізувати прочитане; вчити розповідати про свої враження від прослуханого твору; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; формувати в школярів інтерес до навчання; виховувати толерантність; прищеплювати любов до природи.
Перегляд файлу

Тема. Андрій Бондарчук «Забіяка»

Мета: навчати учнів виразно читати текст, інтонувати речення, аналізувати прочитане; вчити розповідати про свої враження від прослуханого твору; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; формувати в школярів інтерес до навчання; виховувати толерантність; прищеплювати любов до природи.

Обладнання : презентація, цеглинки LEGO.

Тип уроку : урок нових знань.

Освітні галузі : мовно-літературна, соціальна, природнича.

                                                                     Хід уроку

І. Вступна частина

Організація класу.

Вправа «Барометр настрою»

  • Доброго ранку, дорогі мої діти!

              Доброго ранку!

  • Зі мною ви привітались, а тепер привітайтеся посмішкою одне з одним.

                                            Ми – сімейка невеличка.

                                            Усі друзі, я і ти.

                                            Привітаймося, щоб личка

                                            Всі усмішками цвіли.

  • У мене сьогодні гарний настрій, адже сьогодні особливий день. Я рада зустрічі з вами.
  • Діти, чи важливий настрій для людини?
  • А як його можна поліпшити?
  • Зігніть безіменний пальчик, якщо ви виспалися.
  • Зігніть вказівний пальчик, якщо вранці вас поцілували рідні.
  • Зігніть середній пальчик, якщо в школі ви зустрілися з другом.
  • Покажіть, який у вас зараз настрій.

Вправа «Очікування»

  • Складіть формулу майбутнього уроку.

У – увага

С – старанність

Л – лінь

П – працьовитість

Б – байдужість

І – інтерес

Х – гарний настрій

(УСПІХ)

  • Які якості ви відкинули?

 

ІІ. Основна частина

1. Мотивація навчальної діяльності.

                                              Годівничка

                      Горобчик, ще зранку в вікно заглядає, 

                      Як наче питає в усіх, 

                      Чи хтось вже сьогодні про нього згадає, 

                      Насипле зерняток на сніг. 

                      Замерзли давно черв’ячки і комашки, 

                      Всю зиму голодні пташки. 

                     Зроби годівничку – це зовсім не важко 

                      Й повісь у саду на гілки. 

                      А вдячні птахи, заспівають про літо, 

                       Про теплу й зелену пору. 

                       Їх пісня росою із листя умита, 

                        Порадує знов дітвору. 

                                   Чернуха Любов

Якого  птаха згадано у вірші?

  • Що закликає зробити нас авторка вірша?
  • Для чого треба вішати годівнички?
  • Посміхніться ті, хто підгодовує пташенят узимку.
  • Помашіть рукою ті, хто зробив годівницю.

 

Вправа «Асоціативний кущ»

 

 

 

 

 

 

 

(Синиці, горобці, сороки, снігурі, крихти хліба, зерно, крупи…)

 

 

  • А які пригоди можуть трапитися біля годівнички?

 

2. Повідомлення теми та мети уроку.

- Отже, про одну з таких пригод ми прочитаємо сьогодні на уроці.

  3. Вивчення нового матеріалу.

1. Підготовка до читацької діяльності.

Робота зі словами.

  • Прочитайте правильно слова.

Верескливий, настовбурчує, забіякуватий, почастунку, чуботруса.

  • Що означають ці слова? Поясніть, як ви їх розумієте.

 

Вправа «Передбачення» ( за заголовком та ілюстрацією)

  • Прочитайте заголовок оповідання.
  • Розгляньте ілюстрацію.
  • Як ви гадаєте, про що може  йтися в цьому творі?

 

2. Опрацювання оповідання Андрія Бондарчука «Забіяка»  (с. 78-79).

        -Послухайте уважно оповідання та визначте, чи справдились наші передбачення.

 Слухання оповідання (аудіозапис).

  • Чи справдилися ваші передбачення? Чому ви так уважаєте?

 

Читання тексту учнями самостійно.

Читання тексту «ланцюжком».

 

Вправа «Читацьке колесо»

  • Де і коли відбувалася описана подія?
  • Як Миколка піклувався про пташок?
  • Про що йдеться в оповіданні? (Яка його тема?)
  • Чого навчає нас це оповідання? (Головна думка)

 

Фізхвилинка

 

Вибіркове читання.

  • Знайдіть і прочитайте речення, у яких розповідається :
  • Де Миколка прилаштував годівничку;
  • Які птахи прилітали до годівнички;
  • Кому хлопчик підвішував шматок сальця.
  • Як автор ставиться до горобця? Які слова в тексті є цьому підтвердженням?

4. Закріплення вивченого матеріалу.

 

1. Тестування (цеглинки Лего)

1. Хто є  автором  оповідання «Забіяка»?

А) Леся Українка

Б) Василь Сухомлинський

В) Андрій Бондарчук.

2. Який жанр твору "Забіяка"?

А) Казка    Б) вірш     В) оповідання

3. Як звали головного героя оповідання?

А)  Світланка   Б) Сергійко      В) Миколка

4. Коли відбувалася описана подія?

А) навесні, коли все прокидається від зимового сну

Б) взимку  у пекучі морози

В) влітку у лісі

Г) восени, коли діти йдуть до школи.

5.  Де хлопчик прилаштував годівничку?

  А) На подвір'ї      Б) на балконі     В) в лісі

 6. Які пташки прилітали до годівнички?

А ) Горобці   Б) ворони      В) синички    Г) снігурі    Г ) сойки          Д) шпаки     

  7. Який "делікатес" спеціально для синичок підвішував хлопчик?

   А)  Шматочок хліба  

  Б) Шматочок ковбаси

  В) Шматочок сала

8. Який забіякуватий птах почав навідуватися до годівнички?

А) Горобець       Б) синичка          В) снігур          Г) ворон

  9. Як сказала мама про горобчика?

А) він невихований

Б) він добрий
В) він голодний
г) він чемний

  10. Хто злякав забіяку?

          А) папуга           Б) кіт                     В) пес

 

  2. Вправа «Встанови послідовність» (робота в групах).

  • А тим часом із сусіднього балкона почав тихенько підкрадатися по бильцеві кудлатий чорний кіт. Він на мить зачаївся, а тоді, як стрибне! І хап забіяку за хвіст, аж пір’я з нього полетіло.
  • Пурхнув забіяка на високу грушу. Серце в грудях як не вискочить. А замість хвоста – лише три пір’їни.
  • У пекучі лютневі морози Миколка прилаштував на балконі годівничку. Почали прилітати до неї горобці, синиці, снігурі.
  • Якось Миколка помітив, що до годівнички почав навідуватися рудий верескливий горобець.
  • Мама прочинила кватирку й сипнула в годівничку жменю проса.
  • А забіяка замість того, щоб і собі їсти, знову затіяв бійку.

 

3.Робота над прислів’ям та прикметою (с. 78-79)

Підгодуй птахів узимку, послужать тобі навесні.

Горобці ховаються в укриття – на мороз.

 

ІІІ. Заключна частина.

Рефлексія . Вправа «Плюс-мінус- цікаво»

Домашнє завдання

Виразне читання та переказування оповідання (с.78-79)

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Шевчук Наталья
Додано
15 лютого 2022
Переглядів
1943
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку