Конспект уроку з літературного читання для учнів 2 класу на тему: «Тарас Григорович Шевченко – великий народний поет і художник. Д. Красицький “Тарас Шевченко"». + презентація на 22 слайди .
Мета: сформувати в учнів знання про Т .Г .Шевченка, як великого народного поета, художника; ознайомити із відомостями про раннє дитинство великого українського поета; удосконалювати навички свідомого та виразного читання; виховувати любов та повагу до творчості великого поета.
Левченко Аліна Юліївна
учитель початкових класів
Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 21, м. Суми, Сумської області
Конспект уроку з літературного читання
для учнів 2 класу
на тему:
«Тарас Григорович Шевченко – великий народний поет і художник.
Ддмитро Красицький “Тарас Шевченко”»
Підготувала:
учитель початкових класів
Левченко Аліна Юріївна
Суми 2018
Тарас Григорович Шевченко – великий народний поет і художник.
Д. Красицький “Тарас Шевченко”.
Мета: сформувати в учнів знання про Т.Г.Шевченка, як великого народного поета, художника; ознайомити із відомостями про раннє дитинство великого українського поета; удосконалювати навички свідомого та виразного читання; виховувати любов та повагу до творчості великого поета.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Нумо, дітки, до роботи.
Для навчання час настав.
Наберемося охоти
Для потрібних, добрих справ.
ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Гра «Дощик»
|
А |
О |
У |
Е |
И |
І |
мл |
мла |
мло |
млу |
мле |
мли |
млі |
нс |
нса |
нсо |
нсу |
нсе |
нси |
нсі |
дж |
джа |
джо |
джу |
дже |
джи |
джі |
Коли вчитель говорить:
- «дощик накрапає» - учні читають повільно;
- «дощик сильнішає» - учні читають швидше»;
- «злива» - учні читають дуже швидко.
2. Гра «Пірамідка»
3. Гра «Читко, швидко»
Сніг – сніп
Град – грам
Коліно – поліно
Звір – збір
Книга – крига
Поріг – пиріг
Зміст – зріст
Плач – плащ
Край – кран
Баран – банан
Калина – малина
Шість – гість.
4. Чистомовка
Ами – ами – ами – вже весна не за горами.
Іти – іти – іти – їй радіють усі діти.
Ки – ки – ки – всі звірята і пташки.
Ля - ля – ля – зрадіє матінка земля.
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Гра «Утвори слово»
- Перестав букви, щоб утворилося нове слово.
Осел – село, лісок – сокіл, курча – ручка, старий – айстра, кіт – тік, марка – рамка, дошка – шкода, рис – сир, нора – рано, наголос – голосна, спина – напис – насип, сосна – насос.
2. Гра «Слово заблукало»
Знайти зайве слово.
1) Карась, сом, в'юн, борсук, окунь.
2) Троянда, береза, конвалія, ромашка, волошка.
3. Перевірка домашнього завдання
1. Гра «Дуель»
2. Гра «Ми ведучі»
- 1 група – учні виразно читає вірші з попереднього розділу «Зимонько, снігурочко, наша білогрудочко».
- 2 група – учні демонструють малюнки до обраного твору з розділу.
IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ТЕТИ УРОКУ
Гра «Шифрувальник»
расТа ровичГри ченкоШев – ликийВе днийНаро етПо і жнийХудо.
VІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розповідь вчителем біографії Т. Г. Шевченка.
Тарас Григорович Шевченко народися 9 березня 1814 року в селі Моринці на Черкащині в сім'ї кріпака Григорія Івановича Шевченка. Тарас почав учитися грамоти у 7 років. Його першим учителем був батько. Перша книжка віршів молодого поета називалася «Кобзар». Згодом Тараса Григоровича Шевченка стали називати Кобзарем українського народу.
Ще в дитинстві майбутній поет дуже захоплювався малюванням. Із часом він став видатним художником.
Помер поет 10 березня 1861 року в місті Сант-Петербург. Поховали у місті Каневі на Чернечій горі над Дніпром.
2. Огляд художніх робіт Т.Г.Шевченка
Розгляньте портрет, на якому Т. Г. Шевченко намалював себе молодим, замріяним.
Т.Г. Шевченко. Автопортрет.
- Тарас Григорович у свої картинах зображував життя людей – це зображено в таких картинах, як:
Катерина
Селянська родина
Циганка – ворожка
3. Робота за підручником С. 89.
1. Словникова робота
- Учні «луною» за вчителем читають слова.
Недосипа′ють, плека′ють, господа′рством, зда′леку, неаб′ищо, найрідніші′.
2. Робота над оповіданням Д.Красицького «Тарас Шевченко».
1. Читання оповідання комбінованим способом (учитель – учень – учитель). Перед читанням перед класом ставиться запитання:
- На кого змушені були працювати батьки Тараса?
2. Читання тексту «ланцюжком».
- Яке життя настало для сиріт після смерті їх матері? Обґрунтуйте відповідь рядками з тексту.
3. Вибіркове читання. Аналіз змісту оповідання.
- Скільки років було Тарасу Шевченку, коли померла його мама.
- Чому захворів батько? Прочитайте опис одягу батька.
- Що сказав батько перед смертю? Прочитайте.
VІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Звуко-буквений аналіз слова «Кобзар»
К о б з а р [ К о б з а′ р ] – 2 скл., 6 б., 6 зв.
Пр. тв. (К, б, з, р).
Пр. м’як. ( - ).
Гол. (о, а)
Пр. дз. (б, з, р)
Пр. гл. (К)
2. Тестові завдання
1. Т. Г. Шевченко народився на
А. Сумщині
Б. Черкащині
В. Одещині
2. Тарас почав учитися грамоти у
А. 9 років
Б. 8 років
В. 7 років.
3. Першим учителем Траса був
А. Батько.
Б. Дяк.
В. Учитель сільської школи.
4. Перша книжка віршів молодого поета називалася
А. «Кобзар».
Б. «Природа рідного краю».
В. «Одинокий дуб».
5. Встанови відповідність важливих подій і назви в житті Т. Г. Шевченка
А . Дата та місце народження 1. 10 березня 1861 року в місті Каневі
Б. Псевдонім 2. 9 березня 1814 року в селі Моринці
В. Дата та місце смерті 3. «Кобзар».
Наприклад: А 1, Б 2, В 3.
6. Закінчи речення
Тема розділу має назву «Тарас Григорович Шевченко – великий народний… (поет і художник).
Взаємоперевірка
1.Б
2. В
3. А
4. А
5. А 1, Б 3, В 2.
6. поет і художник
VІІІ. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
Гра «Незакінчене речення»