Тема. Контрольна робота за темами «Вступ» та «Билини і балади»
Мета:
Обладнання: тестові завдання (2 варіанти; за кількістю учнів); ТЗН.
Тип уроку: урок перевірки та коригування знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Оголошення теми й мети уроку
ІIІ. Контроль і коригування знань, умінь і навичок
1. Пояснення щодо виконання контрольної роботи
2. Виконання тестових завдань
Початковий рівень (усього 3 бали)
1. Чим схожі та відмінні переклад і переспів? (1 бал)
2. У чому полягає різниця між фольклорною та літературною баладою? (2 бали)
Середній рівень (усього 3 бали; по 1 балу за кожну правильно встановлену відповідність)
Знайдіть відповідність між назвою твору та його автором.
2) «Вільшаний король» б) Р. Л. Стівенсон
3) «Балада про вересовий напій» в) Ф. Шиллер
(«Вересовий трунок»)
Відповідь: 1 — в; 2 — а; 3 — б.
Достатній рівень (3 бали)
Назвіть жанрові особливості балади, наведіть приклади.
Високий рівень (3 бали)
Творче завдання. Напишіть твір-мініатюру на одну з тем на вибір:
Початковий рівень (усього 3 бали)
1. Що спільного між фольклорною та літературною баладою? (1 бал)
2. Назвіть жанрові особливості билини й балади. (2 бали)
Середній рівень (усього 3 бали; по 1 балу за кожну правильно встановлену відповідність)
Знайдіть відповідність між назвою твору та його автором.
1) «Пісня про віщого Олега» а) А. Міцкевич
2) «Світязь» б) народ
3) «Ілля Муромець і Соловей-Розбійник» в) О. С. Пушкін
Відповідь: 1 — в; 2 — а; 3 — б.
Достатній рівень (3 бали)
Наведіть приклади реальності й художньої вигадки в билинах.
Високий рівень (3 бали)
Творче завдання. Напишіть твір-мініатюру на одну з тем на вибір:
(Методична порада. Оцінювати виконання завдання високого рівня учнями пропонуємо в такий спосіб: якщо твір виконано на 10–12 балів — учень здобуває 3 бали за цей рівень завдання, якщо на 7–9 балів — отримує 2 бали, якщо на 4–6 балів — здобуває 1 бал, якщо на 1–3 бали — жодного бала не отримує.)
ІV. Домашнє завдання