Контрольна робота з української мови для учнів 6-х класів
Тема. Числівник як частина мови.
Мета: оцінити рівень навчальних досягнень із теми «Числівник як частина мови»; виявити можливі недоліки в знаннях учнів; удосконалювати навички розпізнавати мовні явища, класифікувати їх, установлювати відповідність між ними; виховувати любов до слова, упевненість у власних знаннях.
Тип уроку: урок контролю знань, умінь і навичок.
Українська мова. 6 клас.
Контрольна робота з теми
«Числівник як частина мови»
Мета: оцінити рівень навчальних досягнень із теми «Числівник як частина мови»; виявити можливі недоліки в знаннях учнів; удосконалювати навички розпізнавати мовні явища, класифікувати їх, установлювати відповідність між ними; виховувати любов до слова, упевненість у власних знаннях.
Тип уроку: урок контролю знань, умінь і навичок.
Хто знання має, той і мур зламає.
Народна мудрість
Хід уроку
I. Організаційний момент
Створення комфортних умов для написання контрольної роботи.
II. Повідомлення теми, мети й завдань уроку
III. Мотивація навчальної діяльності учнів Повідомлення теми, мети й завдань уроку
Ознайомлення з критеріями оцінювання контрольної роботи. Проведення інструктажу щодо виконання тестових завдань.
IV. Етап контролю знань, навичок й умінь
1. Укажіть рядок із числівниками ( 1-20 завдання по 0,5 б.)
А сто, півтораста, кільканадцять
Б сотня, п’ятірка, четверо
В пара, удвічі, півтора
Г одиниця, п’ять восьмих, десятка
А родами, числами, відмінками
Б числами, відмінками
В відмінками
Г особами, відмінками
3. Указати неозначено-кількісні числівники
А семеро, тисяча
Б кількадесят, стонадцять
В півтора, шість сьомих
Г кілька, двадцятеро
4. До збірних числівників належать
А четверо, три шостих
Б багато, сто десять
В восьмеро, кілька
Г двійко, обидві
5. За будовою числівники тисяча, мільйон належать до
А простих
Б складених
В складних
Г будову неможливо визначити
6. Словосполучення з числівником ужите в рядку
А працював багато
Б виконав мало
В зробив забагато
Г багато днів
7. Укажіть рядок із числівниками
А сто, півтораста, кільканадцять
Б сотня, п’ятірка, четверо
В пара, удвічі, півтора
Г одиниця, п’ять восьмих, десятка
8. Кількісні числівники на позначення десятків
А змінюються обидві частини
Б відмінюється лише перша частина
В змінюється лише друга частина
Г не змінюються
9. У кількісних числівниках на позначення сотень
А відмінюється лише перша частина
Б відмінюється тільки друга частина
В не відмінюються
Г змінюються обидві частини
10. Іменники при числівниках два, три, чотири вживаються у формі
А називного відмінка множини
Б родового відмінка однини
В родового відмінка множини
Г знахідного відмінка однини
11. Іменники при числівнику півтораста вживаються у відмінку
А родовому однини
Б родовому множини
В називному множини
Г знахідному множини
12. Після числівників двоє, троє, четверо іменник вживається в
А називному відмінку однини
Б називному відмінку множини
В родовому відмінку однини
Г родовому відмінку множини
13. Дробові числівники відмінюються
А чисельник і знаменник – як кількісні числівники
Б чисельник і знаменник – як порядкові числівники
В чисельник - як кількісний числівник, знаменник – як порядковий
Г чисельник і знаменник не відмінюються
14. Після числівників два з половиною, три з чвертю іменник ставиться
А називному відмінку множини
Б називному відмінку однини
В родовому однини
Г родовому множини
15. У датах назви місяців уживаються
А називному відмінку множини
Б місцевому відмінку однини
В родовому відмінку множини
Г родовому відмінку однини
16. У порядкових складених числівниках
А відмінюється кожне слово
Б відмінюється лише останнє слово
В змінюється тільки перше слово
Г не відмінюються
17. Порушено граматичний зв'язок у сполученні числівника з іменником
А три годинника, півтора кілограми
Б два киянина, чотири зошити
В п’ять десятих гектара, три з половиною місяці
Г семеро ягнят, троє дверей
18. У кількісних складених числівниках
А відмінюється лише останнє слово
Б змінюється лише перше слово
В відмінюється кожне слово
Г останнє слово має закінчення –а
19. Допущено помилки при відмінюванні числівників у рядку
А шістдесятьох сімох, на сорока вісьмох
Б двісті сімдесяти чотирьох, тисячою дев’яносто п’ятьма
В п’ятьмастами вісімдесятьма, сімдесятьом
Г ста трьом, шістьомастами двома
20. Числівники мільйон, мільярд відмінюються як
А іменники I відміни твердої групи
Б іменники I відміни м’якої групи
В іменники II відміни твердої групи
Г іменники II відміни мішаної групи
21. Установіть відповідність між розрядами числівників і прикладами (1б.)
А кількісні (цілі числа) 1 декілька, стонадцять
Б кількісні збірні 2 сорок восьмий, шістдесятий
В неозначено-кількісні 3 десять, дев’яносто сім
Г порядкові 4 семеро, тридцятеро
5 півтора, сім шостих
22. Установіть відповідність між числівниками й особливістю відмінювання їх (1б.)
А триста, чотириста 1 не відмінюються
Б дев’яносто, сто 2 в Ор.в. не мають паралельних форм
В півтори, півтораста 3 в Ор.в. мають закінчення -ом
Г мільйон, мільярд 4 у непрямих відмінках мають закінчення –а
5 в Ор.в. має закінчення –ею
V. Організований збір зошитів для контрольних робіт
VI. Відповіді на запитання, що виникли в учнів під час виконання завдань контрольної роботи
VII. Підсумок уроку
Метод «Незакінчене речення»
VIII. Домашнє завдання
Записати 10 прислів’їв та приказок із числівниками.
( 1 А, 2 В, 3 Б, 4 Г, 5 А, 6 Г, 7 А, 8 В, 9 Г, 10 А, 11 Б, 12 Г, 13 В, 14 А, 15 Г, 16 Б, 17 А, 18 В, 19 Б, 20 В, 21 А 3, Б 4, В 1, Г 2; 22 А- 2, Б -4, В -1, Г- 3 )