Конспект відкритого уроку з навчання грамоти (читання) у 1 класі

Про матеріал

Закріплення звукових значень вивчених букв. Звуко - буквений аналіз слів. Робота з дитячою книжкою. Українська народна казка «Лісова школа»

Перегляд файлу

Тема. Закріплення звукових значень вивчених букв. Звуко - буквений  аналіз слів. Робота з дитячою книжкою.  Українська народна казка «Лісова школа»

Мета: закріпити звукове значення вивчених букв, формувати навички читання слів та речень, уміння читати тексти, розмовляти відповідно до норм літературної вимови, розвивати читацьку активність та самостійність молодших школярів; удосконалювати вміння читати вголос, формувати навичку читання мовчки; закріплювати поняття "автор", "назва книжки", "назва твору"; міркувати над завданням книжки; розвивати мовлення учнів, пізнавальні інтереси, виховувати дружелюбність, бажання допомагати один одному, любов і повагу до книжок, викликати інтерес до читання.

Обладнання: роздаткові картки, ілюстрації із зображенням казкових героїв, таблиці для ігор, казкові хмаринки, звукові фішки, складова таблиця,  українська народна казка «Лісова школа», ноутбук, мультемедійна дошка.

Тип уроку: урок засвоєння вивченого матеріалу.

Форма уроку: урок-подорож.

Хід уроку

І. Організація учнів до урока.

- Дітки, сьогодні до нас на урок завітали гості, давайте привітаємось гарненько, а далі слухаємо мене уважно.

Ви почули всі дзвінок?  Він покликав на урок.

Кожен з вас підготувався, на перерві постарався.

Зараз сядуть лиш дівчатка, а за ними і хлоп’ятка.

Ми сьогодні з вами будемо подорожувати   Слайд

по Країні не вивчених уроків.

Туди потрапив ледар Віктор Перестукін  зі своїм котом Кузею!  Слайд

І  потрапити до дому їм потрібно  подолати труднощі від озера до замку граматики. Допоможемо?

Хто перший  зустрівся  нашим мандрівникам? Відгадайте загадку Слайд

 

Живу я там, де вічний лід,

Люблю я рибу на обід.

В кожусі білому завжди

Виходжу часто я з води,

Умію плавати й пірнати…

 А як мене, малята, звати? (Білий ведмідь)

Слайд

Білий Ведмідь. Який живе на півночі, там де холодно, а опинився на півдні, де дуже спекотно. Допоможемо йому потрапити до дому?

 Виконаємо завдання? ! Але

 Спочатку виконаємо фонетичну  зарядку.

 Чітко вимовляйте усі склади.

Ас-ас-ас — в нас чудовий клас,

Зі-зі-зі — усі ми друзі.

Ем-ем-ем — нікого не підведем!

Ім-ім-ім — нам весело усім!

У країні не вивчених уроків Вітя зустрів дивовижну корову. Яка була дуже розчарована тим, що вона, як виявилось не їсть траву. А м'ясо . Хоче його з’їсти.

Щоб не з’їла корова Вітю , треба  пограти

Вікторина «Найрозумніший» . « Як  годиться  по  порядку  все  повторимо  спочатку».

-З чого складаються речення?                   

- Слова?                                                         

- На які групи поділяються звуки?      Слайд приголосні звуки

- Скільки голосних звуків? (6 )

-  Назвіть їх. ( а, о, у, е, і, и )

-Яка літера не позначена звуком ? (ь )

- Які  букви позначають два звуки ( „я", „ю",  ї „є" )

-  Назвіть їх.    Коли ?

-   Коли  вони   стоять  на   початку   слова,  після  голосного.

 Буква  Я - [ йа ].  Буква  Ю - [ йу ] . Буква  Є - [ йе ] . Ї - [й і].

 

Слайд

Тут дуже спекотно і Кузя дуже хоче водички.

Зараз нап’ємося газованої водички.

Але водичка не продається за гроші, а тільки за правильні відповіді .

Допоможемо Кузі напитися. Але кіт не може відповідати на запитання . І він попросив , щоб ми допомогли Віті .

Допоможемо розплутати речення             Слайд

Розгадати потрібно ребуси  і виконати виконайте звуко-буквений аналіз слів        

 Слайд

Заєць

Яблуня

Фіз.хфилинка для очей

 

Попрацюємо в групах

Гра "Зоряний час"

Із слова Україночка утворити якомога більше слів

Україночка: Україна, кран, ранок, качка, уран, рак, нора, рука, курка.

Молодці . Кузя напився водички.   Слайд

Добре,  мандруємо далі до нашого замку.

Попрацюємо в парах

Склади слова    за малюнками  картки  

Щоб дізнатися наступне завдання , вам потрібно прочитати анограму

АКАЗК  -               (казка)

А скажіть що таке казка ? Це народне оповідання, який створив народ.

Твір усної народної творчості.    Слайд

Які бувають казки ?  Народні та літературні. Поділяються на казки про тварин, фантастичні, та побутові.

Наша казка яка ? ( народна).

Фіз.хвилинка       Слайд « Усмішка»    Слайд

Структура казки:

  1. Зачин
  2. Основна частина
  3. Кінцівка 

Вчитель читає казку , діти слідкують

Знайдіть і зачитайте зачин ……

Якщо ми з вами складали б план то скільки пунктів плану було б? (5)

Я склала план казки , а ви перевірте може я припустилася помилок ?!

План

1. От вони вирішили організувати і відкрити в лісі школу.

2. Левові доповіли, що його підлеглі звірі нікого не слухають.

3. От добре, що вони вчилися в лісовій школі.

4. Настав ранок, з усіх куточків лісу почали сходитися звірі.

5. Дружба – це велика сила.

План

1. Левові доповіли, що його підлеглі звірі нікого не слухають.

2. От вони вирішили організувати і відкрити в лісі школу.

3. Настав ранок, з усіх куточків лісу почали сходитися звірі.

4. От добре, що вони вчилися в лісовій школі.

5. Дружба – це велика сила.

 (діти розповідають і зачитують уривки)

Коли було навчання в Лісовій школі?

Чому?

Коли звірі пішли на канікули? Чим займалися на канікулах?

Чому навчилися ми з цієї казки. Який висновок зробили?

Слайд

Ну нарешті дійшли до Замку Граматики , але щоб туди потрапити нам знадобиться що?    

 — Відгадайте загадку

 Він замок відкрити може

 І закрутить легко гайку.

 Чарівник вам допоможе!

 Відгадайте цю загадку.    (Ключ)

Слайд

Молодці. Допомогли нашим друзям. Вони подолали всі труднощі, тому, що

Правильно прочитаємо деформоване речення і дізнаємося  як наші друзі подолали всі труднощі

Лінись , а за діло не берись.     (Не лінись, а за діло берись.)

А скажіть що таке кома? Це розділовий  знак, який відокремлює слова

А завдяки цьому реченню ми «  Зробимо  останній  крок  -  підсумуємо  урок».

 А як ви гадаєте де ми поставимо кому ?

Лінуватися не можна працювати .

Підсумок  уроку.

Ось  і  підійшов  до  кінця  наш урок.

Що ми сьогодні робили на уроці?

Ви гарно працювали, виконали всі завдання МОЛОДЦІ.

Я сподіваюся, що ви ніколи не опинитеся в Країні не вивчених уроків. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лісова школа

Українська народна казка Поділля

Царю лісових звірів Левові доповіли, що його підлеглі звірі нікого не слухають, в лісі бешкетують, б’ються, ображають малюків, ловлять птахів, обривають їм хвости. Лев скликав свій народ, запросив всіх. Прийшли ведмеді, вовки, кози, свині, лисиці, корови, коні, вівці.

От вони вирішили організувати і відкрити в лісі школу для звірів. Директором школи вибрали лева, а лисичку — вихователькою. Послали сороку, щоб вона оголосила всім звірям, щоб їхні дітки прийшли рано до школи до великого пенька посередині лісу.

Настав ранок, з усіх куточків лісу почали сходитися звірі з малими своїми дітками. Першою прийшла свиня з поросятами, а їх було аж 8 штук, за свинею прибігла коза з козенятами, корова з двома телятами, овечки та багато інших звірів.

Вчителями були дорослі великі кози, корови, коні, кроти, вовки. Вихователями були лисиці, куниці, білки, вони вчили звіря гратися, ховатися, битися, займатися фізкультурою, рити нірки, плавати в річці. Отак вони вчилися цілий рік, а в кінці року розбігалися по домівках.

От добре, що вони вчилися в лісовій школі. Вони навчилися, як жити самому, як добувати собі їжу і як дружити.

Дружба — це велика сила, яка зберігає життя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект  відкритого уроку

з навчання грамоти (читання) у 1 – Б класі

 

«Закріплення звукових значень вивчених букв.  Звуко - буквений  аналіз слів. Робота з дитячою книжкою.  Українська народна казка «Лісова школа»

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель : Шпилева Є.С

 

 

 

docx
Додано
1 квітня 2018
Переглядів
4056
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку