5 клас
Розробила
вчитель української мови
та літератури
Харківської гімназії №82
Овчинникова Олена Володимирівна,
спеціаліст ІІ категорії
Прикметник. Голосні у відмінкових закінченнях прикметників. Правопис прикметників
Мета:
навчальна: повторити й узагальнити знання, вміння й навички з теми
розвивальна: розвивати гнучкість мислення
виховна: виховувати інтерес до культури мовлення
Хід уроку:
І. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка д/з (впр.22)
2. Бесіда
1). Який розділ мовознавства вивчає частини мови?
2). На які групи поділяються частини мови?
3). Назвіть самостійні (з прикладами)
4). Назвіть службові (з прикладами)
5). Що називається іменником?
6). Які морфологічні ознаки має ця частина мови?
7) Коли ми пишемо в іменниках велику букву, коли ставимо лапки?
3. Словниковий диктант (взаємоперевірка)
Село «Зелений гай», харківські проспекти, Тихий океан, тиха річка, цукерки «Вечірній Київ», народний переказ «Білгородський кисіль», вода «Миргородська», вулиця Виноградна, рожеві троянди, українець, український.
ІІ. Мотивація навчання
ІІ. Повідомлення теми, мети й завдань уроку
ІІІ. Виконання системи завдань на основі повторення вивченого
1). Що називається прикметником?
2). Як визначити рід, число і відмінок прикметника?
2. Вправа № 25 (письм.)
Індивідуально до дошки речення № 1 синтаксичний розбір
Доберіть до іменників, записаних на дошці, якомога більше прикметників
Складіть з 2 словосполученнями речення
Зима –
Книжка –
Картина –
Екскурсія –
Друг –
ІV. Закріплення знань.
Подумайте і дайте відповіді на запитання:
V. Підсумок
VІ. Домашнє завдання
§3, усно відповіді на питання на с.27 (Хочу і можу), впр.28 (письм.), реч.№ 1 (синт.)