Конспект уроку. За добро добром платять. Українська народна казка "Кривенька качечка"

Про матеріал

Продовжувати знайомити учнів з чарівними казками, вдосконалювати навички виразного читання, вміння учнів ділити текст на частини, складати план твору, розвивати увагу, мислення, зв'язне мовлення, виховувати почуття доброти, поваги

Перегляд файлу

Тема.  За добро  добром  платять. Українська  народна  казка « Кривенька  качечка»

Мета: продовжувати знайомити учнів з чарівними казками, вдосконалювати навички виразного читання, вміння учнів ділити текст на частини, складати план твору, розвивати увагу, мислення, зв’язне мовлення, виховувати  почуття  доброти, поваги

Обладнання: складові таблиці, надрукована скоромовка, картки зі словами для характеристики, ноутбук

Хід уроку

I. Організація уроку

Добрий день, добрий час!

Як я рада бачить вас.

Один на одного подивіться

І тихенько посміхніться.

II. Мотивація навчальної діяльності

Вправа «Очікування»

- Я від уроку очікую активної роботи, гарного читання, постійної уваги з вашого боку… А що очікуєте ви?

III. Вправи на вдосконалення навичок читання

1. Розчитування за складовими таблицями

2. Розучування скоромовки

Качечка кряче,

Каченят не баче.

Кличе качечка курчат:

-Чи не бачили качат?

IV. Повідомлення теми та мети уроку

- Про кого йде мова у скоромовці?

Сьогодні на уроці ми ознайомимося ще з однією українською народною казочкою «Кривенька качечка»

V. Вивчення нового матеріалу

1. Перегляд казки «Кривенька качечка»

- Назвіть дійових осіб казки.

- Чи сподобалася казка? Чим?

2. Словникова робота

- В казці ми почули такі слова: починочок, кужілочка, веретенце, полинули , жалували

- Давайте з'ясуємо їх значення.

3. Читання казки учнями

— Для того, щоб ви краще зрозуміли зміст казки, перечитаємо її різними видами читання.

- «Ланцюжком» (1-й ряд);

- «буксиром» (усі);

- «краплинками» (окремі учні);

- «небо — земля»;

- «очима»;

- «пошепки».

Фізкультхвилинка

Встаньте, діти, потягніться,

Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній.

І до сонця потягніться,

Веретенцем покрутіться.

Відпочили? Все гаразд.

4. Бесіда за змістом із елементами вибіркового читання

- Розкажіть, із чого дивувались дід із бабою?

- Що вони згодом з’ясували ?

- Чому дівчина не схотіла більше в них залишатись?

- Де в казці зачин, а де кінцівка?

- Що в казці схвалюється, а що засуджується?

- Якою ви уявляєте дівчину, бабу, діда?

5. Характеристика дійових осіб

- Давайте визначимо позитивні й негативні риси характеру баби й діда.

- Виберіть слова, які характеризують дівчину (працьовита, лінива, добра, жорстока, довірлива, рішуча, хитра, великодушна, невеликодушна, наполеглива)

6. Поділ казки на частини, складання плану, запис у зошиті

VI. Підсумок уроку.

- Чого вчить нас казка?

- Чи справдились ваші очікування?

- Щоб було тобі добро, то потрібно робити добро людям. Тому є такий вислів «за добро добром платять»

VII. Домашнє завдання.

1 група – читати й переказувати казку

2 група – підготуватись до читання в особах

doc
Додано
5 січня 2019
Переглядів
1147
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку