Конспект уроку з літературного читання на тему "Українська народна казка "Колобок ".

Про матеріал
Конспект уроку літературного читання на тему "українська народна казка " Колобок"
Перегляд файлу

 

 

 

 

Розробка уроку читання  у 2 класі

(за новою програмою)

на тему :                                                                     

« Скринька українських народних казок. Колобок  »

 

 

 

Виконала  : Скрипник  Людмила Сергіївна

вчитель  початкової школи

опорного закладу «Чутівська ЗОШ І – ІІІ ступенів

Вища кваліфікаційна категорія

Старший учитель

 

 

 

 

 Тема  : Скринька   українських   народних    казок.                                                                                  Колобок  .

Мета :  поглиблювати   знання    учнів   про  казку; розвивати навички діалогічного мовлення;

удосконалювати   навичку оптимального  читання  учнів  , використовуючи  різні  види  роботи  над  тек-

          стом;  збагачувати   активний   словниковий   запас; учити    правильно   висловлювати

        власні думки; виховувати любов до народної творчості.

Обладнання  : дзеркальця , маски казкових героїв

Хід уроку

І .  Організаційний   момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Мовно – артикуляційні вправи

- Вправа «Дзеркальце» (артикуляція парних по глухості – дзвінкості)

- Гра «Німі  звуки»   (вчитель показує артикуляцію  голосних  звуків , учні відгадують звук)

- Читання   скоромовки    на   одному  мовленнєвому видиху.  

Хитру сороку спіймати морока , а на сорок сорок   сорок морок.

2. Розчитування   за картками    «Читайте чітко і швидко!»

Забажала  жабка   в    жбанку

На  базар   везти   сметанку.

Їжакам

І   жукам.

У  банки

Наливає   жабка   сметанки.

А    коли   розпродасть

Цілий   жбаник —

На зелений   заробить   жупанчик.

ІІІ .  Перевірка    домашнього    завдання

Завдання  зі   скриньки   народних    казок

— Чи  знаєш    ти    українську    народну      казку,    у   якій пан    загадав   дівчині   прийт   до   нього   на  гостину   так, щоб    ані   йшла,   ані   їхала,   ані   взута ,  ані  боса,

ані  з гостинцем  , ані   без   гостинця?   Як вона називає-ться? («Мудра   дівчина» — українська  народна  казка)

— Пригадайте,   хто   і   в   якій   казці   співає   таку пісеньку.

— Я   по   засіку   метений,

Я  на   яйцях  спечений.

ІV. Фізкультпауза

IV. Мотивація   навчальної    діяльності.

V .  Повідомлення  теми  і   мети   уроку

— Упізнайте  казкового   героя.(Заходить хлопчик у костюмі колобка)

 Ой,  набридло   на   віконці

Все   на   сонечку   сидіть.

Я  візьму  і   покочуся,

Щоб  побачити  весь  світ. (Колобок)

— Сьогодні   ми  пригадаємо   українську    народну   казку «Колобок».

V І. Сприймання   й   усвідомлення    нового   матеріалу

1. Технологія   «Вмикаємо   телевізор»

— Добрий   день!   В    ефірі   передача    «У гостях у казки». Любі   діти,    послухайте    українську   народну    казку «Колобок».

2. Читання    казки    вчителем (с. 35–36).    (Перша пригода)

— Яких   героїв   казки   запам’ятали?

озповідання    казки    учнями

— Так   завершилася   перша   пригода   Колобка  . Далі   в казці       нові    герої,   усе   повторюється.        Продовжте розповідь   за  серією    малюнків .

3. Гра   «Бджілки»  .

 Самостійне    напівголосне    дочитування    казки   до   кінця

(с. 36–37)

 

4. Вибіркове читання   (прочитати слова зайчика , лисички , вовчика , ведмедя )

— Чи  можна   назвати   Колобка   веселим  , довірливим, хвальковитим?

Доведіть.

— У   чому   виявилися   хитрість   і   підступність  лиси-чки?

Фізкультхвилинка

5. Робота над загадками

— Відгадайте   загадки . Назвіть   персонажів    казки.   Хто зайвий?   (Їжак)

— Кого   бракує? (Діда  ,   баби)

— У якій   послідовності   з’являються   герої   казки? (Учень,   який     відгадує    казкового  героя,  надягає його маску.   Після   цього   діти   розігрують   казку.)

 В  мене  шубка   з    колючок,

В    мене   сіра   спинка,

Ніс,    як   чорний    п’ятачок,

Очі-намистинки.

Здогадався,   мабуть  , всяк,

Що    зовуть   мене… (їжак).

 Хоч   у    нього   й   шуба   є,

Та    як    холод   настає,

Він   не   їсть   тоді    й   не   п’є,

І   не   ходить ,    й   не   гуляє,

А   у   лігво   спать  лягає. (Ведмідь)

 Не   ходжу   я,  а   скакаю,

Бо   нерівні   ноги   маю.

Через   поле   навмання

Перегнав   би   я   коня. (Заєць)

 Ходить   хмуро   між   дубами,

Хижо    клацає   зубами,

Весь,   як   є, —

Жорстока   лють,

Очі в нього так і ллють.

Зачаївся   ось,   примовк.

Грізний    звір   цей  , звісно,... (вовк).

В   темнім   лісі    проживає,

Довгий   хвіст   пухнастий   має,

Та   на   місці   не   сидиться,

А   зовуть   її… (лисиця).

5. Гра   «Хто   що   символізує?»

Хитрість,   підступність,    спритність... (лисиця).

Жорстокість,    жадібність,   злість... (вовк).

Силу,   незграбність  ,   вайлуватість... (ведмідь)

Боягузтво   , слабкість,   несміливість... (заєць)

VIІ . Підсумок   уроку

— Яку  казку  читали?  Чи   є   в  неї   автор?

— Цікаво   бути   артистом?

— Хто   найкраще   зобразив   свого   казкового   героя?

VIІІ . Домашнє   завдання

Намалювати   свою   ілюстрацію     до   казки.

 

 

 

docx
Додано
14 березня 2019
Переглядів
2501
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку