Конспект заняття з хореографії «Танцювальна імпровізація» для дітей дошкільного віку Левенець В.І.

Про матеріал

Додаток до проекту «Створення танцювального етюду «Мальовнича галявина». Конспект заняття з хореографії «Танцювальна імпровізація» для дітей 6 років підготовлене Левенець В.І., керівником гуртка «Хореографія» школи розвитку дитини «Малюк» Сумського Палацу дітей та юнацтва.

Педагог демонструє як навчити дітей за допомогою вивчених рухів створювати власні етюди та вміти передавати характер музики та образні рухи різного характеру.

Перегляд файлу

Додаток до проекту «Створення танцювального етюду

«Мальовнича галявина»

 

Тема. Танцювальна імпровізація.

Мета:

  •                  навчити дітей за допомогою вивчених рухів створювати

власні етюди та вміти передавати характер музики та образ рухів

різного характеру;

  •                  сприяти розвитку почуття ритму та музикальності,

розвивати творчі здібності дітей, артистичність, творчу

самостійність;

  •                  прививати любов до музики та виховувати інтерес до

танцювального мистецтва.

Тип заняття: підсумкове.

Обладнання: музичний супровід, дидактичний матеріал, ілюстровані картки з теми «Квіти».

План заняття

  1.               Організаційний момент.
  2.               Оголошення теми та мети заняття.
  3.               Актуалізація опорних знань дітей.
  4.               Вступне слово до теми.
  5.               Самостійна робота.
  6.               Підведення підсумків.

Хід заняття

  1.               Організаційний момент.

Шикування дітей. Вхід до залу під маршову музику. Проведення розминки по колу:

Ходьба на півпальця, на п’ятках, з високим підніманням коліна вперед, крок із захльостом назад, крок з напівприсіданням).

Шикування біля станка. Уклін.

Постановка проблеми, входження в ігрову ситуацію.

Бесіда з малюками: чи люблять вони свята, які саме свята вони святкують та знають. Пропозиція педагога створити власне свято «Свято квітів».

  1.               Оголошення теми та мети заняття.

Обговорення проблеми, прийняття завдань.

Вступна бесіда педагога «Виникнення квітів на Землі».

Квіти у нас будуть незвичайні – ви самі. Давайте спочатку згадаємо, які є квіти, і кожен обере собі найкращу. Я вам розповім невеличку легенду.

Давним-давно, коли Земля мала тільки сіре та зелене вбрання, веселка піднялася дуже близько до Сонця і почала танути. Її кольорові краплі пролилися вниз – так з'явилися на Землі квіти, кущі. І скільки змішалося барвистих відтінків веселки, стільки втілилося їх забарвлення рослин.

Ось так з'явилися на нашій Землі рослини.

  1.               Актуалізація опорних знань дітей.

Повторення матеріалу. Вправи біля станка:

  •                 зміна позицій ніг (I, II, III – обличчям до станка);
  •                 демі пліє (за I ,II, III – обличчям до станка);
  •                 батман тандю (за I поз. убік);
  •                 батман тандю жете (за I поз. убік);
  •                 релеве (за I, II, III поз. – обличчям до станка).

Шикування на середині зали. Вправи на середині:

  •                 стрибки соте;
  •                 пор де бра.

 

  1.               Вступне слово до теми.

Гра «Впізнай»

Упізнати за малюнками, за штучними букетами квіти.

Педагог показує дітям ілюстрації та штучні квіти, і вони їх називають.

«Про кого так кажуть» (загадки про квіти).

***

Це королева квітника,

Гарна і красива.

На стеблах має колючки,

В них захист її й сила.

(Троянда)

***

З-під снігу свій листочок

До сонця простягну.

І синій мій дзвіночок

Вітатиме весну.

(Пролісок)

***

Я найперша зацвітаю

Синім цвітом серед гаю.

Відгадайте, що за квітка,

Бо мене не стане влітку.

(Пролісок)

***

Квітка гарненька,

На сонечко схожа,

Пелюстки біленькі,

А середина жовтенька.

(Ромашка)

***

Цвіте синьо, лист зелений,

Квітник прикрашає.

Хоч мороз усе побив

Його не займає.

(Барвінок)

***

На городі тичка, а в тичці – капличка.

Без вікон, без верха, а в ній людей без числа.

(Мак)

***

Я гордо голову тримаю

І перед вітром не схиляю.

Я жовтий, білий, полум'яний

І, наче яблуко, рум'яний.

В саду я квітну навесні.

Скажи, яке ім'я мені?

(Тюльпан)

***

Дзвіночки-перлинки на ніжці тонкій,

Такі запашні і тендітні такі,

В широкому листі, немов гіллі,

Ховають від сонця голівки малі.

(Конвалія)

***

Стоїть півень на току

У червонім ковпаку.

(Мак)

 

***

Стоять у лузі сестрички,

Золотенькі очі, білі вічки.

(Ромашка)

***

Хто красується на лузі

В золотому капелюсі

І чекає на обнову –

Білу шапочку чудову

Цвіте всю весну коло хати

Золотогубі сонценята.

Та ось уранці, де поділись.

Мов парашути розлетілись.

(Кульбаба)

***

Білі горішки на зеленій ніжці.

(Конвалія)

 

Бесіда «Піраміда запитань».

Педагог пропонує дітям взяти на себе роль якоїсь квітки і правильно відповісти на запитання:

  •                 Квіточка, як тебе звати?
  •                 Який у тебе колір?
  •                 Якої ти пори року?

Вправи «Проектуємо рухи».

Під музичний супровід (Р. Паулс «Колискова», «Дрема», «Добрый гном») педагог демонструє декілька танцювальних рухів, вивчених раніше (па балянсе, вальсову доріжку, рухи для рук, похитування).

Після цього діти, протанцьовують ці елементи.

За допомогою вивченого діти будуть складати власні етюди.

Представлення результатів роботи у танцювальній композиції «Квіткова галявина».

Бесіда з дітьми: Що таке танцювальна імпровізація. Прослуховування музичного матеріалу. Визначення темпу та характеру музики. Розповідь, що саме повинні діти відобразити у своїх етюдах.

Розповідь

Уявіть собі, що це в нас велика квіткова галявина, але вона незвичайна, а чарівна. Чому? Тому що на цій галявині водночас ростуть різноманітні квіти: весняні та осінні, польові та садові.

З першим, ранковим  промінням сонечка прокидаються квіти, розкривають свої пелюстки, тягнуться до нього. Вітерець своїм легким диханням похитує їх із сторони в сторону. Починається справжнє свято, квіти «кружляють» у ритмі вальсу, радіють теплому сонячному дню. Але вже час повертатися на галявину. Сонечко сідає за обрій і квіти теж закриваються та відпочивають до наступного ранку.

  1.               Самостійна робота.

Діти утворюють коло, приймають відповідну позу, уявляючи себе якоюсь квіткою. Під час звучання мелодії Філіпенка А.Д. «Ритмічна вправа з гвоздиками» самостійно складають етюди на основі вивчених рухів відповідно характеру музики.

  1.               Підведення підсумків.

Загальна оцінка. Діти коротенько розповідають, образ якої квітки створювали.

Педагог з'ясовує:

  1.               Чи вдалося створити власне «Свято квітів»?
  2.               Що не вдалося?
  3.               Що необхідно ще створити власними зусиллями?

Дякує дітям за створення чудової, танцювальної композиції за їх умілість, активність.

Шикування на місцях, уклін. Вихід із зали під маршову музику.

 

1

 

docx
Додано
6 червня 2018
Переглядів
2917
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку