Контрольна робота №6. Відомості з синтаксису й пунктуації

Про матеріал
Завдання для контрольної роботи № 6 з теми "Відомості з синтаксису й пунктуації". Мета. Перевірити рівень засвоєння знань здобувачів освіти
Перегляд файлу

 

                                                                                                   19.03.2021

                                                                                                        5 клас

                                                                                                  українська мова

Тема. Контрольна робота № 6 з теми « Відомості з синтаксису й пунктуації - 1»

Мета:

·       навчальна: перевірити знання учнів з даної теми;

·       розвивальна: розвивати логічне мислення, мовленнєві навички, уміння виконувати тестові завдання; самостійно працювати;

·       виховна: виховувати шанобливе ставлення до мови.

Внутрішньопредметні зв'язки:орфоепія, фонетика, орфографія, пунктуація.

Міжпредметні зв'язки: виконання тестових завдань (формування ключової компетенції).

Тип уроку: урок перевірки знань та навичок учнів.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

II. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

 

Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань закритої й відкритої форми. Проведення інструктажу щодо їх виконання.

III. ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ

 

 

 

 Контрольна робота  №6                                        

Відомості з синтаксису й пунктуації -1

 

Початковий рівень

(Завдання 1-6 оцінюється по  0,5 бала)

  1. Словосполученням є кожне поєднання слів у рядку

А   прийшов до хати, електронне табло, футбольний матч

Б   високо в горах, зелений килим, за хатою

В   зошит і книжка, комп'ютерні ігри, іду швидко

Г   падає сніг, холодна роса, живу далеко

  1.   З одним головним членом є речення

А   На незабудці бринів рудий джмелик.

Б   В'їжджає в степ червоне літо на незагнузданім коні.

В   З-поміж хмар переблискує місяць.

Г   Дерева в лісі нагинало до самої землі.

  1.    Правильно визначено граматичну основу в реченні

А   Вітер листям вкриває холодну землю.

Б   Хмарки сльози гублять.

В   Нам життя дарує нові зустрічі.

Г   Діти матерям цілують руки.

  1.    Три додатки є в реченні

А   Мороз уночі намалював квіти на холодному склі.

Б   Пролетіли гуси над долиною, над калиною.

В   Вітер з моря розносив прохолоду.

Г  Дітям подарували книжки й фотоальбоми.

  1.    Виділене слово є означенням у реченні

А   Теплом дихала земля.

Б   У гаю весело щебетали пташки.

В   Запам'ятав дідусеві слова.

Г   Земля дала мені крила.

  1. Звертання є в реченні

А   Настали осінні, тихі та смутні дні, коли сонце світить і не гріє.

Б   Я пригорнусь до тебе піснею і яворами, золотими крильми пшениці,   

    тінявими ярами.

В   Намалюй, зимова нічко, білосніжні сни.

Г   Хтось, може, винен перед ними.

 

Середній рівень

(Завдання 7-9 оцінюється в 1 бал)

  1.   Однорідні члени є в реченні

А   Десь там матуся в обіймах втоми виходить зустрічать мене на шлях.

Б   Схилились вишні в розпачі німім і ронять цвіт весільний у ка­люжу.

В   Дзвенить у зорях небо чисте, палає синім льодом шлях.

Г   Повітря склом виблискує ламким, і тиша ніжно дзвонить над полями.

  1.   Складним є речення

А   Засинає місто після праці під нічною ковдрою.

     Б   І земля, і вода, і повітря - все поснуло.

В   На воді лежали широкі темно-зелені листки латаття, а поміж них жовтіли 

     голівки лілей.

Г   Падала водяна лавина, розплющувалася об асфальт.

  1. Пунктуаційну помилку допущено в реченні

А   Осінь ходить по краю, та виганяє птиць із гаю.

Б   Сміються в сонці золотому річки, і села, і поля.

В   Осінній сад ще яблучка глядить, листочок-два гойдає на гілля­ках.

Г   Здрастуй, моя прадідівська хато.

 

Достатній рівень

(Завдання 10-12 оцінюється в 1 бал)

  1. Вставне слово (словосполучення) є в кожному реченні, ОКРІМ                 (розділові знаки пропущено)

А   Напевно всім доводилося спостерігати за красою ранкового неба.

Б   На місці собору за словами літописців було сільське поселення.

В   Погода за вікном говорить, що настала глибока холодна осінь.

Г   На жаль на центральних дорогах Києва буває велике скупчення

     автотранспорту.

  1. Двокрапку перед однорідними членами потрібно поставити в реченні

А   Весь зелений степ і синє кругле небо заливало проміння гаря­чого,

    золотого сонця.

Б  Усе набуває особливого значення в цьому храмі зимового дня і порожня    

    дорога в полях, і самотня тополя.

В  Видатне минуле, розмаїття сьогодення, таємниче майбутнє усе підвладно

    розуму людини.

Г  Важко повірити, що на місці цього чарівного парку була тільки хата та

    чумацька криниця.

  1. Розділові знаки розставлено правильно в усіх реченнях, ОКРІМ

 А   Шумлять столітні дуби, тихо шепоче очерет навколо рукотвор­ного ставка.

Б   І досі тут ростуть ровесники парку: дуб звичайний та червоний,

    тюльпанове дерево, модрина польська.

В   За легендою, колись давно в село прийшов бідний чоловік, і по­просив у 

    заможного господаря хліба.

Г   Майже три десятки великих, середніх і зовсім малих озер роз­кинулися на 

    просторах Волинського краю.

 

Високий рівень

(Завдання 13 оцінюється в 3 бала)

 

  1. Уявіть, що ви зі своїм татом чи мамою сидите біля вечірнього багаття. Складіть і запишіть діалог відповідно до цієї ситуації    (4—6 реплік).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповіді: 1-Г, 2-Г, 3-Г, 4-Г, 5-В, 6-В, 7-Б, 8-В, 9-А, 10-В, 11-Б, 12-В

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

Оцінювання контрольного тесту

Рефлексія

► Які завдання були складними? Чому?

► 3 якими завданнями впоралися легко?

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторити правила про звертання

 

docx
Додано
2 листопада 2021
Переглядів
3766
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку