Конспект уроку з Я досліджую світ для 3 класу на тему: "Різноманітний світ тварин"

Про матеріал
Я досліджую світ, 3 клас. Розробка уроку. До підручника 3 клас (Т. Гільберг, С. Тарнавська)
Перегляд файлу

Я досліджую світ, 3 клас

 

Тема. Різноманітний світ тварин.

 

Мета:

формувати знання дітей про різноманітність світу тварин, ознайомити  школярів з  істотними ознаками кожної групи тварин; поглибити знання учнів про тварин; формувати вміння знаходити зайвий об’єкт серед їх сукупності, класифікувати;

розвивати логічне мислення, мовлення; розвивати інформаційно-комп’ютерну компетентність, уміння працювати із різними джерелами інформації;

виховувати бажання постійно поширювати свій обсяг знань, почуття любові та дбайливого ставлення  до живої  природи.

 

Обладнання та матеріали: ноутбук, презентація, картки із завданнями.

 

Формування предметних компетентностей:

    розпізнає і називає тварини  різних груп (по 2-3 представники); 

    порівнює і класифікує тварин за певними ознаками; 

    співвідносить тварин (на зображеннях, у колекціях тощо) з умовами  їх  існування;  

    моделює взаємозв’язки між рослинами і тваринами, організмами і навколишнім середовищем;  

    спостерігає та описує  поведінку тварин; 

    доглядає за твариною(-ами) і ділиться своїм досвідом з іншими;

    робить висновок про зв’язки організмів між собою і з неживою природою, виявляє емоційно-ціннісне ставлення до представників  живої природи, піклується про них.

     

Хід уроку

 

І.ОРГАНІЗАЦІЯ УЧНІВ ДО УРОКУ.

 

Хвилинка спостережень.

        Яка зараз пора року?

        Назвіть місяць, число, день тижня.

        Що ви можете сказати про стан неба?

        Сьогодні тепло чи холодно?

        Чи є надворі опади? Які саме?

 

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. УВЕДЕННЯ В ТЕМУ УРОКУ.

 

Вправа-гра «Звуки живої природи»

Завдання. Учні стають у коло. Кожен має назвати свою улюблену тваринку за допомогою звуків, які вона видає. Інші учні мають відгадати, про кого йде мова.

По закінченні вправи можна запропонувати дітям сісти зручно, закрити очі та уявити себе в лісі або в іншому куточку природи, послухати та відгадати тварин за звуками. (https://youtu.be/0cDHtYLuCSg)

 

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА ЗАВДАНЬ УРОКУ.

 

Вправа «Передбачення»

-         Як ви гадаєте, про що сьогодні ми будемо говорити? Яку тему вивчати під час уроку?

(відповіді учнів)

-         Отже, сьогодні ми поговоримо про тварин. Дізнаємося про їх різноманітність. Навчимося розрізняти групи тварин за їх істотними ознаками.

 

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

 

  1. Евристична бесіда з елементами розповіді.

- Поміркуйте, чи всі тварини однакові?

- Якими ознаками відрізняються тварини між собою?

- Світ тварин дуже різноманітний. Одних тваринок ми можемо побачити лише під мікроскопом, інші ж у кілька разів більші за людину. Тварини мешкають скрізь: на суші, у воді та під землею. Вони стрибають, бігають, повзають, літають, плавають.

- Пригадайте тварин, які живуть у воді.

- Які тварини мешкають під землею?

- Спробуйте самостійно визначити, де мешкає найбільше видів тварин?

- Чому ви так гадаєте?

- Для людей тварини мають величезне значення. Вони забезпечують людям їжу, одяг, ліки, допомагають у повсякденній роботі і навіть покращують психологічне здоров’я. Всі тварини поділяються на групи за істотними ознаками. Зараз ми спробуємо з допомогою матеріалу, вміщеного у підручнику, скласти інтелект-карту «Тварини».

 

  1. Інтелект-карта «Тварини». Колективна робота.

Завдання. З допомогою підручника пригадати, на які групи поділяються тварини. Назвати та записати кілька представників кожної з груп.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Робота з в малих групах.

(Поділ на групи за допомогою цеглинок лего. Усім групам даємо аркуші із однаковими твердженнями. ).

11 ігор у парах з набором LEGO «6 цеглинок» для 1-го класу — журнал |  «Освіторія»Завдання. Вибрати із запропонованих дві істотні ознаки кожної групи тварин.

 

 

 

Тіло вкрите пір’ям.

Вигодовують малят молоком.

Тіло вкрите лускою.

Суха шкіра, укрита роговими лусками.

Передні кінцівки перетворилися на крила.

Тіло вкрите шерстю.

Рухаються «плазуючи»

Дихають зябрами.

Частину життя проводять на суші, частину -  у воді.

Тварини, у яких 6 ніг.

Тіло вкрите голою слизькою шкірою.

Тіло поділене на три частини: голову, груди і черевце.

 

Самоперевірка роботи груп.

 

Тіло вкрите пір’ям.

Вигодовують малят молоком.

Тіло вкрите лускою.

Суха шкіра, укрита роговими лусками.

Передні кінцівки перетворилися на крила.

Тіло вкрите шерстю.

Рухаються «плазуючи»

Дихають зябрами.

Частину життя проводять на суші, частину -  у воді.

Тварини, у яких 6 ніг.

Тіло вкрите голою слизькою шкірою.

Тіло поділене на три частини: голову, груди і черевце.

 

 

  1. Весела руханка https://youtu.be/-NkpBmmkixY

 

  1. Робота в парах. Вправа «Доведи або спростуй»

 

Завдання. Доведіть або спростуйте наступні твердження.

Черепаха – це плазун.

Їжак належить до групи звірів.

Дельфіни – це риби, а не ссавці.

Сонечко, муха – це комахи.

Кури не відносяться до птахів, бо не літають

 

 

 

 

 

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

 

  1. Розгадування кросворда. Робота в групах.

Завдання. Вписати відгадки до загадок у кросворд та прочитати слово, яким називають сукупність тварин, що живуть на певній території.

 

  1. Пір'я – вбраннячко розкішне:

Золоте, барвисте, пишне.

Ходить гордо, наче пан,

Дивний красень, птах – …фазан

 

  1. Вісім лапок працьовитих

Вміють сіточку зробити,

Між гілок прилаштувати та

На мушок полювати. (Павук)

 

  1. Хто дзижчить уже від ранку,

Лізе в мисочку сметанки,

Спати діткам заважає,

Попід стелею літає?

Геть, нахабна набридухо!

Це велика чорна …муха

 

  1. Спритно плаває, пірнає,

Іноді нас покатає,

В морі він такий один!

Здогадалися хто? (Дельфін)

 

  1. У зеленому жакеті

Галасує в очереті.

Хоч і плавати мастак,

І не риба, і не рак. (Жаба)

 

                                                      1

                                                 

                                               

 

 

 

 

Відгадка. ФАУНА.

Фауна або фа́вна — історично сформована сукупність видів тварин, що живуть на певній території.

 

 

  1. Вправа-гра «Хто зайвий?». Робота в парах.

Завдання. Підкреслити зайву тваринку у кожному рядку. Аргументувати свій вибір.

 

Бджола, капустянка, вівсянка, муха.

Вуж, черепаха, ящірка, черв’як.

Косуля, лелека, ведмідь, єнот.

 

  1. Технологія «Шість капелюхів»

-         А тепер часу не гаймо, капелюхи одягаймо!

Завдання. Клас ділиться на групи за кольором капелюхів. Кожна група готує та презентує завдання.

 

Білий капелюх. Факти.

Завдання. Назвати всі цікаві факти про світ тварин, які ви довідались на уроці.

 

Червоний капелюх. Емоції.

Завдання. Уявіть, що ви стали бездомним кошеням і блукаєте вулицями. Які почуття виникають у вас у пошуках їжі, притулку і догляду? Запишіть  усі проблеми та виклики, з якими стикаються бездомні тварини.

 

Чорний капелюх. Критика.

Завдання. Навести приклади, коли тварини можуть завдати шкоди людині. Назвати тварин, небезпечних для людей.

 

Жовтий капелюх. Позитив.

Завдання. Розповісти, як тварини впливають на психічне здоров’я людей. Пояснити, чому, за доказами учених, люди, які мають домашніх тваринок, живуть довше.

 

Зелений капелюх. Креативність.

Завдання. Зробити із природних матеріалів – каштанів веселих павучків. Скористатися алгоритмом роботи, вміщеним у підручнику на с.146

 

Синій капелюх. Висновки.

Завдання. Скласти сенкан «Тварини»

 

(Презентація роботи груп).

 

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ.

 

  1. Гра «Павутинка»

– Уявіть, що сталося так, що всі тварини на Землі раптом зникли. Чи зможемо ми жити без тварин? Чому? Аргументуйте свою думку.

(учні по черзі висловлюють свої думки)

 

  1. Вправа "Три факти та одна умовна брехня"

Завдання. Обрати будь-яку тварину із запропонованих зображень. Придумати про неї 4 твердження, з яких 3 є правдивими, а 1 - умовною брехнею. Решту учнів мають здогадатись, яке з тверджень є неправдивим.

 

Тварини — Вікіпедія

docx
Додано
18 лютого
Переглядів
400
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку