Автор-укладач:
учитель початкових класів
Козіцька Марина Петрівна
Урок
1клас, предмет «Я досліджую світ»
22 тиждень
Тема. Відтворення в різних видах діяльності ймовірних та фактичних результатів лічби об’єктів. Зчитування і порівняння даних з таблиць, піктограм, схем. Збір даних на основі запропонованого опитувальника. Виконання простих завдань на основі зібраних (наявних) даних
Мета: допомогти дослідити різні види транспорту, зокрема й ті, що функціонують у рідній місцевості; навчати висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками; лічити за правилами лічби об’єктів навколишнього світу (розташовані хаотично); розв’язувати життєві задачі з використанням математичних методів.
Очікуванні результати: зіставляє ймовірний та фактичний результат лічби об’єктів; використовує знання про вивчені величини, вирішує конкретні життєві ситуації; збирає дані, що відображають повсякденні проблеми, на основі запропонованого опитувальника (дав-три запитання); зчитує дані з таблиць, піктограм, схем; виконує обчислення на підставі зібраних даних, беручи участь у запропонованих математичних іграх і розвагах.
Обладнання: ноутбук, інтерактивна дошка, таблиці, індивідуальні картки, шість цеглинок.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Перебіг уроку
І. Організаційний момент
Показати цеглинки:
ІІ. Основна частина
1. Оголошення теми й завдань уроку
А) Проблемне питання
- Прослухайте аудіозапис, як ви вважаєте, що це за звуки?
Звуки міста, транспорту.
Яка тема нашого тижня? («Транспорт»)
А тема сьогоднішнього дня? (Які є види транспорту? Транспорт моєї місцевості.)
Б) Гра «Чи знаєш ти транспорт»
Піднятися дітям, які бачили вид транспорту, описаний у серії віршів. Ті, які ніколи в житті цього виду транспорту не бачили, плескають у долоньки.
Це - автобус, знають всі:
І дорослі, і малі.
Він по місту всіх розвозить.
А за це бензину просить.
До проводів причеплений за спинку,
Трамвай мчить від зупинки до зупинки.
Коли ж він у ночі відпочиває,
То бути швидким поїздом бажає.
Червона із білим пожежна машина
Поставила бак із водою на спину.
Залізну драбину взяла із собою
І мчить загасити пожежу водою.
Човен підводний в морський глибині
Ліг, наче диво-рибина, на дні.
Потім свої двигуни увімкнув,
Риб налякав та й удалеч майнув.
Ось автівка так автівка,
Може й діток покатать,
У багажник вмістить речі,
Які треба в путь узять.
Ця машина – легкова,
Любить її вся сім’я.
Вантажівка кількатонна
Возить вантажі невтомно.
Величезний кузов має
В нього вантажі складає.
Мчить літак у день погожий,
Він на птаха дуже схожий,
Бо і хвіст, і крила має,
Тільки зерна не дзьобає.
Ось тролейбус по дорозі
На роботу всіх розвозить,
Але він не п’є бензину,
А вхопився за дротину.
І як струм піде по дроті –
То тролейбус на роботі.
В) Робота на картках
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
В клітинках записати нумерацію від 1 до 16.
Що розташовано між номером 5 і 7? (пожежна машина) 9 і 11? (літак)
4 і 12? (поліцейська машина) 1 і 9? (швидка допомога)
Що спільного між транспортом по горизонталі? (громадський, спеціальний, повітряний, водний)
Порахуйте, скільки якого транспорту за способом руху? На скільки більше наземного, ніж повітряного?
Виконання онлайн завдань
https://learningapps.org/3347447 Пасажирський, громадський транспорт.
https://learningapps.org/4368658 Впізнай звук
Знайти слова: Спробуйте знайти назви нашого міського транспорту у таблиці.
к |
т |
р |
а |
м |
в |
а |
й |
с |
о |
м |
н |
а |
в |
т |
о |
б |
у |
с |
ш |
т |
р |
о |
л |
е |
й |
б |
у |
с |
в |
у |
ч |
б |
т |
а |
к |
с |
і |
н |
е |
Які правила проїзду у міському транспорті ви знаєте?
Придбати квитки. Хто знає скільки коштує квиток? (Придбати квитки)
Фізкультхвилинка https://www.youtube.com/watch?v=BQ_M2jLndjU
Робота з циферблатом Ми починаємо нашу мандрівку о 9 годині? Будемо мандрувати 2 години. О котрій годині закінчиться наша мандрівка? Домалюйте стрілочки. Що позначає перша цифра у числі 11, друга? Назвіть сусідів числа 11.
А як ви вважаєте, який пасажирський транспорт у нашому місті з’явився першим?
Трамвай 1913 рік
Автобус 1932 рік
Тролейбус 1963 рік
У роках між цифрами поставити знаки «+», аписати приклади, обчислити зручним способом.
6. Фізкультхвилинка
За назвою транспорту показати рухами його вид.
Повітряний (літає), водний (рухи плавання), наземний (крокуємо)
-Транспорт майбутнього
Відео https://www.youtube.com/embed/wPBAemjWkOc
7. Вірш про кран
Кран підйомний край дороги,
Мов журавлик довгоногий,
Мов журавлик-журавель
Із небачених земель.
Поверта до мене шию:
– Полетів би, так не вмію.
Хоч багато маю сил –
Я важкий та ще й без крил.
– Не журись! – втішаю крана.-
Скоро я дорослим стану
І змайструю все як слід –
Будеш крано-вертоліт!
Робота з танграмом (скласти літак, човен)
Логічне завдання: На стоянку приїхали 5 автобусів. Розташуйте їх так, щоб жовтий стояв посередині, зелений з лівого краю, оранжевий – між зеленим і жовтим, синій – п’ятим, червоний між жовтим та синім.
Рефлексія. Кому сподобалося, покажіть червону цеглинку, не сподобалося синю. Складіть спільну вежу.