Контрольна робота з української мови для учнів 7-х класів
Тема. Прислівник як частина мови
Мета: оцінити рівень навчальних досягнень із мовної теми; виявити можливі прогалини в знаннях учнів; удосконалювати навички розпізнавати мовні явища; виховувати любов до слова, упевненість у власних знаннях.
Тип уроку: урок контролю знань, умінь і навичок.
Українська мова. 7 клас.
Контрольна робота з теми «Прислівник як частина мови»
Мета: оцінити рівень навчальних досягнень із мовної теми; виявити можливі прогалини в знаннях учнів; удосконалювати навички розпізнавати мовні явища; виховувати любов до слова, упевненість у власних знаннях.
Тип уроку: урок контролю знань, умінь і навичок.
Науки ні вода не затопить, ні огонь не спалить.
Народна творчість
Хід уроку
I. Організаційний момент
Перевірка готовності семикласників до контрольної роботи.
II. Мотивація навчальної діяльності учнів
Повідомлення теми, мети й завдань уроку
Створення максимально сприятливих умов для виконання контрольних тестових завдань.
III. Контроль знань, навичок й умінь
А по зимовому, завжди, весело
Б близько, близенький, по двоє
В увечері, денний, щоразу
Г на зло, уголос, донині
2. Усі прислівники якісно-означальні в рядку
А грізно, привітно, розумно
Б уголос, завжди, ніжно
В спокійно, тихо, згарячу
Г тепло, удень, надто
3. Усі прислівники кількісно-означальні в рядку
А вдало, дуже, довкола
Б тричі, надвоє, удвічі
В швидко, на щастя, зліва
Г навіщо, десь, удень
4. Усі прислівники способу дії в рядку
А пішки, жартома, підтюпцем
Б босоніж, напам’ять, ніжно
В давно, навмисне, верхи
Г навпочіпки, торік, зопалу
5. Прислівники місця в рядку
А звідти, додому, навшпиньки
Б здалеку, униз, вчора
В довкола, униз, туди
Г безшелесно, там, зранку
6. Прислівники мети в рядку
А вдало, жартома, набагато
Б наперекір, напоказ, умисне
В близько, на зло, навіщо
Г наспід, опівночі, вверх
7. Прислівники часу в рядку
А весело, безперечно, звечора
Б щоразу, ліворуч, навідріз
В збоку, засвітла, додолу
Г поночі, віддавна, понині
8. Прислівники причини в рядку
А заразом, звисока, по п’ятеро
Б напровесні, кудись, спросоння
В мимоволі, зопалу, знічев’я
Г мимоїздом, навкруги, низько
9. Від усіх прислівників можна утворити ступені порівняння
А низько, близько, трохи
Б упевнено, тепленько, спокійно
В міцно, точно, вузько
Г дорого, набагато, мілко
10. Правильно утворено ступені порівняння в рядку
А найкраще, вужче, щонайширше
Б більш точніше, тяжче, найменш сильніше
В голосніше, менш тепло, найбільш сильніше
Г якнайтеплесенько, більш зручніше, найгірше
11. Допущено помилку в рядку
А найбільш розумно, вище, гірше
Б найбільш яскравіше, щонайспокійно, менш завзятіше
В краще, найшвидше, менш вдало
Г більш голосно, найнижче, найближче
12. Не можна утворити ступені порівняння від прислівників у рядку
А часто, швидко, низько
Б повно, обіч, завше
В обіруч, привселюдно, улітку
Г сильно, міцно, дорого
13.Допущено помилку в словосполученнях
А почуватися зручніше, лунати більш гучно
Б піднятися трохи вище, знати якнайбільше
В бути наймудрішим, сидіти рівніше
Г бігти більш швидше, кинути менш дальше
14. Допущено помилку в реченні
А На чорному оксамиті сліпуче висвічували небесні діаманти.
Б Тиждень тому наша сім’я приїхала в найближче село.
В Уже догорів найтепліший літній день.
Г Після дощу більш свіжіше повітря.
15. Усі прислівники утворено префіксально-суфіксальним способом
А уп’яте, здалеку, навесні
Б улітку, зблизька, тричі
В мілко, дочиста, навколо
Г мимоволі, чимало, стрімголов
16. Усі прислівники пишуться разом у рядку
А без/черги, за/північ, на/поруки
Б видимо/невидимо, по/четверте, на/прокат
В на/приклад, на/разі, од/віку
Г у/п’ятеро, на/відмінно, по/батьківськи
17. Усі прислівники пишуться окремо в рядку
А до/обіду, так/то, без/міру
Б на/виріст, по/четверо, до/речі
В по/іншому, де/небудь, кінець/кінцем
Г хтозна/коли, по/вашому, на/щастя
18. Усі прислівники пишуться через дефіс у рядку
А на/самоті, на/ходу, сяк/так
Б по/змозі, без/упину, до/схочу
В по/одинці, з діда/прадіда, будь/де
Г мало/помалу, з давніх/давен, зроду/віку
19. Усі прислівники необхідно писати через два дефіси в рядку
А будь/що/будь, не/сьогодні/завтра, без/кінця/краю
Б хіть/не/хіть, колись/не/колись, всього/на/всього
В на/тще/серце, пліч/о/пліч, на/швидку/руч
Г за/пів/дарма, по/вік/віки, раз/у/раз
20. Помилки допущено в рядку
А нагора, насамоті, казна-куди
Б потиху, спідлоба, аніяк
В доземно, босоніж, по-сусідськи
Г честь честю, до смаку, знадвору
21. Запишіть правильно прислівники, підкресліть орфограми ( 1 б.)
Над/вечір, не/втомно, до/запитання, стара(н, нн)о, з/краю/в/край, де/небудь, на/ радість, не/гада(н, нн)о, мало/по/малу, як/не/як, по/тиху, ані/трохи.
22. Складіть речення зі словами згори, з гори. Виконайте морфологічний розбір прислівника. ( 1 б.)
IV. Організований збір зошитів для контрольних робіт
V. Відповіді на запитання, що виникли в учнів під час виконання завдань контрольної роботи
VI. Домашнє завдання
Створити алгоритм теоретичного матеріалу з теми «Прислівник як самостійна частина мови».
( 1 Г, 2 А, 3 Б, 4 А, 5 В, 6 Б, 7 Г, 8 В, 9 В, 10 А, 11 Б, 12 В, 13 Г, 14 Г, 15А, 16 В, 17 Б, 18 Г, 19 Б, 20 А;
21. Надвечір, невтомно, до запитання, старанно, з краю в край, де-небудь, на радість, негадано, мало-помалу, як-не-як, потиху, анітрохи.)