Інтегрований урок: математика-інформатика
Тема: Квадрат суми та різниці двох виразів
Дата: ________________________
Інтегрований урок: математика-інформатика
Тема: Квадрат суми та різниці двох виразів. Різниця квадратів двох виразів.
Тип уроку: Комбінований.
Мета уроку:
Освітня: Продовжувати формувати вміння учнів користуватися формулою різниці квадратів двох виразів, формулою квадрату суми та різниці двох виразів та застосовувати її до розв’язування вправ. Закріпити вміння та навички учнів застосовувати формулу різниці квадратів двох виразів до розв’язування вправ. Розвивати логічне мислення, пам’ять. Виховувати вміння самостійно аналізувати і робити висновки.. Вчитися застосовувати отримані вміння та навички при вирішенні завдань
Розвиваюча: сприяти розвитку спостережливості, вмінню аналізувати, порівнювати, робити висновки.
Виховна: спонукати учнів до самоконтролю, взаємоконтролю, викликати потребу в обґрунтуванні своїх висловлювань.
Обладнання: інтерактивні засоби навчання, роздатковий матеріал, підручник, дошка.
Хід уроку
Підготовчий етап.
Опитування учнів за допомогою програми Plickers
Тест з теми «Формули скороченого множення»
Учням пропонується розв’язати завдання на повторення матеріалу, які проектуються на дошку. Правильну відповідь потрібно обрати за допомогою QR-коду.
Тест з теми «Формули скороченого множення»
Квадрат суми двох виразів дорівнює
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
|
Яку тотожність називають формулою квадрата різниці двох виразів
А |
|
Б |
|
В |
|
Г |
|
Різниця квадратів двох виразів дорівнює
А |
добутку різниці цих виразів на їх суму |
Б |
квадрату першого виразу плюс подвоєний добуток першого і другого виразів плюс квадрат другого виразу |
В |
квадрату першого виразу мінус подвоєний добуток першого і другого виразів плюс квадрат другого виразу |
Г |
добутку суми цих виразів на суму |
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
|
Многочлен стандартного виду, це многочлен,
А |
який є сумою одночленів стандартного вигляду |
Б |
який є сумою одночленів |
В |
який є сумою одночленів стандартного вигляду, серед яких немає подібних доданків |
Г |
який є добутком одночленів стандартного вигляду, серед яких немає подібних доданків |
Піднести до квадрата вираз
А |
|
Б |
|
В |
|
Г |
Немає правильної відповіді |
I етап
Учні в групах виконують завдання на картках. Групи які виконали завдання отримають QR код та переходять до наступного етапу, у якому виконують наступні вправи допомогою програми Learningapps.
II етап
Учні виконують завдання в програми learningapps
Письмові вправи (12 б)
Перетворіть на многочлени:
=
=
=
=
=
6.Розкладіть на множники
7. Розкладіть на множники
III етап
Виконання завдань у програмі MyTest
Подайте у вигляді многочлена вираз:
Розкладіть на множники :
Спростіть вираз:
IV етап
Гра «Математична піраміда» (12б)
Кожна група учнів отримує картки з завданням и виконують їх. До дошки виходять представники груп, та записують правильні відповіді, група яка швидше виконають завдання отримають перше місце (за завдання 12 б)
(а-2)2 16-8в+в2
(х+у)2 25+10с+с2
(4-в)2 а2-4а+4
(m+3)2 1-2а+а2
(5+с)2 х2+2ху+у2
(2+х)2 3в+12в+в2
(1-а)2 m2+6m+9
(6+в)2 m2-2my+y2
(n+a)2 4+4x+x2
(m-y)2 n2+2an+a2
(c-d)2 c2-2cd+d2
(2x-1)2 25x2+20x+4
(4+3y)2 36-24a+4a2
(5x+2)2 4x2-4x+1
(6-2a)2 16+24y+9y2
Гра « Годинник»
1 група
2 група – 117=___________________годин
3 група 101=___________________годин
4 група –129=___________________годин
1. Виберіть правильну відповідь до виразів.
1.(8+а)2 а) х 2 – 2хm + m2
2.(2-х)2 б)64 – 16 а + а 2
3.(х-m)2 в)y 2 + 2yn + n2
4.(у+n)2 г)4- 4х + х 2
2. Знайдіть допущені помилки.
(а-в)2=а2-2ав+в
(а-в)2=а2- ав+в2
(а-в)2=а2+2ав-в2
(а-в)2=а2-2ав-в2
(а+в)2=а+2ав+в2
(а+в)2=а2+2ав-в2
(а+в)2=а2-2ав-в2
Учні висловлюються одним реченням, обираючи початок фрази із рефлексії, продовжують фразу на листку та прикріпляють його до дерева на дошці.
Домашнє завдання:
§11 -§12 повторити
№564 , №583, №610
Оцінювання учнів.
Розробники: Злиднєва Л.О.-вчитель математики
Суворова О.Р. –вчитель інформатики