Тема. Контрольна робота за темою «Числівник» (завдання тестового характеру)
Мета: оцінити рівень навчальних досягнень учнів з теми «Числівник», з’ясувати недоліки в опануванні мовної теорії; розвивати пам’ять, логічне мислення, увагу, мовлення; виховувати повагу та шанобливе ставлення до інших.
Обладнання: тестові завдання, зошити
Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів, метод практичного навчання
Хід уроку
І. Організаційний момент
*Перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Систематизація й узагальнення знань за числівником
*Бесіда за питаннями:
--- Яка частина мови називається числівником?
--- Числівник --- це службова чи самостійна частина мови? (самостійна)
--- Назвіть розряди числівників за значенням. (кількісні та порядкові)
--- Які ви знаєте групи числівників за будовою? (прості, складні і складені)
--- Як пишуться складені числівники? (окремо)
--- З якою частиною мови найчастіше поєднуються числівники? (з іменником)
ІІІ. Оголошення теми й мети уроку IV. Підготовча робота
*Мотивація навчальної діяльності учнів. Проведення інструктажу щодо виконання завдань тестового характеру. V. Запис у зошити дати, теми контрольної роботи VI. Виконання завдань тестового характеру
1. Повнозначна самостійна частина мови, яка називає кількість предметів або порядок їх при лічбі --- це:
А) іменник; Б) прикметник;
В) числівник; Г) дієслово.
2. Визначте рядок, у якому вказані кількісні числівники:
А) перший, один, дванадцять; Б) три, п’ять, сто;
В) третій, сотий, десять; Г) дев’ять, четвертий, тисяча.
3. Вкажіть на розряди числівників за значенням:
А) кількісні та порядкові; Б) прості та кількісні;
В) прості, складні та складені; Г) порядкові, складні
4. Кількісні числівники змінюються за :
А) родами; Б) числами;
В) відмінками; Г) не змінюються.
5. В реченні числівник виступає:
А) обставиною; Б) додатком, обставиною;
В) підметом, другорядними членами речення;
Г) підметом, додатком, означенням, частиною присудка.
6. В поєднанні з якою частиною мови числівники несуть повну інформацію:
А) іменником; Б) прикметником;
В) дієсловом; Г) займенником.
7. На які питання відповідають порядкові числівники:
А) скільки; Б) котрий? скільки?;
В) який? чий?; Г) який? котрий?
8. Вкажіть рядок, у якому вжиті числівники:
А) до нього, сьогодні, сім; Б) гіллям, її, матері;
В) гарна, у небі, селом; Г) п’ять, мільйон, другий.
9. Якими бувають кількісні числівники:
А) цілі, прості, порядкові; Б) збірні, цілі, складені;
В) цілі, збірні, дробові; Г) прості, цілі, дробові.
10. У складних числівниках в кінці першої частини пишеться:
А) м’який знак; Б) м’який знак не пишеться;
В) ставиться дефіс; Г) ставиться апостроф.
11. Числівник стотридцятип’ятитисячний пишеться:
А) разом; Б) окремо;
В) через дефіс; Г) з апострофом.
12. Числівники, що складаються з двох і більше простих чи складних числівників відносяться до розряду:
А) простих; Б) складних;
В) складених; Г) кількісних.
VII. Організований збір зошитів
VIII. Відповіді на питання, що виникли в учнів під час виконання контрольної роботи
IX. Підсумок уроку
X. Домашнє завдання
*Повторити тему «Числівник».