Конспект уроку з літературного читання у 3 класі на тему:У кожної сніжинки своє обличчя «Чи бувають однакові сніжинки?» (із журналу «Розумашки»).

Про матеріал
Конспект уроку з літературного читання у 3 класі до підручника Оксани Вашуленко на тему:У кожної сніжинки своє обличчя. «Чи бувають однакові сніжинки?» (із журналу «Розумашки»).
Перегляд файлу

Тема:У кожної сніжинки своє обличчя

«Чи бувають однакові сніжинки?» (із журналу «Розумашки»).

Мета: ознайомити учнів із зимовими природними явищами, розвивати творчу уяву, мислення, збагачувати словниковий запас дітей за враженнями від побаченого та почутого; розвивати вміння самостійно читати дитячу періодику; активізувати інтерес до неї; виховувати дбайливе ставлення до всього живого;спонукати бажання бачити найкрасивіше в природі.

Очікувані результати навчання: розширити знання дітей про дитячу періодичну пресу; активізувати інтерес до неї; розвивати вміння самостійно читати дитячу періодику, комунікативні здібності; виховувати любов до рідного слова.

Обладнання: мультимедійна презентація, підручник «Українська мова та читання» 3 клас, ІІ частина  О.Вашуленко, картки для «читання з позначками», зображення «риб'ячого скелета», листок самооцінювання.

                                                   Хід уроку

Організація класу

У цей ранковий, добрий час

Я рада,  діти, бачить вас.

Треба всім нам привітатись:

Вліво, вправо поверніться,

Один одному всміхніться.

Чи готові до уроку? Молодці!

То ж сідайте, працювати починайте.

- Погляньте за вікно. Надворі – зима! Вона може бути різною:  сонячною, теплою, а може бути холодною, сніжною, морозною.  Одним словом, мінлива пора року! Хочу, щоб ваші знання, отримані сьогодні на уроці, були  не мінливими, а постійним й міцними.

Вправи на розвиток читацьких навичок.

. Мовна  розминка

           1.  Чистомовка

                  Ма-ма-ма-   прийшла  весела  зима.

                  Ло-ло-ло -      снігу    білого  намело.

                  Ець-ець-ець  -  ніс  щипає  морозець.

                  Или-или-или  -  в зимовий ліс  ми  ходили.

2.   Відновіть вірш (додайте букви, що позначають голосні звуки).

Д..р..г.. б..л.. ст,.л..тьс.. ,

 І кр.. ю  їй  н..м,.,

Сн..ж..к  м..т..,   м..т..л..ц..—

Пр..йшл..   д..  н..с   з..м.. .

Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання

Виразне читання віршів В Зорик «Зимовий ранок» та М Підгірянки «Сипле сніг».

 

Мотивація навчальної діяльності

Перегляд ілюстрацій «зимового пейзажу» (компютерна презентація).

Перегляньте фотоальбом зимового пейзажу».

Назвіть кольори зими.

Скоромовка.

На стежину, на стіжок

 Тихо падає сніжок,

Дружно вийшли ми на ганок,

 Ми співаємо пісень:

— Сніже, сніже, добрий ранок,

Сніже, сніже, добрий день!

                  А. Камінчук

- Прочитайте скоромовку повільно пошепки. Про що вона? Яке слово повторюється?

Вправа «Асоціативний кущ».

 

 

        Сніжинки 

 

 

Вивчення нового матеріалу

Повідомлення теми та завдань уроку

  • Чи замислювалися ви над тим, чи бувають однакові сніжинки?
  • Тож сьогодні на уроці ми будемо читати і аналізувати текст із журналу «Розумашки»: «Чи бувають однакові сніжинки?»
  • Давайте ми визначимо цілі нашої діяльності і розробимо критерії оцінювання.

(Спрямовую діяльність учнів на вироблення 2-3 критеріїв, за якими оцінюватиметься робота на уроці;

Записую на дошці критерії, які запропонували учні;

Вибираємо пріоритетні критерії та розміщуємо їх за ступенем важливості;

Здійснюю зворотній зв'язок, щоб переконатися, чи правильно учні зрозуміли критерії оцінювання).

Цілі  діяльності:

Прочитати текст і розповісти про описані в ньому події.

Дати відповідь на запитання, яке міститься у заголовку тексту.

Підтвердити свої відповіді фактами з тексту.

Критерії:

1.Чи зміг учень відповідно до тексту розповісти про події, які в ньому описано?

2. Чи дав учень відповідь на запитання, яке міститься у заголовку тексту.

3. Чи підтвердив учень свої відповіді фактами з тексту.

Підготовка до читацької діяльності.

Робота зі словами.

  • Прочитайте плавно цілими словами.

