Урок розвитку мовлення 5 клас (учні з вадами слуху)
Тема: Діалог «Знайомство».
Мета уроку.
Навчальна:
-
навички білінгвістичного спілкування та уміння культурного ведення діалогу у середовищі осіб з ураженою слуховою функцією;
-
уміння сприймати слухо-зорово та відтворювати мовленнєвий матеріал під час ведення діалогу;
-
навички використання варіативних відповідей шляхом накопичення активного словника.
Розвивальна та коригувальна:
-
навички правильної вимови під час усних відповідей;
-
логічне мислення на матеріалі порядку формування питань діалогу;
-
навички побудови питальних та розповідних речень у тексті діалогу;
-
уміння переключати увагу під час виконання завдань.
Виховувати культуру спілкування в оточуючому середовищі.
Оснащення уроку: презентація до уроку, записи на дошці, зошити.
Хід уроку.
І. Оргмомент.
-
Яка сьогодні тема?
-
Що ми будемо робити? (слухати, говорити, писати, думати, відповідати на питання) Використання сигнальних карток під час відповідей учнів.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-
Що називається синонімами?
(Синоніми - це слова схожі за змістом, але різні за написанням.)
-
Наведіть приклади синонімів до слів: друг (товариш, приятель, добрий знайомий); слова вітання (Добрий день (ранок, вечір), вітаю, привіт
-
Що називається діалогом? Скажи інакше.
Діалог – це розмова двох людей.
|
Діалог – це бесіда двох осіб.
|
ІІІ. Перевірка дом.завдання.
-
Які ви знаєте правила ведення діалогу під час спілкування?
-
Як треба поводитися підчас розмови?
(Ставитися з повагою до співрозмовника. Бути чемним і уважним. Не заважати говорити співрозмовнику. Слухати відповідь до кінця. Не використовувати грубих слів.)
ІУ. Робота над темою уроку.
-
Зараз будемо складати діалог з теми «Знайомство».
Учні складають діалог за допомогою презентації на телевізорі.
-
Під час складання діалогу ви можете використовувати свою підказку (флексагон), але буде краще, якщо ви будете говорити без допомоги. (На флексагонах на сусідніх гранях учні написали питання і індивідуальні відповіді на питання для складання діалогу.)
У. Інтерактивна робота з гостями на уроці.
-
Сьогодні у нас на уроці є гості. Хто хоче запитати наших гостей?
УІ. Підсумок уроку.
-
Я хочу, щоб ви завжди пам’ятали головні правила ведення діалогу, завжди були чемними і поважали своїх співрозмовників.
-
Пригадайте, хто сьогодні на уроці відповідав без помилок, хто сьогодні був дуже активним?
Оцінки учням за відповіді.