Розробка уроку – подорожі для учнів з вадами зору, які навчаються за допоміжною програмою.
Корекційний урок математики у 8-Б класі
Учитель Богдан А.І.
Тема. Одиниці вимірювання часу. Віднімання мір часу з роздробленням. Знаходження часу початку події , кількості минулого часу між двома подіями з точністю до року , місяця і днів.
Мета: Повторити з учнями одиниці вимірювання часу;
- Навчити виконувати додавання та віднімання простих і складених іменованих чисел з роздробленням і перетворенням ;
- Розвивати часові уявлення , орієнтування в часі ;
- Розвивати творче мислення, уяву, пізнавальну активність;
- Виховувати повагу до часу, до оточуючих, бережливе ставлення до природи , до України .
Обладнання: таблиці, малюнки, мультимедійний матеріал , телевізор ,ноутбук, індивідуальні картки.
Тип уроку: комбінований.
Вид уроку: урок- подорож .
ХІД УРОКУ
I. Актуалізація опорних знань
Організаційний момент
Пролунав уже дзвінок,
час почати наш урок.
Наберемось ми охоти і
приступим до роботи.
Бо знання велика сила, що увесь світ підкорила.
Підготовка робочих місць до уроку.
II. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні ми вирушаємо у подорож . Подорожуючи, ми маємо пам’ятати правила:
- хочу все знати;
- буду уважним, старанним;
- буду активним; - знаю сам – навчу іншого і допоможу.
Девіз подорожі:
Щоб добре все знати,
ми будемо міркувати,
а також рахувати,
свій розум розвивати.
- Починаємо нашу подорож, але ж яка подорож без фрегата .
Запис у зошитах
-число
- Класна робота
- тема( Одиниці вимірювання часу)
III. Мотивація навчальної діяльності
Час- невід’ємна частина нашого життя.
Час правильно розподіляй скрізь вчасно ти встигай!
У зошиті
табличка 1 доба = 24 год 1 год= 60 хв 1 хв = 60 с 1 рік = 365діб(5год48хв 46с) |
Перший острів «Знакових подій»
День народження нашої країни –України
2.День народження мене …
3.День народження моїх рідних.
4.День , коли ми пішли до школу.
5.День , коли ми закінчимо школу….
Початок події , тривалість події , закінчення події
ДРУГИЙ ОСТРІВ «Математичний лабіринт»
ПОВТОРИТИ
Таблицю мір часу (Слайд 2 )
ТРЕТІЙ ОСТРІВ «Приклади»
Розвязати приклади
7 років 10 міс +13 років6 міс=
20 діб 11 год+15 год=
11 год 12 хв+15 год=
52 с +28 хв 3 с=
6 хв1 с+59 с=
ЧЕТВЕРТИЙ ОСТРІВ «Командний»
Дві команди розв’язують однакові завдання на швидкість , допомагаючи при цьому своєму товаришу :
18 год +17 год 8 діб=
7 год 8 хв +42 хв =
6 хв 1 с + 59 с =
Визначити переможців
ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ ( за схемою)
IV.Вивчення нового матеріалу.
ОСТРІВ «НОВИЙ»
1. Відгадати загадки .
2.Ознайомлення учнів з годинником .
3.Практична робота з годинником .
Проблемне завдання
Підрахуйте, скільки часу потрібно мандрівнику, щоб обійти Землю по екватору, якщо людина за 1годину проходить приблизно 4 км
Запис у зошиті
Довжина екватора =40000км
1год=4км
Час - ?
Цікавинка
Основним атрибутом є годинник. Сонячний годинник знаходиться на Азовському морі, у місті Бердянську( на березі моря). Перший механічний годинник створений у 1470 році. У Парижі в інституті часу знаходиться годинник, який прийнято вважати найточнішим годинником у світі. Це еталон часу.
4.Віднімання мір часу з роздробленням . 26 діб 11 год-8 діб 12 год = 12 год -8 год2 хв= ОСТРІВ «СПОРТИВНИЙ» Фізкультхвилинка
V .Закріплення нового матеріалу ОСТРІВ «НАПОЛЕГЛИВИХ» 19 ДІБ 7 ГОД-15 ДІБ 5 ГОД= 8 год 50 хв-3 год 58 хв= 50 хв -18 хв 3 с =
-Ось і закінчується наша подорож, час повертатися додому .
ОСТРІВ «ХОРТИЦЯ»
Розвязати задачі патріотичного змісту .
- Що цікавого дізналися під час подорожі ?
- Що навчилися сьогодні виконувати? Повторення одиниць перетворень часу. Домашнє завдання
С.70 №264(3) ,ст.73 №269 (5), вивч. Таблицю перетворень мір часу .
-Час поважай і розумно витрачай!
- Закінчився наш урок, бо лунає вже дзвінок.
Дякую за урок