Конспект заняття з логопедичної ритміки
для дітей 5 – 7 років з особливостями психофізичного розвитку
Тема: «Я сам (сама), моя сім’я »
Автор заняття і його віршованих вправ Баєва Світлана Василівна
(вчитель - логопед центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю
м. Бровари)
Мета: розширення словниково-смислової компетентності, формування динамічних передумов мовленнєвої діяльності: артикуляції, інтонаційної сторони мовлення; формування фонематичних та граматичних уявлень; навчання створення образів із залученням емоційно-вольової та рухової сфери; виховання вміння брати участь у спільній ігровій діяльності.
Обладнання: картинки-сім’я, предмети для гри-інсценівки « Сім’я», музичні твори.
Хід заняття.
І. Організаційний момент 1. Вчитель – логопед починає, діти додають необхідні слова:
Прийшли діти групи… (Со-неч-ко – добавляють діти назву групи з ритмічними рухами рук),
Діти: Лого-рит-міка у нас (з ритмічними рухами рук)
І з дівчатками вітатись:
Хто…Катя? - (Я Катя, відповідає дитина і т. п.)
Будем з хлопцями вітатись:
Хто… Денис? – (Я Денис… і т. п.).
(В подальших заняттях діти самі по черзі називають своє ім’я)
2. Під музику « В автобусі» або інше з рухами « їдемо» на заняття.
ІІ. Основна частина заняття.
Потім сідають на стільці.
Моє місто бр – бр – Бровари,
Я живу в бр – бр – Броварах,
Я люблю бр – бр – Бровари.
Я гарнюня дівчинка (показують на обличчя),
Я кремезний хлопчик («хизуються» м’язами).
В мене зачіска коротка (імітують довжину),
В мене довгий хвостик.
Різні сукні в шафі маю (дівчатка показують на одяг),
Я – джинси та сорочки (хлопчики показують довжину штанців).
Ляльку у візку катаю (імітація – везти візочок),
Конструюю літачки (руки в сторони – літак).
Боюсь, коли хлопці б’ються ( дівчата закривають обличчя),
Я – нічого не боюся (хлопчики – руки на пояс, груди вперед).
Як постарію – буду бабуся,
Як постарію – я дідусь (показують на себе).
Розкажіть, що робить в сім’ї мама (прибирає, готує, пере, прасує), тато (заробляє, захищає, ремонтує).
Мама варить борщ (фарбує губи). Тато читає газету (миє посуд). Бабуся ліпить вареники (одягає окуляри). Хлопчик Дмитрик грає в м’яч (катає машинку). Дідусь ремонтує табурет (одягає окуляри).
Розподіляємо ролі, дії починаємо і закінчуємо по сигналу.
а) Погукай маму з різною інтонацією: Мама? Мама!
Мімічні вправи: зморщити обличчя, прижмурити очі (бабуся зняла окуляри).
Артикуляційні вправи: поцілуй матусю (губи трубочкою), спокійний язичок (лопаточкою).
б) пісенька про маму.
Втомилася бабуся (діти стоять у колі)
Присіла на ганок (діти присідають).
Куди подівся (хитають головою, руки на голові,
Любий мій скорботні обличчя)
Малесенький внучок .
Поміркувала довго так,
Тихенько підвелася (встають)
І знов по колу (йдуть по колу)
Йде шукає: (хитають головою)
ІІІ. Підсумок заняття.
(Діти під музику виконують ритмічний танок в парах)