Конспект заняття " Вітальна листівка до свята 8 Березня "

Про матеріал
Ознайомити учнів з об’ємними листівками , продовжити навчання елементарних принципів конструювання з паперу, закріпити навички роботи з ножицями, клеєм, вміння користуватися схемою порядку виконання роботи.
Перегляд файлу

Тема: Вітальна листівка до свята 8 Березня .

 

Мета: 

     Ознайомити учнів з об’ємними листівками , продовжити навчання елементарних принципів конструювання з паперу, закріпити навички роботи з ножицями, клеєм, вміння користуватися схемою порядку виконання роботи;

                Розвивати образне мислення, асоціативну пам'ять, просторове уявлення, творчі здібності, уважність, спостережливість;

                   Виховувати трудову культуру, естетичний смак, охайність під час роботи   з папером, активізувати творчу ініціативу учнів, інтерес до створеної роботи, викликати почуття любові і ніжності до мам, бабусь, бажання піклуватися про них, приносити їм радість своєю працею і хорошою поведінкою.

 

Тип заняття: комбінований

 

Методи роботи: бесіда, розповідь, пояснення, демонстрація.

 

Обладнання: листівка-подарунок (зразок),  кольоровий папір, клей ПВА, ножиці, простий олівець, циркуль, лінійка.

 

Хід заняття

 

І. Підготовка робочих місць.

 

ІІ. Теоретична частина.

  1.Актуалізація опорних знань.

 Вправа «Хмаринка»,

  • Розпочати наше заняття я хочу вправою «Хмаринка очікувань». Діти, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

Дізнатись щось нове.

Щось цікаве.

Виготовити новий виріб.

Весело провести час.

Погратися.

 

Вчитель: Чому це надворі
Блищать, мов перлини,
І чисті, й прозорі
Грайливі краплини?
Тому, що весела,
Ясна, чарівна
На жіноче свято 
Поспішає весна.
Бесіда.
- Діти, що це за свято?
Молодці! Ви правильно сказали, що це 8 Березня. Перше весняне свято. І в цей день ми вітаємо найдорожчих, найрідніших нам людей.

  • А хто є найріднішим  спробуйте відгадати послухавши віршик

Хто завжди вам допоможе?

Хто все вміє і все може?

Хто все зробить, як годиться?

Хто ця мудра чарівниця?

В цілім світі найдобріша,

Найдорожча, наймиліша?

Лагідна і ніжна сама?

Ну, звичайно, наша…

Діти: мама!

  • Так правильно.
  • Сьогодні ми поговоримо з вами про найрідніших, наймиліших, найдорожчих мам, бабусь, сестричок, а саме, про свято 8 Березня.

2. Складання асоціативного куща

- Діти, що ви відчуваєте, коли згадуєте маму?

https://subject.com.ua/lesson/work/4klas_1/4klas_1.files/image015.jpg


-  А які прислів'я знаєте про маму.


На сонці добре грітись, а біля мами жити.
Мати однією рукою б'є, а другою – гладить.
Дитина плаче, а матері боляче.
У дитини заболить пальчик, а у матері – серце.
- А які вірші ви знаєте про маму? ( Учні розповідають вірші ).

Можна моря й океани здолати,

Гору найвищу штурмом узяти,

Можна пройти крізь пустелі і хащі,

Тільки без мами не можна ні за що.

Бо найдорожче стоїть за словами:

світі усе починається з мами!

 

— Відгадайте ім’я своїх матусь. Переставте склади — і ви прочитаєте імена жінок.

дія-На, на-Оле, ка-На-тал, на-І-ри, рія-Вік-то, на-Ган, на-Да-ри, на-Ма-ри.

 

 

—А зараз спробуйте розвязати «Вузлики» та прочитати назви квітів, які дарують мамам ,бабусям, сестричкам   на 8 Березня.

 

https://zubrila.com/wp-content/uploads/2015/03/493.jpg

— Які квіти люблять ваші мами?

Але щоб святковий день був по-справжньому радісним, до нього потрібно готуватися. Розгадайте ребус.

 

http://fiz-cultura.ucoz.ua/_nw/5/s05395903.jpg

 

— Яке слово тут зашифровано? (Подарунок)

— Звісно, яке ж свято без подарунка!

 Ось ми сьогодні і виготовимо подарунок власноруч. І складно сказати, що приємніше — отримувати подарунки чи дарувати їх. А робити подарунки власноруч — ще приємніше!

— Як ви гадаєте, що є невід’ємною складовою подарунка? ( Вітальна листівка)

3. Оголошення теми і мети заняття

 Отже на сьогоднішньому занятті  ми  виготовимо вітальну  листівку до 8 Березня використовуючи     раніше вивчені техніки.

   Розповідь

     Та чи задумувалися ви, що цей простий клаптик картону має свою історію та традиції? Приміром, у Японії найперші листівки були подвійними, а у США у далекому 1893 їх не надсилали поштою, а дарували винятково як сувеніри.

      Найперша вітальна листівка датується 15 сторіччям і зберігається у Британському музеї. Вона приурочена до Дня усіх закоханих. Раніше вітальна листівка була невеличким витвором мистецтва, а не просто тиражованим зображенням. Скажімо, для її виготовлення використовували пір’я, засушені квіти, резину, оксамит, бісер, шовк та навіть волосся. Втім, давні традиції повертаються і зараз можна зустріти чималий асортимент листівок ручної роботи, для виготовлення яких використовується маса декоративних елементів.

І І І. Практична частина.

 

  1. Розгляд зразка виробу.

Делаем подарок маме на 8 марта. ОБЪЕМНАЯ ОТКРЫТКА КОРЗИНКА С ЦВЕТАМИ. #поделки_для_детей

 

  • Якої форми виріб? З яких матеріалів виготовлений?

 

2. Підбір матеріалів та інструментів.

Для роботи вам знадобиться папір 5-6 кольорів (бажано білий, блакитний, синій, зелений, салатний, червоний, рожевий, жовтий), картон,  клей, ножиці,. Кожна квітка складається з 2-3 елементів однієї форми, але різних розмірів. Усі елементи квітки — різних відтінків.

 

      3. Технологія виготовлення.

                                      Схема

— Ознайомитись з етапами виконання роботи вам допоможе схема

 

I варіант   виготовлення квітки 

 

       

 

II варіант виготовлення квітки

1.Зігніть квадрат навпіл двічі.

2.Маленький трикутник складіть по діагоналі.

3.В отриманому трикутнику намалюйте пелюстк та виріжте.

4.Розігніть, отримаєте квітку, пелюстки якої треба закрутити за допомогою ножиць. Аналогічно зробіть ще дві квітки, але мен­шого розміру.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виготовлення листочків

 

4.Інструктаж.

а) нагадування правил роботи з ножицями:

http://im2-tub-ua.yandex.net/i?id=fddd673c440922aa247384f7bf9ee28a-61-144&n=21 — користуватись слід ножицями з заокруглими кінцями і зберігати ножиці у футлярі;

  • не залишати ножиці з відкритим лезом;
  • не підносити ножиці близько до обличчя;
  • під час роботи з матеріалом обертати матеріал, а не ножиці;
  • передавати товаришу ножиці у закритому вигляді, кільцями вперед;

http://im1-tub-ua.yandex.net/i?id=543a8fd2219942165b145ef50a38519f-97-144&n=21http://im0-tub-ua.yandex.net/i?id=d62000732e414f92c11a31f796b32b6d-86-144&n=21 

б) повторення правил роботи з клеєм:

— занурити кінчик пензлика у клей;

  • протягнути краплю клею по паперу.

 

 

  1. Самостійна робота в групах.

Спочатку нам необхідно зробити заготовку самої листівки. Для цього необхідно зробити надрізи по наміченим лініям. Потім ввігнути всередину отриманий елемент.

https://i.pinimg.com/originals/0a/73/28/0a7328fbf61013403bc3a8724272da73.jpg

Далі вирізаємо корзинку

https://i.pinimg.com/originals/0a/73/28/0a7328fbf61013403bc3a8724272da73.jpg

Приклеюєм до листівки.

Тепер вирізаємо необхідну кількість елементів для оформлення листівки , а вже потім будемо приклеювати.

https://i.pinimg.com/originals/0a/73/28/0a7328fbf61013403bc3a8724272da73.jpg

    6.Індивідуальна допомога учням.

7. Хвилинка відпочинку

А зараз , щоб нам трішки відпочити , ми з вами під гарну музику трішки помалюємо.  Спробуйте намалювати своїх мам .

 

 

5.  Самостійна робота.

 

ІV.Підсумок заняття.

Мама! Найдорожче слово в світі!

Де б не був ти, що б ти не робив,
Назавжди вона твій шлях освітить
Ніжним серцем, відданим тобі.
В дні важкі, і в дні, на щастя щедрі,
Не забудь: вона завжди - в тобі,
Тож живи, як мама, - щиро й чесно,
І, як мама, світ оцей люби!

 

 

 

Ці листівки будуть гарним подарунком .

 

 



 

 

 

 

 

 

         

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Кудінова Тетяна
    Загальна:
    4.0
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    4.0
docx
Додано
8 квітня 2020
Переглядів
2631
Оцінка розробки
4.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку