Контрольна робота з української мови у 5 класі на тему: "Фонетика (тест). Навчальне аудіювання тексту публіцистичного стилю"

Про матеріал

Урок припав на час перед Великоднем. Тому епіграф - про Великдень, текст для аудіювання "Крашанки". Дітям цікаво виконувати контрольну роботу, якщо вона не лише перевіряє знання, а й приносить користь і задоволення від пізнання чогось нового.

Перегляд файлу

Іржавецький НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІ ступенів

 

 

 

 

 

 

                                 План-конспект             

уроку української мови

у 5 класі

на тему:

 

 

 

КОНТРОЛЬНА РОБОТА  

ФОНЕТИКА (ТЕСТ).

НАВЧАЛЬНЕ АУДІЮВАННЯ ТЕКСТУ  ПУБЛІЦИСТИЧНОГО СТИЛЮ

 

 

 

 

                                                                        Підготувала

                                                                           Хоменко Н.М

 

ТЕМА. КОНТРОЛЬНА РОБОТА . ФОНЕТИКА (ТЕСТ).

              НАВЧАЛЬНЕ АУДІЮВАННЯ ТЕКСТУ

              ПУБЛІЦИСТИЧНОГО  СТИЛЮ

 

 Мета:

 

  • оцінити рівень навчальних досягнень п’ятикласників із фонетики;
  • з’ясувати можливі недоліки в ході опанування мовної теорії;

     оцінити рівень орфографічної грамотності учнів;

  • виховувати почуття патріотизму, обізнаність в українських традиціях.

 

Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів.

 

Епіграф уроку:

 

Назва «Великдень» («Великий День») з'явилася  наприкінці першого тисячоліття з приходом на українську землю християнства.

«Великдень називається так тому, що в той час, коли Христос народився, сильно світило сонце і стояли такі довгі дні, що теперішніх треба сім зложити, щоб був один тодішній. Тоді, було як зійде сонце в неділю вранці, то зайде аж у суботу ввечері»

 

                                                                                             За легендою

 

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний момент

 

ІІ. Ознайомлення з темою, метою і завданнями уроку

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

 

Проведення інструктажу щодо виконання тестових завдань

 

IV. Виконання тестових завдань

 

1. Фонетика – це розділ науки про мову, який вивчає

 

 а)знаки письма

 б)правила вимови

 в) правила написання слів

 г) звуки мови і мовлення

 

2. Які звуки не мають парних глухих?

 

 а) [ б д з ]

 б) [ж г дж ]

 в)[м в н]

 г)[л р д ]

 

3. Які звуки не мають парних м´яких, а тільки пом´якшуються?

 

 а) [ д з л ]

 б) [м в б ]

 в)[р л н ]

 г)[с ц т ]

 

4. Виділіть ряд слів, у яких замість крапок вживається літера Ґ

 

 а)...ай, о...ірок, ...іркий , ...едзь

 б) ..оріх, ...ора, дзи...а, ..ості

 в)...рати, ...орох, ...остинець, рі...

 г) ...ава, ..анок, а...рус, дзи...а

 

5.У якому слові буква Я позначає один звук?

 

 а) лялька

 б) ягода

 в) м´який

 г) маяк

 

 

6.У якому слові буква Я позначає два звуки ?

 

 а) лялька

 б) рядно

 в) м´який

 г) млявий

 

 

7.У якому слові буквосполучення дж позначає два звуки?

 

 а) джерельце

 б) підживити

 в) джміль

 г) сиджу

 

 

8. У якому ряді слів допущено помилку при складоподілі?

 

 а)ти-хий, ві- рний, до-вгий

 б) се-ло, ба-га-тий, лис-тя

 в) хат-ка, бо-со-ніж, у-пе-ред

 г)тяж-ко, міц-ність, у-важ-ний

 

 

9. Укажіть рядок, у якому на місці крапок слід писати букву И

 

 а)шел..стіти, тр...вога, р...піння, груд..нь

 б) буд...нь, в...селий, бл...скучий, щ...пнути

 в) щ..рий, щ...пати, к...сіль, тр..мати

 г) с...гнал, в...зуть, далеч...нь, кр...латий

 

 

10 Укажіть рядок, у якому на місці крапок слід писати букву Е

 

 а)шел..стіти, тр...вога, р...піння, груд..нь

 б) буд...нь, в...селий, ш...птати , ож...ледь

 в) щ..рий, щ...пати, к...сіль, тр..мати

 г) с...гнал, в...зуть, далеч...нь, кр...латий

 

 

11.У якому слові [О ] вимовляється наближеним до [ У]

 

 а)зозуля

 б) олово

 в) бовкнути

 г) сподівання

 

 

 

 

12.Запишіть звукописом слова

 

 Пам´ятається, Великдень, традиція

 

 

V. Навчальне аудіювання

 

  1. Робота з епіграфом.

 

  1. Прослуховування тексту:

 

КРАШАНКИ

 

Яйце - символ зародження життя, знак життя нового, воскресіння. Також - символ сонця. В усіх народів яйце вважалося джерелом життя і початку світу.

У міфах різних народів зі світового яйця виникає всесвіт. А з верхньої і нижньої половини яйця виникають небо і земля.

  Особливе значення має яйце на Великдень. Червона крашанка - ознака радості. У великодню суботу фарбують крашанки. Основний колір крашанок - червоний, він символізує радість життя. Темно-червоний колір готують з відвару цибулиння. З кори дикої яблуні отримують жовту барву; з молодого березового листя - зелену; з шишечок вільхи - коричневу. У воду для фарбування крашанок додають потроху свяченої води. Крашанок готують 13 - на згадку про Христа і його 12 апостолів. Крашанками обмінюються зі знайомими, їх дають родичам, сусідам.

 Діти, зробіть власну крашанку чи писанку і подаруйте її комусь у світле свято. Нехай тепло ваших рук іде по світу!

Ярослава Музиченко

 

3) Виконання тестових завдань:

 

  1. Яйце є символом:

 

А) любові

Б) весни

В) зародження життя

 

  1. Яйце вважають джерелом життя і…

 

А) початку світу

Б) початку посівних робіт

В) початку весни

 

 

  1. У міфах різних народів зі світового яйця виникає:

 

А) сонце

Б) земля

В) всесвіт

 

 

  1. З верхньої і нижньої половини яйця виникають:

 

А) сонце і місяць

Б) небо і земля

В) місяць і зірки

 

  1. Особливе значення має яйце

 

А) на Івана Купала

Б) на Великдень

В) на Різдво

 

  1. Фарбують крашанки:

 

А) у четвер

Б) у п’ятницю

В) у суботу

 

  1. Основний колір крашанок:

 

А) жовтий

Б) червоний

В) зелений

 

  1. Темно-червоний колір готують з відвару

 

А) квіток троянд

Б)  цибулиння

В) магазинних барвників

 

  1. З кори дикої яблуні отримують таку барву:

 

А) жовту

Б) зелену

В) коричневу

 

 

 

  1.  У воду для фарбування крашанок додають потроху

 

А) молока

Б) свяченої води

В) узвару.

 

 

  1.  Крашанок готують

 

А) 12

Б) 13

В) 14

 

  1.  Яка головна думка прослуханого тексту?

 

А) показ краси крашанок

Б) більше дізнатися про великодні традиції

В) про крашанки

 

 

VІ. Організований збір зошитів для контрольних робіт

 

VІI. Підсумок уроку

 

VІІ. Домашнє завдання

 

Записати прислів’я, приказки чи загадки про Великдень.

 

 

 

 

 

1

 

doc
Додано
14 липня 2018
Переглядів
1339
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку