Конспект уроку з української мови для 3 класу на тему: "Письмовий переказ"

Про матеріал

Розробка уроку з української мови для 3 класу на тему: "Письмовий переказ“.

Метою уроку є: перевірити вміння учнів переказувати текст, послідовно передавати зміст, викладати події, виділяти головне, грамотно оформляти речення і текст; розвивати навички усного і писемного мовлення. Конспект уроку містить два варіанти тексту для переказу.

Перегляд файлу

Автор розробки уроку з української мови

вчитель початкових класів

закладу „Загальнооосвітня школа І-ІІІ ступенів №16 ВМР“

Красна Оксана Ярославівна

спеціаліст вищої категорії

 

 

Тема: Письмовий переказ

Мета: перевірити вміння учнів переказувати текст, послідовно передавати зміст, викладати події, виділяти головне, грамотно оформляти речення і текст; розвивати навички усного і писемного мовлення; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Хто любить рідну мову –

Вживає всі слова її безпомилково.

Прошу, діти, не лінитись.

А учитись і учитись!

II. Актуалізація опорних знань

1. Каліграфічна хвилинка

— Відгадайте загадку.

Як подивишся на нього,

Бачиш в нім себе самого

Отаким, яким буваєш.

Що це, друже? Відгадаєш? (Дзеркало)

— Запишіть каліграфічно.

Дз дзі дзу одз ндз

Дзвінок дзеркало кукурудза

III. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

— Сьогодні ми перевіримо ваше вміння писати письмовий переказ. Ви старанно працювали протягом року, тому успішно впораєтеся із завданням.

IV. Контроль знань

1. Слухання тексту

Орієнтовні тексти для переказів

Ведмідь і мишка

Спіймав якось ведмідь у своєму барлозі мишу. Почала мишка просити ведмедя, щоб він її відпустив. І пообіцяла, що стане йому в пригоді. Посміявся ведмідь з такої помічниці і відпустив мишку.

Ось одного разу заплутався ведмедь у мисливських тенетах. Рвався, рвався — ніяк не виплутається.

Тут прибігла мишка, перегризла петлю й допомогла ведмедеві звільнитися.

Словникова робота

У тенетах — у сітці для ловлі звірів, птахів.

Аналіз тексту за питаннями

— Кого спіймав ведмідь у своєму барлозі?

— Що попросила мишка у ведмедя?

— Що пообіцяла вона йому?

— Чи відпустив ведмідь мишку?

— Чи дотримала вона свого слова? Як?

Орієнтовний план переказу

1) Спіймав ведмідь мишу.

2) Ведмідь потрапив у біду.

3) Мишка-помічниця.

Допомога матері

Є у вас вірний друг, якого не може ніхто замінити. Це – мати. Її ніжність, ласка прикрашають вам життя. Жодна турбота не здається матері важкою, коли її дитині щось потрібно.

Згадайте, як часто ви бачили свою маму стомленою, але вона намагалася зробити для вас щось хороше, приємне. Кожен з вас повинен допомагати своїй матері. Адже працьовитим рукам завжди знайдеться робота.

Словникова робота

Життя, здається, приємне, працьовиті, знайдеться, не може.

Аналіз тексту за питаннями

На що ви звернули увагу в першому реченні?

Чи вважаєте ви свою маму другом?

Що прикрашає вам життя?

Якою ви бачите свою маму найчастіше?

Що робить для вас мама?

Що ви повинні робити для своїх матерів?

Орієнтовний план переказу

1) Вірний друг.

2) Окраса життя.

3) Турботи про дитину.

2. Самостійна робота учнів

V. Підведення підсумків уроку

— Чого навчалися на уроці?

— Чи все вдалося вам зробити на сьогоднішньому уроці?

— Під час виконання яких завдань у вас виникли труднощі?

— Чи вдалося їх подолати?

doc
Додано
17 серпня 2018
Переглядів
23416
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку