Рава-Руський будинок дитячої та юнацької творчості
Конспект заняття
“Виготовлення рухомої іграшки з паперу у техніці PaperCraft“
Уклала та провела керівник гуртка
науково-технічного напрямку
Плесак Наталія Ярославівна
2022
Тема: Просторове технічне моделювання з паперу. Виготовлення рухомої іграшки з паперу у техніці PaperCraft.
Мета
навчальна: Ознайомити з технікою просторового технічного моделювання з паперу PaperCraft, особливостями складання і склеювання моделей, навчити виготовляти моделі за готовими розгортками;
розвивальна: Сприяти розвитку логічного мислення. просторової уяви, конструктивних навиків;
виховна: виховувати творче відношення до праці, навчити поважати свою працю та працю інших.
Тип заняття: комбінований.
Форма проведення: групова.
Обладнання та матеріали: Готові розгортки моделей, кольоровий папір, ножиці; клей, лінійка, кулькова ручка, зразки виробів , ілюстрації,презентація до уроку.
Перебіг заняття
I. Організаційна частина.
Керівник гуртка: Добрий день, діти. Рада вас всіх бачити. Сьогодні такий гарний зимовий день. Бачу, ви всі усміхнені, здорові. Тож поділіться своїм гарним настроєм із друзями і розпочинаємо наше заняття.
II. Повідомлення теми та мети заняття.
Керівник гуртка: Діти , ви любите іграшки? Впевнена, що так. А ви пробували коли-небудь самі виготовляти іграшки? Сьогодні ми спробуємо це зробити: виготовимо іграшку з паперу.
Виготовлення паперових іграшок — мабуть, одна з найдавніших дитячих розваг. Дуже цікаво спостерігати за тим, як звичайний аркуш паперу перетворюється на мавпочку, совеня чи їжачка.
Сьогодні ми познайомимося з мистецтвом паперкрафт і виготовимо нашу іграшку в цій техніці.
III. Теоретична частина.
Показ презентації
Слайд 3
ПАПЕРКРАФТ - це моделювання з паперу різних виробів.
Слайд 4
Це мистецтво з паперу родом з Японії і дещо нагадує орігамі, однак вимагає вирізання та склеювання деталей. Все, що потрібно для виготовлення іграшок у стилі паперкрафт, — це кольоровий принтер, цупкий папір, ножиці та клей-олівець.
Роздрукуй заготовку, виріж деталі та склей у потрібних місцях — фігурка готова! Паперову іграшку можна взяти на вулицю або в гості. І зовсім не страшно, якщо вона раптом загубиться. Виготовляти нову буде ще цікавіше!
Як сказав колись грецький мудрець Біант, «все своє ношу з собою». Ви можете вчинити так само. Коли на перерві між уроками вам на хвилинку стане нудно, а під рукою не знайдеться улюбленої іграшки, можна витягнути з портфеля звичайний аркуш зі схемою та оживити схованого в ньому котика, машинку або пташку.
Слайд 5
Так, сьогодні існує багато схем: транспорту, будівель, тварин, фруктів, посуду, героїв мультфільмів та інших. Це хобі може зацікавити не тільки дітей, а й дорослих. Паперкрафт може навіть стати оригінальним сімейним захопленням.
Слайд 6
Паперкрафт буває простим. Це моделі тварин, будиночків, фруктів та багато іншого.
Слайд 7
Складнішими є моделі різних будівель, машин.
Слайд 8,9,10
Ще дуже цікавим напрямом паперкрафту є рухомі іграшки , в середині яких сховані прості або навіть дуже складні механізми, за допомогою яких іграшка може рухатись. Сьогодні ми зробимо одну з таких цікавих іграшок з простим механізмом, що називається важіль.
Слайд 11,12,13,14
Існує ще багато рівнів PaperCraft, але найскладніший з них - це докладний 3D-Paper Model. Моделі виготовляють наступним чином: розпечатують розгортки, вирізають, склеюють и покривають епоксидним клеєм. Після висихання модель стає міцною, ніби виготовлена з пластику. Потім її розфарбовують і покривають лаком.
-Як виглядають схеми паперкрафт?
-Спробуйте відгадати: яку фігурку можна зробити за такими схемами?
Слайд 15,16,17,18
IV. Практична робота.
-А за цією схемою ми сьогодні виготовимо нашу рухому іграшку «Котик у коробці»
Слайд 19
Слайд 20
Але спочатку повторимо правила безпеки на занятті:
Етапи виготовлення виробу:
Слайд 21
1) Протискання ліній згину.
Цей етап потрібний для того, щоб згини були чіткі і акуратні. Візьміть кулькову ручку, в якій закінчилось чорнило. Проведіть нею по лініях згину.
Слайд 22
2) Вирізання паперкрафт схеми
Це один з найбільш важливих моментів, так як від чіткості й акуратності виконаної роботи залежить в цілому весь результат.
Слайд 23
3) Згинання деталей.
Для згину краще використовувати лінійку. Потрібно розташувати лінійку вздовж самого згину. Потім підняти паперовий елемент і акуратно притиснути його до боку лінійки.
Слайд 24
4)Склеювання деталей.
Для склеювання можна використовувати клей-олівець або клей ПВА, наносити який можна паличкою. Клею потрібно зовсім небагато, щоб він не розтікався по деталях і не зіпсував їх.
Слайд 25
V. Підведення підсумків.
Сьогодні на занятті :
Я навчився…
Мені було цікаво…
Я зрозумів…
Мені сподобалось…
На уроці ви добре потрудилися,
іграшку з паперу складати навчилися!