Контрольна робота. Однорідні члени речення, звертання, вставні словаІ варіантІІ варіант. Тести Дев’ятнадцяте квітня
Номер слайду 2
1. Слово, за допомогою якого виражається ставлення мовця до повідомлення, - це:а) звертання; б) підмет; в) узагальнювальне слово;г) вставне слово. Укажіть правильні твердження. А Звертання — слово, що називає того, до кого звертаються з мовленням. Б Поширені звертання складаються з двох слів. В Вставними називаються слова або сполучення слів, словосполучення, речення, що виражають ставлення мовця до висловлюваного ним повідомлення. Г Звертання і вставні слова є членами речення.
Номер слайду 3
2. У якому з речень є однорідні члени? А) Прийшла зима — і все заснуло навкруги. Б) Лісове озеро покрилося тонкою кригою. В) Сніг падає на мерзлу землю, дерева й кущі. Г) У холодному небі виблискували яскраві зорі.2. У якому з речень є однорідні обставини? А) Узимку калина вабить нас червоними гронами. Б) Срібно-білий сніг весело порипує під ногами. В) Ялинами й соснами милуюся взимку. Г) Кущі глоду на галявині й узліссі вкрилися пухнастим снігом.
Номер слайду 4
3. Укажіть речення, де неправильно вжито розділові знаки. А На моє щастя серед тих речей траплялися й старовинні рушники, на яких миготіла червона калина з темними листками, красувався буйним пломенем хміль. Б На щастя, краса не щезла з лиця нашої планети. В Мабуть, тому, що душа наша приростає до рідної землі, до рідного її куточка. Г Та це не допомогло вгамувати скорботу, і нарешті хлопець кинувся у воду, немов в обійми сестрички.3. Укажіть речення, у яких наявні пунктуаційні помилки. А Стара підсліпуватими очима розглядала своє давнє шитво і, мабуть нічого не бачила окрім плямистого мережива. Б Мабуть, уже не чекав ніякої неприємної несподіванки. В Читачу, чи не буває тобі нудно часом? Тоді розгорни сторінки поеми життя і пошукай той розділ, де змальована людина, схожа на тебе… Г Вітчизно наша! Яка ж ти мальовнича, яка різнобарвна і яка привітна…
Номер слайду 5
4. Укажіть речення з поширеним звертанням. А Прощай, колиско, прощай, тепле гніздечко, прощай, школо наша, прощайте, дні незабутні, неповторні. Б Народе мій, до тебе я ще верну… В Дай мені крила, Україно! Г Перший, починай!4. Укажіть речення з непоширеним звертанням. А Де ти, Лесю? Б Совісте наша! Агов! В Фантазіє моя, богиня легкокрила! Г Мово рідна! Ти ж як море!
Номер слайду 6
5. У якому реченні вжито звертання? (Розділові знаки пропущено) А) Я люблю тебе зимонько! Б) Зимонька одягла ялинки в теплі шуби. В) Сніг-сніжок укриває землю ковдрою. Г) Мороз розмалював вікна химерними візерунками.5. Позначте речення, у якому перед виділеним сполучником потрібно поставити кому:а) Осінь стояла напрочуд погожа й тепла.б) Степові волошки дивляться на нас із трави, похитують своїми голівками і манять до себе.в) Я люблю і вітер і сніг.г) Налетів сильний і холодний вітер і зірвав останні листочки.
Номер слайду 7
6. Установіть відповідність між поданими реченнями та їх характеристиками (одне речення є зайвим). У таблиці поруч із буквою напишіть відповідну цифру: А речення 1 Вітер дме постійно, далеко із звертанням; розносить стигле насіння дерев і трав. Б речення з однорідними 2 Люби, мій брате, край свій присудками; рідний, широкий, пишний, гарний край. В речення із вставним словом; 3 І радість, і смуток, і срібний передзвін огортають мене. Г речення з 4 У танок химерний вітер водить вишні. однорідними підметами. 5 Молоденькі гіллясті берізки, може, тільки вночі покрились листям (Ю. Збанацький).
Номер слайду 8
7. Доповніть подане речення…Цієї зими _______ очікують великі снігопади. Розставте необхідні розділові знаки вставним словом або словосполученнямпоширенимзвертанням
Номер слайду 9
8. Укажіть, який розділовий знак і де саме потрібно поставити в поданому реченні: Радощі і чорну днину все я з вами розділю (П. Тичина).а) тире після слова «днину»;б) двокрапку після слова «все»;в) кому після слова «радощі»;г) тире після слова «все».
Номер слайду 10
9. Укажіть, яким членом речення є виділене словосполучення: Але серед цієї суєти не загублю тебе я, рідна мово! а) підметом; б) додатком; в) не є членом речення; г) означенням.
Номер слайду 11
10. Напишіть невеликий текст на одну із запропонованих тем: «Земля найкраще пахне навесні», «Весна на подвір'ї школи», «Сміється день весняний за вікном». Використайте у структурі тексту речення з ОЧР, звертаннями і вставними словами чи словосполученнями.