Конспект уроку з української мови для 3 класу на тему "Урок розвитку зв’язного мовлення у 3 класі з елементами інтерактивного навчання.Розвиток зв'язного мовлення. Складанн

Про матеріал

Вчити учнів точно підбирати слова, порівняння, ознаки до предметів, удосконалювати вміння зв'язно й послідовно викладати думки, формувати вміння складати казки.Розвивати уяву, увагу, спостережливість, логічне мислення.Виховувати любов до казок, до природи.

Перегляд файлу

Урок розвитку зв’язного мовлення у 3 класі з елементами
інтерактивного навчання.

Тема. Розвиток зв'язного мовлення. Складання казки на основі власного досвіду.

Мета: вчити учнів точно підбирати слова, порівняння, ознаки до предметів, удосконалювати вміння зв'язно й послідовно викладати думки, формувати вміння складати казки.

Розвивати уяву, увагу, спостережливість, логічне мислення.

Виховувати любов до казок, до природи.

Обладнання: малюнки осені, листочків, асоціативний «кущ» листопада, емблеми для групової роботи, таблиці для роботи в групах.

Тип уроку: урок розвитку мовлення з елементами інтерактивного навчання.

Хід уроку

І. Етап орієнтації

1. Робота в колі. Читання вірша за піктограмами.

Любіть Україну
У сні й наяву,
Вишневу свою Україну.
Красу її вічно живу і нову
І мову її солов'їну.

  • Щоб наше мовлення було красивим, ми будемо продовжувати вивчати
    українську мову.
  • Як ви розумієте слова «вічно живу і нову красу»?
  • Людина - це частинка краси Всесвіту. Кожна по своєму неповторна. Доки
    живе в нашій душі добро, повага, милосердя, доти і є краса на землі. І
    пам'ятаймо, доторкнутися до краси можна тільки серцем.

ІІ. Етап покладання мети

  • Сьогодні наш урок розвитку мовлення присвячується творчості, натхненню,
    добру, радості й красі. Ми будемо вчитися складати казки. Пропоную
    ознайомитися із завданнями, які чекають на вас сьогодні.

ІІІ. Етап проектування
                      1. «Криголами».

«Асоціативний кущ».
«Очікування».
«Поетична стежинка».
Гра «Намисто з компліментів».

Колективна робота.
Робота в групах.

Презентація .

Підсумок.

ІV. Етап організації виконання плану діяльності
1. « Криголами».

  • Яка зараз осінь? (Пізня)
  • Давайте охарактеризуємо її.

О- ошатна

С - срібнозлата

І- ігрива
Н - ніжна
Ь

  • Якими ще епітетами можна доповнити цей ряд?
    2. Вправа «Асоціативний кущ».
  • Які асоціації викликає у вас слово листопад?

                               листя                                                прикрашає

                              іній                                         трусить

                         морозець                                 холоднішає

 

 

 

                         бурштиновий      морозяний      туманний

         ЛИСТОПАД

  1. Вправа «Очікування».
  • У вас на партах є листочки. Послухайте кожен свій листочок. Він підкаже вам, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку.

« Я очікую...»

Кілька дітей говорять, що вони очікують від уроку, прикріплюючи свій
листочок до куща.

  •                Подивіться, який гарний вийшов у нас кущ, а які листочки різні! Так і ви, діти, різні, не схожі один на одного, кожен по своєму красивий.
  •                Я теж прикріплюю свій листочок, який підказує мені, що ви на цьому уроці будете гарно працювати, каліграфічно писати, збагачувати свій словничок, злагоджено працювати у групах.
  1. Поетична стежинка.
  • Послухайте, як про листопад говорить поезія.
  1.                 Учень       Зникли біленькі хмаринки,

Небо не синє, свинцеве,
Зрідка снуються сніжинки,
В це переддення грудневе.
Хмарна не радує днина,
Вітер висвистує в кронах,
Лише молода горобина
Світиться в гронах червоних.

  1. Учень           Я славний місяць листопад,

Все листя обтрусив підряд,
Замів стежини чисто,

Прикрасив кожне місто.

3  Учень        Більше й більше листя з кленів

      Облітає з кожним днем!
      По траві іще зеленій
      Між дерев в саду ідем.
      Йдем по листу золотому,
      Мов по килиму м'якому,
      Що на весь послався сад,
      Здрастуй, місяць Листопад!

  •                   Чому у народі цей місяць називають «падолист»?
  • Які є інші назви? («напівзимник», «грудкотрус», « ворота зими»,
    «листопадень», «куцень», «роздягальник»).
  • Поясніть, як ви розумієте ці назви?
  •       Придумайте свої назви листопада.
    5.  Гра « Намисто з компліментів».
  •     Чи знаєте ви, що у листопада є друзі листочки? Уявіть, що ви ходите по
    них. Який у вас настрій? Скоро сніг заховає від нас цю красу. Листочки вкривають землю різнокольоровим килимом і захищають коріння дерев від морозу. Земля під опалим листям глибоко не промерзне, збереже повітря, що важливо для різних мешканців ґрунту, які рихлять землю, роблять її родючою. Ось чому не можна палити листя . Дим ще забруднює повітря.
  •     Давайте ми зробимо гарне намисто з листочків. На що схожі листочки у  листопаді?

Таблиця на дошці.

На що схожі листочки:

Як падають, летять:

Золотий дощ, золоті метелики, золоті рибки, різнобарвний килим, конфіті, м'яка пір'їна, лимончики, солом'яне поле, жовта калюжа, кульбабки.

Безкінечним дощиком, мерехтять, лягають долілиць, пурхають, шиплять, шуршать, миготять, метушать, падають, як стиглі яблука, падають, як зірочки, кружляють у танку. Плетуть мереживо.

  •                   Листочки вдячні вам за чудове намисто для листопада. Кожен з листочків - друзів листопада бажає стати головним героєм казки, але не може придумати собі ім'я. Давайте ми згадаємо казки, які читали і від імен героїв цих казок утворимо нові незвичайні. (Івасик - Листочок, Котилисточок, Попелисток, Кривенький Листочок, Листовичка, Солом'яний Листочок...)
  •         Ось ці герої - листочки хочуть , щоб ви придумали казку про їх пригоди.
  •         То як ми назвемо казку?

(Пригоди Котилисточка, Пригода із Солом'яним листочком і т. д.)

  •         Запишіть в зошит заголовок, який сподобався найбільше.

6. Колективна робота над складанням початку казки.

  •         З яких частин складається казка?
  •         Як здебільше починаються казки?
  • Отже, яке перше речення запишемо?

На гнучкій гілочці жив - був листочок. А звали його...

  • Як йому жилося навесні та влітку?
    Добре йому жилося навесні та влітку.
  •       Це ми написали зачин. Тепер почнемо писати основну частину.
  •       Що сталося з листочком, коли настала осінь?

Листочок пожовкнув і як стигле яблучко, (як зірочка) упав з дерева.

  • Чи подобалося листочку просто лежати на землі?

Сумно стало листочку. Захотів він не просто лежати на землі, а бути
корисним.

  • Це ми почали писати основну частину. Сумно листочку, він шукає собі друзів.

Фізкультхвилинка

  • Чи бажаєте подружитися з листочком. Тоді під звуки музики знайдіть
    ще друзів для листочка.

( Діти шукають свою групу за емблемою)

Діти люблять танцювати,
Люблять всі відпочивати.
Листочку друга ви знайдіть
І гарну казку напишіть.

  • Знайшли собі і листочку друзів? Тепер ви будете разом працювати у
    групі. Тож давайте згадаємо правила роботи в групі. Порадьтеся і виберіть
    лідера, каліграфа, секунданта. На роботу відводиться 10 хвилин.

7. Робота в групах.

  • Чим може бути листочок? (Будиночком для комах, човником,
    парасолькою...)

І група

II група

Листочок - будиночок.

Раптом побачив, змокла, тремтіла, миттю скрутився у трубочку, запросив , ніжну колискову, міцно заснули, подякує теплій хатинці.

Листочок - човник.

Вітерець доніс плач, миттю опинився, струмочок ,насіннячко клена, змокло, не може потрапити, став човником, підчепив, доставив, міцним сном, стануть в пригоді.

V. Презентація роботи у великій групі

Зразок закінчення казки групи « Листочок - будиночок».

Раптом він побачив під деревом мурашку. Вона змокла під час нічного холодного дощу і тремтіла від холоду. Котилисточок миттю перекотився до комашки. Він скрутився в трубочку і запросив мурашку в середину. Під ніжну колискову вітру вони разом міцно заснули. Навесні прокинеться мурашка. Подякує теплій хатинці.

Зразок закінчення казки групи « Листочок - човник».

Ось вітерець доніс до нього чийсь плач. Миттю опинився Івасик - Листочок біля струмочка. Бачить, а то насіннячко з клена лежить посеред струмочка. Змокло воно, не може потрапити на протилежний берег. Став листочок човником, підчепив насіннячко, доставив на берег. Міцно заснули друзі під ніжну мелодію вітру. А навесні стануть кожен в пригоді матінці — природі.

VI. Підсумок уроку

  • Ви дуже гарно попрацювали, мої очікування справдилися, а чи справдилися ваші очікування?
  • Листопад і його друзі - листочки бажають вам навчитися творити, любити, берегти красу, а за гарну роботу на уроці дарують вам цю гру.

Гра «Доторкнись до друга».

У наших листочків є друзі. Знайдіть в класі схожий на листочок предмет, обережно доторкніться до нього.

 

doc
Додано
30 жовтня 2018
Переглядів
2287
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку