Управління освіти Бахмутської міської ради
Центр практичної психології і соціальної роботи
Дошкільний навчальний заклад ясла-садок №27 «Зірочка»
Конспект
корекційного заняття з дітьми
старшого дошкільного віку
за програмою Тєргоєвої С.В.
«Розвиток емоційної сфери особистості дитини
та соціальна адаптація»
Підготувала і провела
практичний психолог
ДНЗ №27 «Зірочка»
Снегірьова Н.А.
МЕТА: продовжувати вчити розпізнавати емоції; розвивати вміння відображувати
емоції та почуття мімікою та пантомімою; формувати чутливість до
емоційного стану інших; виховувати любов до всього живого.
МАТЕРІАЛ
- демонстраційний: чарівний клубочок, набір картинок «Дитячі емоції», набір картинок
«Емоції персонажів із мультфільмів» для демонстрації на ПК,
музичний супровід, мультимедійна фізхвилинка;
- роздавальний: аркуші паперу, фарби, поролон, шматочки свічки на кожну дитину.
Хід заняття.
Діти передають клубок один одному, промовляючи добрі, ласкаві слова.
2. Розминка «Велика добра тварина»
- Уявіть собі, що ми з вами велика добра тварина. У нас з вами одне дихання на всіх
і одне серце. Давайте зобразимо як дихає наша тварина. Крок вперед – вдих,
крок назад – видих (3 рази добиватися синхронності).
Крок вперед – крок назад (3 рази добиватися синхронності).
Чи вийшло в нас зобразити добру тварину?
Розгляд дітьми набору картинок «Емоції дітей»
(радість, сум, злість, страх, здивування)
Запитання:
- Що ми можемо зробити, аби покращити свій настрій?
Одна дитина бере картку із зображенням тварини. Потім намагається показати
цю тварину з допомогою пантоміми. Діти відгадують, яку тварину загадано.
Потім діти показують як поводяться тварини, коли їм радісно, коли сумно.
Настрій можна передати не тільки виразом обличчям, а й за рухами тіла.
поролон. Малюємо свічкою тварину і розфарбовуємо її фарбою.
(Робота дітей під музичний супровід)
Запитання:
Діти утворюють коло й по черзі повторюють: «пташка-риба-звір». За сигналом ведучого, той хто в цей час промовляє слово, повинен назвати пташку, рибу або звіра відповідно до названого слова.
Рефлексія
Ритуал прощання
« Ми йдемо, йдемо
Весело граємо
Один одного й себе
приємно називаємо…» (Наталочка Анатоліївна, Машенька….)
- Я бажаю вам, хлопчики та дівчата, побільше радості й поменше смутку. Посміхайтеся, даруйте один одному радість, доброту і тепло.