Підліток, Вілсон Бентлі, портрет, маршрут, мікрофотографія, кристалики, пересвідчишся, шестикутні, атмосфера, симетричний, американський штат, мікроскоп, фотографувати, експерименти, оксамитова поверхня, мікросвітлини.

 Вправа «Передбачення».

-Прочитайте заголовок. Поміркуйте, про що розповідається у творі.

 Чи знаєте ви відповідь на це запитання?

Опрацювання тексту «Чи бувають однакові сніжинки?» с.71

Читання з позначками

- Діти, читаючи текст ви повинні з'ясувати, що ви вже знаєте, яку інформацію прочитали вперше, про що ви хотіли б дізнатися більше. Для цього ви будете ставити відповідні умовні позначки, які перед вами.

https://fs01.vseosvita.ua/0100520x-a5c3-0x0.jpg?t=68c89865bfe4b2ebe72a975ed69cc7cc

-Що нового ви дізналися з тексту?

- Які слова вам трапилися вперше?

Читання тексту учнями «ланцюжком».

. Фізкультхвилинка

Гра біля Ялинки (Сніг пухнастий нагортаєм)

https://www.youtube.com/watch?v=2FV0BwILGo8

Вправа «Мікрофон»

-Чи вдалося знайти відповідь на запитання, що містить заголовок?

- Що нового ви дізналися з тексту?

- Про що вам хотілось запитати?

- А ви любите роздивлятися сніжинки?

Вправа «Дослідник»

Перевірте чи уважні ви читачі. Скільки разів у тексті вжито слово сніжинка?

Вибіркове читання.

 Хвилинка цікавинка

Сніжинки на 95 % складаються з повітря. Саме тому вони так неквапно падають на землю, немов кружляють у повільному танку. Швидкість їхнього падіння – близько 1 км/год. Те, що сніжинки мають в своїй структурі повітря, пояснює їх білий колір. Світло відбивається від кристалів льоду та повітря і розсіюється. Тому ми бачимо їх сріблясто-білими.

Найбільшу в світі сніжину виявили в США 1987 року. Діаметр гігантської красуні становив цілих 38 см!

У світі не існує двох однакових сніжинок. А ось рівну форму таки змогли знайти. Сталося це у 1611 році, а першовідкривачем такого дива був астроном Йоганн Кеплер. Але більше таких не фіксували. Зараз вважається, що існує щонайменше 130 різних форм сніжинок. Така велика кількість зумовлена складністю і різноманітністю умов, рухом повітря, різною вологістю в хмарах, де вони зароджуються, і зміною цих умов на шляху сніжинки до поверхні землі. За час свого падіння, форма сніжинок може кілька разів змінюватися.

Закріплення вивченого матеріалу

 

Робота в групах

Інтерактивний прийом «Фішбоун»

Технологія проведення:

  1. Кожна група отримує зображення риб'ячого скелета, а також листочки із записами причин, фактів та висновку.
  2. З усіх запропонованих варіантів дітям потрібно обрати причини,
  3. проблеми, факти, які є наслідком проблеми та зробити висновок.
  4. Розташувати компоненти на відповідних місцях схеми.

C:\Users\ПК\Downloads\Слайд1.JPG

Проблема: чи бувають однакові сніжинки?

Факти:

1. Сніжинки танули, не дочекавшись готового портрета.

2. Вілсона прозвали «Сніжинкою».

3. Сніжинки ловив на чорну оксамиту поверхню.

4. За все життя Вілсон створив понад 5 тисяч фотографій.

Причини:

  1. Довго замальовував кожну сніжинку, розглядаючи їх у старий мікроскоп.
  2. Він 2 роки проводив експеримент-- фотографував сніжинки.
  3. Щоб крихітні промінці не ламалися і вийшло фото.
  4. Хотів довести, що не буває двох однакових сніжинок.

Висновок: У кожної сніжинки своє обличчя.

Рефлексія.

Прийом «Рефлексивний екран».

Сьогодні я дізнався/ дізналася. . . .

Я виконував/ виконувала завдання… .

Я навчився/ навчилася… .

Я зміг/змогла… .

Мені було корисно дізнатися… .

Мене здивувало, що… .

Я розповім батькам… .

Підсумок

-Заповніть, будь ласка, листок самооцінювання.

Лист самооцінювання

Я добре зрозумів(ла) цю тему.

Я можу розказати, що я дізнався(лася) з цієї теми.

Я брав(ла) участь у її обговоренні на уроці.

Я ставив(ла) питання, якщо мені було щось незрозуміло.

Я був(ла) активний у групі.

Я уважно слухав(ла) інших учнів

Я допомагав(ла) учасникам групи.

 

 Повідомлення домашнього завдання.

Читати текст с.71

Намалювати ілюстрацію «Моя унікальна сніжинка».

docx
Додано
2 січня 2023
Переглядів
830
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку